Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

DEMET GÜNHAN (SOPRANO) IR NIHAN TURNAGÖL (FORTEPIJONAS) KONCERTAS REČITALIS

2011 m. gegužės 3 d. 18 val.
 

„Kviečiu, susipažinkim,
Kad būtų paprasčiau gyvent,
Užuot nekentę – meilę sėkim
Ir šis pasaulis bendras taps“

Yunus Emre
 

Garsus XIII amžiaus turkų dainius Yunusas Emre šiomis eilėmis mus skatina bendrauti, tik skirtumas, kad šiais laikais bendravimo procesas tapo mokslinės komunikacijos strategijos dalimi. Kad pasaulyje įsivyrautų taika, pirmiausia reikia deramai pažinti žmones ir tautas, o XXI amžiuje, kuris dar vadinamas komunikacijos epocha, išvystytų technologijų dėka šis pažinimas tampa paprastesnis.

Mūsų, mokslo žmonių, pareiga – sudaryti sąlygas, kad žmonės teisingai vienas kitą pažintų ir bendrautų su meile ir pagarba. Tik tuomet, kai mums pavyks vienas kitą pamilti, šis apvalus Žemės rutulys taps toks didelis, kad išmaitins visus, o drauge ir toks mažytis, kad nesijausime svetimi, bet svarbiausia – visiems padovanos neaprėpiamą laimę (prof. dr. Alemdar Yalčin).

Tokiais žodžiais prasideda š. m. gegužės 2–6 d. vyksiančią „Turkijos kultūros dienų“ programą, kuria siekiama pristatyti Turkijos kultūrą ir plačiajai visuomenei bei stiprinti Lietuvos ir Turkijos draugystę ir kultūrinius ryšius. Turkijos kultūros savaitės metu bus pristatytas Turkijos mokslinių, kultūrinių ir strateginių tyrimų centro (TÜBİKAM) vadovo, Gazi universiteto Literatūros fakulteto prof. dr. Alemdaro Yalčino pastangomis sukurtas dokumentinis filmas apie Anatolijos gyventojų puoselėjamas tradicijas ir papročius, susietus su nenutrūkstamu gyvenimo ciklu „Anatolijos spalvos: Gimimas – Vedybos – Mirtis“. Taip pat profesorius perskaitys paskaitą apie Anatolijos kultūros elementų svarbą ir įtaką Europos kultūrai. Marmario universiteto doc. dr. Osmano Ürper’o pastangomis dokumentinio filmo motyvais buvo sukurta nuotraukų paroda „Anatolijos spalvos“. Renginių metu bus galima pamatyti šias nuotraukas ir Turkijos kultūros ir meno bendrosios valdybos (TÜRKSOY) paveikslų ekspoziciją „Tiurkų pasaulis“. Menininkai Nihan Turnagöl, Demet Günhan, Sevgi Ateš ir İrfan Gürdal’o Trio (İrfan Gürdal, Mustafa Eke, Ünsal Doğan) supažindins žiūrovus su turkų klasikine ir liaudies muzika. Bendradarbiaujant su Lietuvos menininkais į koncerto repertuarą bus įtraukti ir lietuvių muzikos kūriniai (daugiau informacijos apie programą http://www.flf.vu.lt/index.php?id=213).

2011 m. gegužės 3 d. rengiamame Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) koncerte žiūrovus klasikine muzika džiugins Demet Günhan (soprano) ir Nihan Turnagöl (fortepijonas).


KONCERTO PROGRAMA

J.S. Bach Quia respexit humilitatem Magnificat, A. Vivaldi Sposa son disprezzata, V. Bellini Quando verra quel di, F. Schubert Gretchen am Spinnrade, F.Chopin Nocturne Do # minor, G. Puccini Quando men vo (La Boheme), C. Gounod Je veux vivre (Roméo et Juliette), L. Delibes Les Filles de Cadix.

Koncerto metu skambės lietuvių ir turkų kūriniai:

S. Ada Ali Baba 40 plėšikų - Lopšinė (Nurcihan’o arija), T. Erdener Yemen Türküsü, T. Erdener Sen Sen Sen, A. Albuz Acem Kızı, B. Dvariono Žvaigždutė, E. Tuğcular Sabahın Seherinde, E. Gailevičiaus Beauštanti Aušrelė, A. Kačanausko Vai, gražu, A. Albuz Gicir gicir gelir, S. Bilgen Giresun kayıkları.


ATLIKĖJŲ BIOGRAFIJOS

 

Atlikėja Demet Gürhan

Demet Gürhan (sopranas)
Gimė 1976 metais. 1995 metais įstojo į Gazi universiteto pedagoginio fakulteto Muzikos mokymo specialybę ir tapo profesorės Gülšen Šimšek studente. Vėliau kartu su prof. Šimšek dėstė dainavimą. 2000 – 2005 metais dirbo Pamukalės universiteto pedagogikos fakulteto vaizduojamojo meno katedros muzikos pedagogikos skyriuje. Čia dirbdama du metus vadovavo Kultūros ir turizmo ministerijos Denizli vaikų chorui.

Besimokydama užsiėmė muzikine veikla kartu su Slovakijos menininke İvana Czakova Uštuk bei muzikos pedagoge Elvira Fatihova. Šiuos darbus tęsia kartu su profesoriumi Mustafa Yurdakul. Dažnai koncertuoja Turkijoje, Vokietijoje bei Kipre. 2008 metais pradėjo doktorantūros studijas Gazi universiteto pedagogikos fakulteto vaizduojamųjų menų katedros muzikos pedagogikos skyriuje. Pastoviai kelia kvalifikaciją, dalyvaudama seminaruose ir meistriškumo kursuose.

Nuo 2006 metų dirba dėstytoja Ankaros universiteto Valstybinės konservatorijos operinio – chorinio meno katedroje. Surengė daugiau kaip 50 koncertų Vokietijoje, Kipre ir Turkijoje.

Turkijos polifoninių chorų ir Muzikos pedagogų asociacijų narė.
 

Atlikėja A. N. Nihan Turnagöl

A. N. Nihan Turnagöl (fortepijonas, mecosopranas)
Gimė Ankaroje. 1984 metais įstojo į Hacettepe universiteto Ankaros valstybinės konservatorijos fortepijono specialybę ir tapo prof. Güherdal Čakirsoy studente. 1994 metais baigė mokslus su pagyrimu. 1995 metais Valstybinėje konservatorijoje pradėjo dirbti styginių instrumentų dėstytoja.

2000 metais kartu su profesoriumi Antonio Marceno pradėjo savo muzikinę veiklą ir Romoje vykusiame meno festivalyje „La Citta dell’Arte“ atliko vaidmenį Pucini operoje „Sesuo Andželika“. 2000 metais įstojo į Palermo mieste esančią Antonio Scontrino konservatoriją ir buvo priimta į pianisto Giovanni Giannini klasę.

Betęsdama fortepijono studijas kartu su profesoriumi Antonio Marceno užsiėmė muzikine veikla bei dirbo korepetitore.

Grįžusi į Turkiją 3 metus universitete dirbo styginių instrumentų bei dainavimo korepetitore. Pakviesta Šiaurės Kipro respublikos prezidento, dalyvavo „Bellapais“ muzikos festivalyje.

Už 2004 – 2005 metų darbą Ankaros valstybiniame teatre pelnė Turkijos Kultūros ministerijos apdovanojimą „Už geriausią metų muziką“.
2007 metais buvo priimta į Niujorko universiteto Mannes muzikos koledžo dainavimo katedrą ir čia besimokydama dirbo su mecosopranu Barbara Smith Condrad, Metropoliteno operos atlikėjais Roger Malouf ir Hannah Meadows. Dalyvavo daugelyje rečitalių bei pasirodymų. 2008 metais grįžusi į Turkiją tęsė darbus su profesoriumi Mustafa Yurdakul. 2009 metais pradėjo doktorantūros studijas Hacettepe universiteto operinio meno fakultete.

Šiuo metu įvaruose šalyse rengia solo pasirodymus ir akomponuoja koncertuose; tęsia doktorantūros studijas bei dėsto Ankaros valstybinės konservatorijos operos katedroje.

Rėmėjai:
TİKA www.tika.gov.tr
TÜBİKAM www.tubikam.com
Hacettepe Üniversitesi HÜDİL www.hudil.hacettepe.edu.tr
Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı www.konser.hacettepe.edu.tr
Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı www.audk.ankara.edu.tr
Seydişehir Belediyesi www.seydisehir.bel.tr
Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi http://iletisimnew.maltepe.edu.tr
Vilnius Universitetas www.vu.lt

Renginio partneriai:
Vilniaus paveikslų galerija
Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Tautinių bendrijų namai

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.05.12