Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


ČIKAGOJE, BALZEKO LIETUVIŲ KULTŪROS MUZIEJUJE, ATIDAROMA LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS KILNOJAMOJI PARODA LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“

Informacinis pranešimas [2009 11 13]

Šiandien, lapkričio 13 d., penktadienį, 19 val. Čikagoje, Balzeko lietuvių kultūros muziejuje (6500 S. Pulaski Rd, Chicago IL 60629), atidaroma Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ (anglų kalba), kuri veiks iki gruodžio 19 d.

Šią kilnojamąją parodą Lietuvos tūkstantmečio pristatymui užsienyje parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija.
Parodą Čikagoje organizuoja Balzeko lietuvių kultūros muziejus, LR Generalinis konsulatas Čikagoje, Lietuvos dailės muziejus. Parodos eksponavimui talkina JAV Lietuvių Bendruomenės valdybos vicepirmininkė informacijai Marija Remienė.

Paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ aprėpia mūsų valstybės raidos tūkstantmetę istoriją, išryškina pagrindinius politinius faktus ir iliustruoja juos įtaigiausia ikonografija iš daugiau kaip dvidešimties Lietuvos, Lenkijos, Slovėnijos, Vokietijos, Švedijos ir kitų Europos valstybių muziejų, archyvų, kitų valstybinių institucijų. Parodoje lankytojas atras išsamų vaizdingą tūkstančio metų trukmės pasakojimą apie Lietuvą, susipažins su svarbiausiais Lietuvos istorijos įvykiais, kultūriniais procesais. Parodos ekspozicija yra išdėstyta 30 modernių plokštumų, prie kurių rodomi ir video filmai apie Lietuvą. Centrinė parodos dalis išryškina pagrindines Lietuvos istorijos epochas – senąją Lietuvos valstybę, pradedant XI amžiumi ir baigiant jos sunaikinimu XVIII a. pabaigoje, carinės Rusijos okupacijos laikotarpį, nepriklausomos Lietuvos Respublikos 1918–1940 metų tarpsnį, penkiasdešimtmetį (1940–1990) trukusių okupacijų periodą ir savo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos (iki įstojimo į euroatlantines organizacijas – Europos Sąjunga ir NATO) istoriją.

Vienas svarbiausių šios parodos tikslų – ne tik pristatyti Lietuvos valstybės istoriją bei kultūrą, bet ir skleisti informaciją užsienyje apie Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų. Lietuvos, kaip senos ir garbingos šalies, turinčios gilias valstybingumo tradicijas bei siekiančios jau tūkstantį metų, įvaizdį atspindi ir parodą lydintis informacinis leidinys, kuriame lankytojai suras pagrindinę parodos stendų informaciją. Paroda yra pažintinio ir šviečiamojo pobūdžio, skirta ne tik Lietuvos valstybės istorijai ir kultūrai pristatyti, bet ir sužadinti susidomėjimą mūsų šalimi, ypač švenčiant Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, o Vilniuje vykstant Europos kultūros sostinės renginiams.

Lietuvos tūkstantmečio programos parodos „Lietuva: kultūra ir istorija“ angliškoji versija, 2008-2009 m. jau parodyta Suomijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Europos Sąjungos Europos Komisijos būstinėje Briuselyje, UNESCO būstinėje Paryžiuje, Čekijoje, Jungtinių Tautų Organizacijos būstinėje Niujorke, Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir Meksikos Jungtinėms Valstijoms Vašingtone, o kitąmet Kanadoje, Japonijoje, Izraelyje (kuratorius Mindaugas Šapoka), o antrasis parodos komplektas latvių, rusų, lenkų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių kalbomis (kuratorius Vytautas Volungevičius), 2008 m. jau parodytas Moldovoje, Latvijoje, 2009 eksponuotas Austrijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje (Kvedlinburgo pilyje, kurioje prieš tūkstantį metų pirmą kartą buvo užrašytas Lietuvos vardas, ir Berlyne), Ukrainoje.

Informaciją apie parodą Čikagoje teikia LR Generalinis konsulatas (tel. 312-397-0382) ir parodos kuratorius Mindaugas Šapoka (tel. +13144096815).

Virtuali parodos versija anglų kalba paskelbta Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt.

LDM Ryšių su visuomene centras
Lina Paukštienė,
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300

 
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24