Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

SMUIKININKO IR KOMPOZITORIAUS MIHKEL KEREM (ESTIJA) IR PIANISTO ROKO ZUBOVO KONCERTAS

 

2013 m. lapkričio 12 d. 18 val.

Koncertas – nemokamas.


 

Koncerto plakatas

Lapkričio 12 d., antradienį, 18 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) įvyks kamerinės muzikos koncertas, kuriame smuikininkas ir kompozitorius Mihkel Kerem (Estija) ir pianistas Rokas Zubovas atliks Estijos ir Lietuvos kompozitorių kūrinius bei W. A. Mozarto ir C. Nielseno sonatas smuikui ir fortepijonui.

Dviejų Baltijos valstybių muzikų kūrybinis bendradarbiavimas prasidėjo Suomijoje, kur jie atstovavo savo šalis „Rauma Musik Festivo“ kamerinės muzikos festivalyje. Šį rudenį, pakviesti dalyvauti šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš arti“, muzikai pirmą kartą Lietuvoje pristato savo bendrus kūrybinius ieškojimus. Jų koncertą Vilniuje rengia Estijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos dailės muziejus ir VšĮ „Impetus musicus“.

Smuikininkas ir kompozitorius Mihkel Kerem savo kūrybinėje dienotvarkėje derina intensyvią solisto karjerą su labai produktyvia kompozitoriaus veikla. Kaip smuikininkas yra griežęs su Talino kameriniu, Estijos operos, Bardi simfoniniu, Southbank Centre (Londonas) orkestrais, Brandenburgo simfonijete, bendradarbiavo su tokiais iškiliais muzikais kaip Bernardas Haitinkas, Seras Rogeris Norringtonas, Christopheris Warren-Greenas, Gordana Nikolić ir Terje Tønnesenas. Gausi kompozitoriaus kūryba (3 simfonijos, 3 koncertai solo instrumentams su orkestru, 10 kūrinių orkestrui, 9 styginių kvartetai, styginių sekstetas, styginių oktetas, 3 sonatos smuikui ir fortepijonui ir kt.) jau yra skambėjusi JAV, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Suomijoje, įvairiuose festivaliuose ir koncertų salėse. Toccata Classics leidykla yra išleidusi du Mihkelio Keremo autorinius kompaktinius albumus. Juose įrašytos keturios kompozitoriaus sonatos smuikui ir fortepijonui, trečioji simfonija, „Rauda“ altui ir styginiams bei styginių sekstetas.

Pianistas Rokas Zubovas šiuo metu yra Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Fortepijono katedros vedėjas. Pianistas koncertavo daugelyje Europos šalių, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, jo kompaktinės plokštelės išleistos JAV, Vokietijoje, Lietuvoje. 2010 m. Rokas Zubovas įrašė visus M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui – šešių kompaktinių plokštelių rinkinys pasirodė 2011 m. Rokas Zubovas žinomas ne tik kaip pianistas ir pedagogas, jis yra aktyvus kultūrinių ir edukacinių projektų organizatorius. 2013 m. pianistas atliko M. K. Čiurlionio vaidmenį britų režisieriaus Roberto Mullano filme „Laiškai Sofijai“.

Baltijos šalių menininkų kūrybinis bendradarbiavimas tebėra retas reiškinys, tad kiekvienas toks muzikų bendras projektas – dar viena galimybė muzikos mylėtojams artimiau susipažinti su mūsų kaimynų dvasinėmis patirtimis.

Koncertas Vilniaus paveikslų galerijoje lapkričio 12 dieną – nemokamas.

 


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2013.11.06