Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

Fortepijono meistro ivo pogorelich ir lietuvos kamerinio orkestro kONCERTAs Vilniaus paveikslų galerijoje

 

2014 m. rugpjūčio 3 d. 18 val.
 


    
     Pianistas Ivo Pogorelich


Pianistas Ivo Pogorelichius pripažįstamas vienu kontraversiškiausių klasikos pasaulio asmenybių, į kurio koncertus, išpardavus bilietus, klausytojai veržiasi net per langus. 2014 m. rugpjūčio 3 d. muzikos gurmanai turės puikią galimybę mėgautis legendinio pianisto IVO POGORELICH ir LKO (Lietuvos kamerinio orkestro) koncertu po atviru dangumi. Pianistas ir LKO, vadovaujamas dirigento Modesto Barkausko, atliks romantinį R. Schumanno koncertą fortepijonui ir orkestrui a-moll. Lietuvos publika šią programą išgirs pirmoji, vėliau Ivo Pogorelich koncertą atliks prestižinėse pasaulio koncertų salėse.IVO POGORELICH (Fortepijonas/Kroatija) 

Į svaiginančią karjerą startavęs skandalu, 1980 metais Ivo sudrebino vieno žymiausių pasaulio F. Chopino vardo pianistų konkurso užkulisius, ir jau tris dešimtmečius karaliauja klasikinės muzikos žvaigdžių gretose. Tuometinė muzikinio pasaulio oligarchė bei žiuri narė, pianistė Martha Argerich (vadinusi pianistą “genijumi”), prieštaraudama komisijos nuomonei nepraleisti Ivo i finalą, pasitraukė iš vertinimo komisijos darbo. Tarptautinis skandalas tapo pianisto tramplinu į pasaulinę šlovę ir atvėrė garsiausių koncertų salių duris. Ivo tapo geidžiamiausiu artistu, grojo su žymiausiais orkestrais, tokiais kaip Berlyno filharmonijos, Vienos filharmonijos, Londono simfoniniu, Čikagos simfoniniu, Niujorko filharmonijos orkestrais ir daugeliu kitų. 

Geros valios UNESCO ambasadorius, 1994 m. Bosnijos karo Sarajevo miesto mecenatas, Kroatijos jaunųjų talentų, siekiančių studijuoti užsienyje, globėjas yra pripažintas brangiausiai apmokamu pianistu pasaulyje. Kalbama, kad Ivo Pogorelichių daugelį metų kvietė vienos valstybės organizatoriai, o jis asmeniniais sumetimais nenorėjo koncertuoti toje šalyje, todėl organizatoriams pareiškė: „Jeigu jūs labai norite, kad atvykčiau, mano koncertas jums kainuos 1 000 000 JAV dolerių“. Organizatoriai jam šią sumą sumokėjo…

Nuo 1989 m. Ivo Pogorelich rengė savo vardo festivalį, kurio metu jauni dar niekam nežinomi atlikėjai koncertuodavo su pasaulinėmis klasikos žvaigždėmis, ir konkursą, pastarojo pagrindinis prizas buvo net 100 000 JAV dolerių. 

Nuo 1982 m. pianistas pasirašė ekskliuzyvinę sutartį su garsiausia pasaulyje klasikinės muzikos įrašų kompanija - Deutsche Grammophon. Tuo metu ekskliuzyvines sutartis su šia įrašų kompanija turėjo tik pasaulio geriausieji. Atlikėjas išleido net 15 kompaktinių plokštelių, kurios pelnė ne vieną apdovanojimą ir jų pardavimai irašų kompanijai atnešė didžiulį pelną. 

MODESTAS BARKAUSKAS (Dirigentas / Lietuva) 

Modestas Barkauskas – vienas perspektyviausių lietuvių jaunosios kartos dirigentų. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo dvi specialybes, 2007 m. baigė choro dirigavimo studijas (mokėsi pas prof. Joną Aleksą ir doc. Dainių Puišį), 2010 m. – operinio ir simfoninio dirigavimo specialybę (pas prof. Juozą Domarką). M. Barkauskas dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose, tobulinosi pas žymius dirigentus Bobą Chilcottą, Sylvainą Cambrelingą ir kitus. Dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose projektuose. 

Modestas Barkauskas kaip simfoninio orkestro dirigentas parengė koncertų su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu, Klaipėdos muzikinio teatro, Klaipėdos kameriniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu ir kitais orkestrais. 

2009 metais dirigentas debiutavo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Jame diriguoja G.Verdi „Traviata“, G Rossini „ Sevilijos kirpėjas“, J.Strauss operetę „Šikšnosparnis“, baletą „Štrausiana“ ir kt. 

2012 metais M. Barkauskas debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Diriguoja baletą „ Tristanas ir Izolda“( pagal R. Wagnerio muziką) ir G. Donizetti operą „Meilės eliksyras“. Jis yra naujausio šio teatro spektaklio – baleto „Karmen“ (pagal G.Bizet muziką) muzikos vadovas ir dirigentas. 

Nuo 2008 metų M. Barkauskas yra Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro meno vadovas ir dirigentas.Nuo 2013 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dirigavimo ir Choro dirigavimo katedrose. 

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

1960 m. prof. Sauliaus Sondeckio įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų mūsų šalies muzikų kolektyvų. 1976 m. Echternacho festivalyje (Liuksemburgas) pelniusiam puikius kritikų atsiliepimus LKO atsivėrė galimybės siekti tarptautinio pripažinimo. 

Orkestro gastrolių maršrutuose užfiksuotos beveik visos Europos šalys, Šiaurės ir Pietų Amerika, Pietų Afrikos Respublika, Japonija, Kinija, Australija; jam daugybę kartų plojo Berlyno filharmonijos ir Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“ ir Romos „Santa Cecilia“, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir Paryžiaus „Pleyel Hall“, Leipcigo „Gewandhaus“ ir dar daugelio garsių pasaulio koncertų salių klausytojai. LKO ne kartą bendradarbiavo su M. Rostropovičiumi, J. Bašmetu, G. Kremeriu, V. Spivakovu, T. Grindenko, I. Oistrachu, J. Kissinu, D. Geringu ir kitais iškiliais menininkais. Gilų pėdsaką jo biografijoje paliko didysis muzikas ir humanistas lordas Y. Menuhinas. 

Pastarųjų metų LKO veiklos kulminaciniai momentai – pasirodymai su smuikininkais J. Rachlinu, V. Repinu, S. Krylovu, altistu M. Rysanovu, violončelininkais M. Maisky’u, D. Šapovalovu, D. Geringu, pianistais A. Žlabiu, D. Baškirovu, B. Douglasu, A. Volodinu, S. Babajanu, dirigentais R. Zollmanu ir M. Pitrėnu. Jau penkis dešimtmečius gyvuojantis kolektyvas artimai bendradarbiauja su garsiais solistais, dirigentais ir chorais ne tik nesuskaičiuojamų koncertų metu, bet ir daugybę kartų įrašų studijose. 2008 m. jo meno vadovu ir dirigentu tapo smuikininkas virtuozas Sergejus Krylovas. 

Užsienio muzikos kritikai apibūdina orkestrą kaip „ištobulinusį gebėjimą groti lengvu, sklendžiančiu, šiltu garsu visiškai laisvai, – būtent tai ir skiria muzikavimą nuo paprasto atlikimo“. 

Koncertą organizuoja „CULTURE LIVE“ , „Pažaislio muzikos festivalis“, „PIANO.LT“


Bilietus į koncertą galima įsigyti Bilietai.lt  


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.07.22