Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


Kvedlinburge atidaroma lietuvos
tūkstantmečio programos kilnojamoji paroda „Lietuva: Kultūra ir istorija“
 

Informacinis pranešimas [2009-08-27]
 

2009 m. rugpjūčio 28 d., penktadienį, 18 val. istorinėje Kvedlinburgo (Quedlinburg) pilyje atidaroma Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ (vokiečių kalba, kuri veiks iki rugsėjo 14 d. Parodą atidarys Saksonijos-Anhalto federalinės žemės parlamento pirmininkas Dieteris Steinecke, šios žemės valstybės ministras ir vyriausybės kanceliarijos vadovas Raineris Robra, Kvedlinburgo miesto vicemeras Wolfgangas Schelleris, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Vydas Gedvilas bei Lietuvos ambasados Vokietijoje pirmoji sekretorė Nerija Bendinskienė. Po parodos atidarymo barokinėje pilies salėje vyks Lietuvos tūkstantmečiui skirtas iškilmingas koncertas, kuriame Guoda Gedvilaitė ir Vilhelmas Čepinskis atliks Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Balio Dvariono, Cezario Franko, Roberto Schumanno kūrinius.

Simboliška, kad Vokietijoje paroda rodoma būtent Kvedlinburgo pilyje, kurioje buvusiame imperatoriškajame Šv. Servacijaus moterų vienuolyne buvo rašomi Kvedlinburgo analai, 1009 m. pirmą kartą paminėję Lietuvos vardą ir tuo suteikę progą 2009 m. švęsti Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų.

Šią kilnojamąją parodą Lietuvos tūkstantmečio pristatymui užsienyje parengė Lietuvos dailės muziejus ir Užsienio reikalų ministerija. Parodos eksponavimą Vokietijoje organizuoja Lietuvos ambasada, Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje, Kvedlinburgo savivaldybė ir Lietuvos dailės muziejus, remiant Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai.

Paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ aprėpia mūsų valstybės raidos tūkstantmetę istoriją, išryškina pagrindinius politinius faktus ir iliustruoja juos įtaigiausia ikonografija. Parodoje lankytojas atras išsamų vaizdingą tūkstančio metų trukmės pasakojimą apie Lietuvą, susipažins su svarbiausiais Lietuvos istorijos įvykiais, kultūriniais procesais. Parodos ekspozicija yra išdėstyta 30 modernių plokštumų, prie kurių rodomi ir video filmai apie Lietuvą. Centrinė parodos dalis išryškina pagrindines Lietuvos istorijos epochas – senąją Lietuvos valstybę, pradedant XI amžiumi ir baigiant jos sunaikinimu XVIII a. pabaigoje, carinės Rusijos okupacijos laikotarpį, nepriklausomos Lietuvos Respublikos 1918–1940 metų tarpsnį, penkiasdešimtmetį (1940–1990) trukusių okupacijų periodą ir savo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos (iki įstojimo į euroatlantines organizacijas – Europos Sąjunga ir NATO) istoriją.
Vienas pagrindinių šios parodos tikslų – ne tik pristatyti Lietuvos valstybės istoriją bei kultūrą, bet ir skleisti informaciją užsienyje apie Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų. Lietuvos, kaip senos ir garbingos šalies, turinčios gilias valstybingumo tradicijas bei siekiančios jau tūkstantį metų, įvaizdį atspindi ir parodą lydintis informacinis leidinys, kuriame lankytojai suras pagrindinę parodos stendų informaciją.
Paroda yra pažintinio ir šviečiamojo pobūdžio, skirta ne tik Lietuvos valstybės istorijai ir kultūrai pristatyti, bet ir sužadinti susidomėjimą mūsų šalimi, ypač švenčiant Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, o Vilniuje vykstant Europos kultūros sostinės renginiams.

Lietuvos tūkstantmečio programos parodos „Lietuva: kultūra ir istorija“ angliškoji versija, 2008-2009 m. jau parodyta Suomijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Europos Sąjungos Europos Komisijos būstinėje Briuselyje, UNESCO būstinėje Paryžiuje, Čekijoje, šiemet bus eksponuojama JAV (Vašingtonas, Niujorkas, Čikaga), o kitąmet Kanadoje, Japonijoje, Izraelyje (kuratorius Mindaugas Šapoka), o antrasis parodos komplektas latvių, rusų, lenkų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių kalbomis (kuratorius Vytautas Volungevičius), 2008 m. jau parodytas Moldovoje, Latvijoje, 2009 eksponuota Austrijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, o dabar - Vokietijoje. Kvedlinburge paroda veiks iki rugsėjo 14 d., o tada iškart keliaus į Berlyną – Berlyno rotušėje ji bus eksponuojama nuo rugsėjo 17 d.

Informaciją apie parodą Kvedlinburge teikia kultūros atašė Vokietijoje Rasa Balčikonytė (tel. +491776179538) ir kuratorius Vytautas Volungevičius (mob. tel. 8 676 85375).

Virtuali parodos versija anglų kalba paskelbta Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt

LDM Ryšių su visuomene centras

Lina Paukštienė,
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300

 

 

 

 

 
 
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24