Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

LDM informacinis pranešimas [2008-01-14]

Vilniaus paveikslų galerijoje – Viktorijos Daujotytės knygos „Sauganti sąmonė. Literatūra ir patirtis: užrašai“ sutiktuvių vakaras

Profesorė Viktorija Daujotytė. Danutės Mukienės nuotrauka

Viktorijos Daujotytės knygos „Sauganti
sąmonė. Literatūra ir patirtis: užrašai“ viršelis

Lietuvos dailės muziejus praneša, kad sausio 16 d., trečiadienį, 16.30 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) vyks literatūrologės prof. Viktorijos Daujotytės naujos knygos „Sauganti sąmonė. Literatūra ir patirtis: užrašai“ sutiktuvės. Dalyvaus autorė, būrys meno, kultūros, mokslo žmonių – Adomas Butrimas, Lolita Jablonskienė, Faustas Latėnas, Brigita Speičytė, Tomas Sodeika, Jūratė Vilūnaitė. Muzikuos Dainius Puodžiukas, Šviesė Čepliauskaitė, Elina Maslakova, dainuos Regina Maciūtė.
Profesorės knyga – tai beveik pusantrų metų rašytas savitas mąstymo dienoraštis. Jame susipina asmeninių patirčių, literatūros, muzikos, dailės kūrinių refleksija, susitikimų su žmonėmis ir su gamta pėdsakai, atskirų asmenybių laikysenų štrichai, šiandienos socialinio bei kultūrinio gyvenimo briaunos. Knygoje labai svarbus ne tik turinys ir užrašų temos, bet ir autorės filosofinių pasirinkimų įgalintas mąstymo būdas. Užrašai atskleidžia, kaip žmogaus sąmonėje iš kasdienio gyvenimo srauto susikuria vientisas ir prasmingas patirties audinys, kokiomis atitikmenų sąsajomis jis suartina vaikystę ir senatvę, asmenį ir bendruomenę, „mažąjį“, kasdienį, individualų ir „didįjį“ – kultūros, visuomenės, istorinį – laiką. Autorės knygoje labai dažnai tuo jungiančiuoju saitu yra meno kūriniai. Knygoje apmąstoma rašytojų Žemaitės, Putino, R. Granausko, A. Kalanavičiaus,  J. Vaičiūnaitės, N. Miliauskaitės, O. Baliukonės,  M. Martinaičio, V. Juknaitės, D. Jazukevičiūtės ir daugelio kitų kūryba, A. Kunčiaus fotografija, O. Narbutaitės muzikiniai kūriniai.
Meno kūrinių veikimas žmogaus sąmonėje iškeliamas kaip asmens vidinio saugumo būdas, kurio negali užtikrinti jokia kita institucija, ir be kurio platesnio lygmens saugumai – valstybinis, tautinis – yra nepakankami. Taip motyvuojamas ir knygos pavadinimas – „Sauganti sąmonė“. Knyga atskleidžia, kad tokia mąstymo patirtis įtvirtina asmens individualumą ir tapatybę, leidžia jam (jai) kalbėti savu, intymiu balsu, skatina suvokti savo bei kitų asmenų vertę ir būti oriam (-iai). Tokiu būdu knygoje pereinama ir prie šiandienos lietuvių visuomenės socialinei būklei itin aktualių etinių problemų šerdies.
Svarbią, išliekamos vertės knygą išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla.
Išsamesnę informaciją gali suteikti dr. Brigita Speičytė (mob. tel. 8 687 81 431).

Danutės Mukienės nuotraukoje – prof. Viktorija Daujotytė Vilniaus universitete

LDM ryšių su visuomene centras              
Tel 212 08 41, 8 687 16739
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24