Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258

Paroda „Oršos mūšis“
LDM Meno pažinimo centras

EDUKACINĖ PROGRAMA „RYTŲ ŽALGIRIS“

Žūtbūtinis mūšis

1514 m. įvykęs Oršos mūšis, kartais vadinamas Žalgirio mūšiu Rytuose, buvo plačiai aprašytas metraščiuose, pavaizduotas grožinėje literatūroje, dailės kūriniuose. Analizuodami vieną įspūdingiausių šio mūšio atvaizdų – XVI a. pirmos pusės paveikslo kompoziciją, kalbėsime apie XV a. pab. prasidėjusių karų su Maskva priežastis, Oršos mūšio eigą, karines priemones ir strategiją, pergalės rezultatus bei simbolius, išlikusius Vilniuje iki mūsų dienų.
Praktinėje užsiėmimo dalyje kursime tūrines riterių figūras.

Didysis karvedys

Užsiėmimo metu, pasirėmę amžininkų išlikusiais atsiminimais, istorijos šaltiniais, mokslininkų tyrinėjimais, pabandysime „nupiešti" Lietuvos didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio, vadovavusio Oršos mūšyje jungtinėms Lietuvos ir Lenkijos pajėgoms, portretą. Koks jis buvo žmogus? Kokie jo charakterio bruožai įdomiausi? Kodėl amžininkų jis buvo lyginamas su Scipionu (235–183 m. pr. Kr.), vienu žinomiausių senovės Romos karvedžių, įveikusių Hanibalą?
Praktinėje užsiėmimo dalyje kursime panegirikos žanro eiles.
„Tai buvo garbingas vyras, drąsus ir lydimas sėkmės. [...] 64 mūšių nugalėtojas, šešis kartus patyrė nesėkmę, trejus metus buvo pančiuose įkalintas Maskvoje ir liko toks ištikimas savo graikų tikėjime, kad jį rusėnai laikė šventuoju". Karalienės Bonos gydytojas italas Valentinas, 1530 m.

Užsiėmimai vyksta Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) antradieniais – penktadieniais nuo 11 iki 17 val. Bilieto kaina vienam moksleiviui – 1 Lt (0,28
€)

Programos plakatas >

 

 

 
 
 
[>[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2014.08.21