Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

 
ParyŽiuje IR VIENOJE ATIDAROMOS LIETUVOS
TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS KILNOJAMOSIOS
PARODOS „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“
 
LDM informacinis pranešimas [2009-04-15]

Atidaryme kalba UNESCO gen. direktorius Koichiro Matsuura

Balandžio 17 d., penktadienį, 18 val. Paryžiuje, UNESCO generalinės asamblėjos pastato parodų centre, atidaroma Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“ (anglų kalba), kuri veiks iki balandžio 24 d.. Parodą atidarys Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys ir Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Ina Marčiulionytė.
Akimirkos iš parodos atidarymo Paryžiuje, UNESCO generalinės asamblėjos pastate. Nuotraukos iš Lietuvos dailės muziejaus archyvo

Bendras parodos vaizdas

Atidaryme kalba Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas Bendras parodos vaizdas
Parodos „Lietuva: kultūra ir istorija“ vokiškoji versija bus atidaryta balandžio 20 d., pirmadienį, 17.30 val. Vienoje, Austrijos nacionaliniame archyve (veiks iki gegužės 11 d.). Parodą atidarys Austrijos nacionalinio archyvo direktorius Lorenz Mikoletzky, Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas.
 
Šią kilnojamąją parodą Lietuvos tūkstantmečio pristatymui užsienyje parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija. Ji aprėpia mūsų valstybės raidos tūkstantmetę istoriją, išryškina pagrindinius politinius įvykius ir iliustruoja juos įtaigiausia ikonografija. Parodoje lankytojas atras išsamų vaizdingą tūkstančio metų trukmės pasakojimą apie Lietuvą, susipažins su svarbiausiais Lietuvos istorijos įvykiais, kultūriniais procesais. Parodos ekspozicija yra išdėstyta 30 modernių plokštumų, prie kurių rodomi ir video filmai apie Lietuvą. Centrinė parodos dalis išryškina pagrindines Lietuvos istorijos epochas – senąją Lietuvos valstybę, pradedant XI amžiumi ir baigiant jos sunaikinimu XVIII a. pabaigoje, carinės Rusijos okupacijos laikotarpį, nepriklausomos Lietuvos Respublikos 1918–1940 metų tarpsnį, penkiasdešimtmetį (1940–1990) trukusių okupacijų periodą ir savo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos (iki įstojimo į euroatlantines organizacijas – Europos Sąjunga ir NATO) istoriją.
 
Vienas pagrindinių šios parodos tikslų – ne tik pristatyti Lietuvos valstybės istoriją bei kultūrą, bet ir skleisti informaciją užsienyje apie Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų. Lietuvos, kaip senos ir garbingos šalies, turinčios gilias valstybingumo šaknis bei siekiančios jau tūkstantį metų, įvaizdį atspindi ir parodą lydintis informacinis leidinys, kuriame lankytojai atras pagrindinę parodos stendų informaciją.
Paroda yra pažintinio ir šviečiamojo pobūdžio, skirta ne tik Lietuvos valstybės istorijai ir kultūrai pristatyti, bet ir sužadinti susidomėjimą mūsų šalimi, ypač švenčiant Lietuvos  tūkstantmečio jubiliejų, o Vilniuje vykstant Europos kultūros sostinės renginiams.
 
Lietuvos tūkstantmečio programos parodos „Lietuva: kultūra ir istorija“ angliškoji versija, jau 2008-2009 m. parodyta Suomijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, šiemet ir kitąmet bus eksponuojama kitose Europos valstybėse, Šiaurės Amerikoje, Japonijoje, Izraelyje (kuratorius Mindaugas Šapoka), o antrasis parodos komplektas latvių, rusų, lenkų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių kalbomis (kuratorius Vytautas Volungevičius), 2008 m. jau parodytas Moldovoje, Latvijoje, 2009–2010 m. eksponuojamas kaimyninėse šalyse: Austrijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Vokietijoje.
 
Informaciją apie parodą Paryžiuje teikia kuratorius Mindaugas Šapoka  (mob. tel.
8 682 18660). Apie parodą Vienoje – kuratorius Vytautas Volungevičius (mob. tel. 8 676 85375).
 
Virtuali parodos versija paskelbta Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt.
LDM Ryšių su visuomene centras

Tel. 212 08 41, 8 687 16739

 
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24