Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

LDM informacinis pranešimas [2007–11–19]

APIE  VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE ATIDAROMĄ PARODĄ „ŽVILGSNIO GALIA“. MOTERS ATVAIZDAS XIX – XX A. DAILĖJE

2007 m. lapkričio 21 d. – 2008 m. sausio 20 d.
Parodos atidarymas 2007 m.
lapkričio 21 d., trečiadienį, 17 val.

Lietuvos dailės muziejus praneša, kad lapkričio 21 d., trečiadienį, 17 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaroma paroda „ŽVILGSNIO GALIA“. Moters atvaizdas XIX – XX a. dailėje.


Šioje parodoje – apie 50 tapybos ir grafikos kūrinių moters, jos gyvenimo temomis. Čia atskleidžiama, kaip per porą šimtmečių menininkai žvelgė į moterį, kokius socialinius ir kultūrinius vaidmenis jai teikė savo kūryboje. Ryškus ir to meto dailės užsakovų požiūris, matyti, kaip dailėje buvo formuojami ir visuomenėje įtvirtinami lyčių vertinimo stereotipai. Meno istorijoje apstu kūrinių, atspindinčių sąmoningą ar nesąmoningą pastangą vaizduoti moterį pasyvią, malonią akiai, valdomą ir suvaldytą. Tad moteris dailėje atspindėta įvairiai - nuo gundančios viliokės iki idealios motinos, darbininkės, mūzos ir pan. Paroda skatina pažvelgus į įprastus moters atvaizdus, paieškoti naujų jų interpretacijų.


Eksponuojami kūriniai yra iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių, o jų atranką šiai parodai įtakojo šiuolaikinė Vakaruose paplitusi feminizmo teorija. Tad paroda struktūriškai formuota ne pagal įprastas tradicijas, o taip kad skatintų tyrinėti, mąstyti, kelti klausimus. Pirmojoje iš ketverių parodos salių ryškinamos temos Aistros žvilgsnis ir Kūnas – žvilgsnio objektas. Toliau moteris aukštinama, kaip Nacionalinių vertybių įkūnytoja. Skyriuje Idealizuota motinystė atspindimas motinos vaizdavimo būdas, suformuotas viduramžių religinėje dailėje, Švč. Mergelės atvaizduose. Kiti skyriai – Fantazijos žaismas, Atvaizdas, kaip formos eksperimentas, Moters darbas  ir  Sugrąžintas žvilgsnis. Nors to nebuvo sąmoningai siekta, eksponuojami kūriniai atspindi daugumą amžių sandūroje buvusių tapybos stilių – nuo akademiškumo, tautinio romantizmo, modernizmo ir kitų.


Šios parodos tikslas ne tik suteikti estetinių įspūdžių lankytojams, bet ir naujai interpretuoti Lietuvos istorinės dailės kūrinius, suaktualinant juos pagal dabarties dvasią.


Paroda „Žvilgsnio galia“ veiks iki sausio 20 d. Jos kuratorė - dailėtyrininkė Ieva Dilytė, tel. 212 23 86  ir mob. tel. (8~688) 93 133.

Nuotraukos žurnalistams >>>

LDM ryšių su visuomene centras      

Tel.: 212 08 41, (8~687) 16739

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24