2005 06 21–2005 08 31
Vilniaus paveikslų galerijos rūmų kieme, Didžioji g. 4
 
Informacinis pranešimas apie projekto
pristatymą visuomenei
 

 

 
 

Iš kairės: Thomo Neumanno projekto „Lietuviška raketa“ pristatymo visuomenei dalyviai; Thomas Neumannas ir Agnė Narušytė, instaliacija „Lietuviška raketa“. Thomo Neumanno ir Danutės Mukienės nuotraukos

Lietuvos dailės muziejaus Šiuolaikinės dailės informacijos centras (ŠDIC) ir Tarptautinis fotografijos tyrimų tinklas (IPRN) Vilniaus paveikslų galerijos rūmų kieme (Didžioji g. 4) 2005 m. birželio 21 d., antradienį, visuomenei pristatė vokiečių menininko Thomo Neumanno projekto „Lietuviška raketa“ instaliaciją (bus rodoma iki rugpjūčio 31 d.). 

Pagal programą „KINTANTYS VEIDAI“ du mėnesius Vilniuje dirbdamas Thomas Neumannas sukūrė fotoskulptūrą DARBO tema. Kuriant instaliaciją, atliktas jaunosios Lietuvos kartos savivokos tyrimas. Kalbėdamasis su dabartiniais dvidešimtmečiais, Thomas Neumannas užfiksavo jų mintis apie ateities darbą. Ši karta užaugo jau nepriklausomoje valstybėje. Lietuvos, Europos Sąjungos bei globalėjančio pasaulio gyvenimą jie papildys savo idėjomis.
Thomo Neumanno kūrinį, kaip ir anksčiau, inspiravo jau egzistuojančios fotografijos. Jis ne tik kalbėjosi su šiemet mokslus baigiančiais studentais, bet viešojoje erdvėje ieškojo fotografijų, vaizduojančių jaunus žmones. Iš šių atvaizdų jis iškirpo tik portretus.
Kaip ši karta reprezentuojama viešumoje? Fotografija, jos panaudojimo būdai ir poveikis taip pat yra šios instaliacijos tema. Instaliacija įgijo raketos pavidalą. Ant 4,30 m aukščio medinės raketos, lyg ant skelbimų stulpo, – reklaminiai portretai ir pokalbių tekstai. Raketa – ironiškas modernaus tikėjimo progresu simbolis – stovi vaizdingame Vilniaus paveikslų galerijos rūmų kieme. Ji taip pat simbolizuoja didžiulę jaunosios kartos vilčių ir svajonių galią. Projekto koordinatorė Agnė Narušytė (tel. 2122997, 2122888).  
 
Lietuvos dailės muziejaus
Ryšių su visuomene centras
Tel. 2120841, 8 687 16739

 

 
 
 

© Lietuvos dailės muziejus, Žemaičių kultūros fondas, Matematikos ir informatikos institutas. 2000
     Pastabas, pasiūlymus siųskite adresu:  samogit@delfi.lt
     Tinklalapis atnaujintas 2011.08.10