Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

Kalėdinis festivalis Chodkevičių rūmuose dovanoja penkis įsimintinus KONCERTUS

2014 m. gruodžio 26–30 d.
 

Renginio plakatas

Kalėdinis festivalis Chodkevičių rūmuose dovanoja penkis įsimintinus vakarus, sklidinus puikios muzikos, šventinės pakylėtos nuotaikos bei virtinės dovanų! Stebuklai kasdien beldžiasi į mūsų širdis, tereikia tik jas plačiai atverti:

Gruodžio 26d. 19 val. – laiko subrandinta, patyrusio profesionalo Jurgio Karnavičiaus atliekama fortepijoninė muzika. Skambės, abejingų nepaliekanti F.Chopin, C.Debussy ir R.Schumann kompozitorių kūryba.

J.Karnavičius pelnė apdovanojimus tarprespublikiniame M.K.Čiurlionio konkurse Vilniuje (1978, I premija) ir tarptautiniuose konkursuose Vokietijoje, Austrijoje, JAV, Italijoje. Jo repertuare – įvairiausių stilių fortepijoninė muzika; pagrindinis dėmesys skiriamas Mozarto, Beethoveno, Schuberto, Schumanno, Liszto, Brahmso, prancūzų autorių kūrybai. Pianistas skambina solo, su įvairiais orkestrais, aktyviai bendradarbiauja su įvairiais kameriniais kolektyvais, dalyvauja „Gaidos ansamblio“ programose, yra nuolatinis savo žmonos dainininkės Sigutės Stonytės koncertų partneris. Gastroliavo daugelyje Europos šalių, JAV, Kanadoje ir Korėjoje. 

Gruodžio 27 d. 19val.  scenoje susitiks džiazo muzikos grandas saksofonininkas Liudas Mockūnas bei šiuolaikinės muzikos atlikėjai – styginių kvartetas „CHORDOS“: Ieva Sipaitytė – smuikas, Vytautas Mikeliūnas – smuikas, Robertas Bliškevičius – altas, Povilas Jacunskas – violončelė.

Džiazo ir šiuolaikinės muzikos gerbėjai koncerte galės mėgautis vieno iš aktyviausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų - kompozitoriaus Arvydo Malcio kūriniu „Saxchord“ bei Liudo Mockūno kompozicijomis. Pastarųjų metu visi kvarteto „Chordos“ muzikantai, kurių tarpe ir puikiai džiazo megėjams pažįstamas smuikininkas Vytautas Mikeliūnas, vedami saksofono virtuozo, scenoje improvizuos gyvai. Šis projektas – dviejų scenos partnerių, bendradarbiaujančių daug metų ir surengusių koncertus ne tik įvairiose Lietuvos miestuose, bet ir pristačiusių šį projekta Turkijoje, bandymas parodyti akademinės ir džiazo muzikos sąsajas šiuolaikinio atlikimo kontekste. Pasak projekto bendraautoriaus, „Chordos" styginių kvarteto nario Roberto Bliškevičiaus, džiazas tiesiogai siejamas su improvizacija, tačiau jame egzistuoja ir forma, ir struktūra, ir motyvinis vystymas, savo ruožtu, šiuolaikinė muzika – iš anksto užrašyta tiksli atlikimo idėja – nestokoja laisvės bei improvizacijos elementų. Šiuos panašumus, o gal skirtumus, ir bandys scenoje atskleisti muzikantai, savo įprastinės veiklos srityse einantys ne tradiciniu keliu, o eksperimentuodami, ieškodami naujų išraiškos formų. 1997 m. susikūręs styginių kvartetas „Chordos“ užsienio melomanams pristato naujausią lietuvišką muziką ir geriausius šiuolaikinės muzikos pavyzdžius lietuvių klausytojams.

Gruodžio 28d. 19val. – Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai. Šiandien – tai entuziazmu ir kūrybingumu trykštantis jaunimas, rytoj – muzikantai, savo profesiniais pasiekimais, subursiantys didžiąsias pasaulio sales.

Gruodžio 29 d. 19 val. – „Quorum“ – įspūdinga 6 vokalistų grupė, savo talento dėka gebanti suteikti naujų atspalvių įvairiems muzikos žanrams, nuo viduramžių choralo iki moderniojo džiazo bei pop muzikos. Kaskart, laiko nepaliestos Kalėdinės melodijos ir vis naujai improvizuojami džiazo standartai, nepalieka abejingais net pačių išrankiausių klausytojų. Koncerto programa skambės išskirtinai a cappella (be muz. instrumentų pritarimo). “Quorum” balsai, pasitelkdami vokalinę perkusiją (“beatbox”), pakvies klausytojus į nepamirštamą muzikinę kelionę.

Gruodžio 30 d. 19 val. – koncertuos garsaus „Kremerata Baltica“ orkestro muzikantai. Dailininkai tapo paveikslus ant drobės, muzikantai – piešia laiko ir tylos skraistėje. Kremerata Baltica kamerinio orkestro muzikantų atliekama muzika lepins visus koncerto klausytojus. Šių virtuozų perteikiamos nuotaikos klausytojus vers jaustis taip, tarsi išgauti garsai skambėtų asmeniškai jiems – tiesiai į širdį… Laikas sustoja kuomet iškiliųjų kompozitorių ir talentingų atlikėjų gebėjimai susijungia scenoje...Visi koncerto dalyviai – daugelio konkursų laureatai, festivalių dalyviai. Atlikėjai Lietuvos bei užsienio scenose sutinkami kaip solistai ir įvairių ansamblių sąstatuose.

Bilietus platina bilietai.lt


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.12.15