Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


KIJEVO „SOFIJA KIJEVSKA“ NACIONALINIAME MUZIEJUJE ATIDAROMA LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS KILNOJAMOJI PARODA „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“

Informacinis pranešimas [2009 10 15]

Pirmieji parodos „Lietuva: kultūra ir istorija“ Kijevo „Sofija Kijevska“ nacionaliniame muziejuje lankytojai

Šiandien, spalio 15 d., 18 val. Kijeve, Nacionalinio muziejaus „Sofija Kijevska” salėje „Chlybnia“ (Volodimirska 24), atidaroma Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ (ukrainiečių kalba), kuri veiks iki lapkričio 10 d. Parodą atidarys Nacionalinio muziejaus „Sofija Kijevska” direktorė Neli Kukovalska, LR ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža, istorikas prof. Feliksas Šabuldo, istorijos mokslų daktarė Olena Rusina.

Šią kilnojamąją parodą Lietuvos tūkstantmečio pristatymui užsienyje parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija.

Paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ aprėpia mūsų valstybės raidos tūkstantmetę istoriją, išryškina pagrindinius politinius faktus ir iliustruoja juos įtaigiausia ikonografija. Parodoje lankytojas atras išsamų vaizdingą tūkstančio metų trukmės pasakojimą apie Lietuvą, susipažins su svarbiausiais Lietuvos istorijos įvykiais, kultūriniais procesais. Parodos ekspozicija yra išdėstyta 30 modernių plokštumų, prie kurių rodomi ir video filmai apie Lietuvą. Centrinė parodos dalis išryškina pagrindines Lietuvos istorijos epochas – senąją Lietuvos valstybę, pradedant XI amžiumi ir baigiant jos sunaikinimu XVIII a. pabaigoje, carinės Rusijos okupacijos laikotarpį, nepriklausomos Lietuvos Respublikos 1918–1940 metų tarpsnį, penkiasdešimtmetį (1940–1990) trukusių okupacijų periodą ir savo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos (iki įstojimo į euroatlantines organizacijas – Europos Sąjunga ir NATO) istoriją.

Vienas pagrindinių šios parodos tikslų – ne tik pristatyti Lietuvos valstybės istoriją bei kultūrą, bet ir skleisti informaciją užsienyje apie Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų. Lietuvos, kaip senos ir garbingos šalies, turinčios gilias valstybingumo tradicijas bei siekiančios jau tūkstantį metų, įvaizdį atspindi ir parodą lydintis informacinis leidinys, kuriame lankytojai suras pagrindinę parodos stendų informaciją.

Paroda yra pažintinio ir šviečiamojo pobūdžio, skirta ne tik Lietuvos valstybės istorijai ir kultūrai pristatyti, bet ir sužadinti susidomėjimą mūsų šalimi, ypač švenčiant Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, o Vilniuje vykstant Europos kultūros sostinės renginiams.

Lietuvos tūkstantmečio programos parodos „Lietuva: kultūra ir istorija“ angliškoji versija, 2008-2009 m. jau parodyta Suomijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Europos Sąjungos Europos Komisijos būstinėje Briuselyje, UNESCO būstinėje Paryžiuje, Čekijoje, Jungtinių Tautų Organizacijos būstinėje Niujorke, šiemet dar tęs turą JAV (Vašingtonas, Čikaga), kitąmet bus eksponuojama Kanadoje, Japonijoje, Izraelyje (kuratorius Mindaugas Šapoka), o antrasis parodos komplektas latvių, rusų, lenkų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių kalbomis (kuratorius Vytautas Volungevičius), 2008 m. jau parodytas Moldovoje, Latvijoje, 2009 eksponuotas Austrijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje (Kvedlinburgo pilyje, kurioje prieš tūkstantį metų pirmą kartą buvo užrašytas Lietuvos vardas, ir Berlyne).

Informaciją apie parodą Kijeve teikia kuratorius Vytautas Volungevičius (tel. +370 687 54841).

Virtuali parodos versija anglų kalba paskelbta Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt.

LDM Ryšių su visuomene centras
Lina Paukštienė,
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300

 
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24