Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


SANKT PETERBURGE ATIDARYTA LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS KILNOJAMOJI PARODA „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“

Informacinis pranešimas [2009 12 18]

Gruodžio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. Sankt Peterburge, Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate, buvo atidaryta Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ (rusų kalba), kuri veiks iki 2010 m. sausio 20 d. Parodą atidarė LR generalinis konsulas Sankt Peterburge Ričardas Degutis ir Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Šią kilnojamąją parodą Lietuvos tūkstantmečio pristatymui užsienyje parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija.

Parodą Sankt Peterburge organizuoja Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas ir Lietuvos dailės muziejus.

Paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ aprėpia mūsų valstybės raidos tūkstantmetę istoriją, išryškina pagrindinius politinius faktus ir iliustruoja juos įtaigiausia ikonografija iš daugiau kaip dvidešimties Lietuvos, Lenkijos, Slovėnijos, Vokietijos, Švedijos ir kitų Europos valstybių muziejų, archyvų, kitų valstybinių institucijų. Parodoje lankytojas atras išsamų vaizdingą tūkstančio metų trukmės pasakojimą apie Lietuvą, susipažins su svarbiausiais Lietuvos istorijos įvykiais, kultūriniais procesais. Parodos ekspozicija yra išdėstyta 30 modernių plokštumų, prie kurių rodomi ir video filmai apie Lietuvą. Centrinė parodos dalis išryškina pagrindines Lietuvos istorijos epochas – senąją Lietuvos valstybę, pradedant XI amžiumi ir baigiant jos sunaikinimu XVIII a. pabaigoje, carinės Rusijos okupacijos laikotarpį, nepriklausomos Lietuvos Respublikos 1918–1940 metų tarpsnį, penkiasdešimtmetį (1940–1990) trukusių okupacijų periodą ir savo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos (iki įstojimo į euroatlantines organizacijas – Europos Sąjunga ir NATO) istoriją.

Vienas svarbiausių šios parodos tikslų – ne tik pristatyti Lietuvos valstybės istoriją bei kultūrą, bet ir skleisti informaciją užsienyje apie Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų. Lietuvos, kaip senos ir garbingos šalies, turinčios gilias valstybingumo tradicijas bei siekiančios jau tūkstantį metų, įvaizdį atspindi ir parodą lydintis informacinis leidinys, kuriame lankytojai suras pagrindinę parodos stendų informaciją. Paroda yra pažintinio ir šviečiamojo pobūdžio, skirta ne tik Lietuvos valstybės istorijai ir kultūrai pristatyti, bet ir sužadinti susidomėjimą mūsų šalimi, ypač švenčiant Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, o Vilniuje vykstant Europos kultūros sostinės renginiams.

 

Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“ (anglų kalba) šių metų rudenį eksponuota JAV miestuose – Niujorke, Vašingtone, Čikagoje, o gruodžio 14 d. paroda atidaryta Kanadoje, Toronto universiteto Robotso bibliotekoje (veiks iki gruodžio 19 d.).

2008-2009 m. „Lietuva: kultūra ir istorija“ jau parodyta Suomijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Europos Sąjungos Europos Komisijos būstinėje Briuselyje, UNESCO būstinėje Paryžiuje, Čekijoje, Jungtinių Tautų Organizacijos būstinėje Niujorke, Vašingtone, Čikagoje (kuratorius Mindaugas Šapoka). Antrasis parodos komplektas latvių, rusų, lenkų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių kalbomis (kuratorius Vytautas Volungevičius) 2008 m. jau parodytas Moldovoje, Latvijoje, 2009 eksponuotas Austrijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje (Minske ir Lydoje), Vokietijoje (Kvedlinburgo pilyje, kurioje prieš tūkstantį metų pirmą kartą buvo užrašytas Lietuvos vardas, ir Berlyne), Ukrainoje.

Informaciją apie parodą Sankt Peterburge teikia parodos kuratorius Vytautas Volungevičius (tel. +370 687 54841).

Virtuali parodos versija anglų kalba paskelbta Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt.

LDM Ryšių su visuomene centras
Lina Paukštienė,
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300

 
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24