Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 
2008 m. gruodžio 31 d. – 2009 m. gruodžio 31 d.
Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4)
Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
„Kiemsargis“. Klijuotė, aliejus, 106,5 x 48,5 cmLDM informacinis pranešimas apie parodos pristatymą Vilniaus paveikslų galerijoje 2008-10-24

 

Spaudos konferencijoje pristatoma paroda iš Gruzijos „Pirosmani“
Lietuvos dailės muziejus spalio 24 d., penktadienį, 11 val. pakvietė į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą spaudos konferenciją, kurioje buvo pristatyta nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ paroda „Pirosmani“.
 Vilniuje, Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje, šią parodą iš Gruzijos  numatyta atidaryti gruodžio 31 d. ir eksponuoti iki 2009 m. gegužės 31 d.
Spaudos konferencijoje dalyvauvo Lietuvai garsiojo gruzinų dailininko Niko Pirosmani paveikslų kolekcijos parodos draudimą padovanojusios bendrovės „BTA Draudimas“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Ignas Panka bei šią parodą  remiančių valstybės institucijų – Krašto apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos ir Kultūros ministerijos atsakingieji pareigūnai.
 
Projektą spaudos konferencijoje pristatė ir Gruzijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius George Kerdikoshvili, viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ vykdomoji direktorė Dalia Bankauskaitė, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys ir parodos kuratorius Skaistis Mikulionis.
 
Niko Pirosmanašvili (Pirosmani) meno kūriniai yra viena iš svarbiausių ir reikšmingiausių Gruzijos kultūrinio paveldo dalių. Pasaulinį pripažinimą pelnęs dailininkas Niko Pirosmani (1862-1918) buvo apdovanotas unikaliu pasaulio matymu, jo vientisumo ir sintezės suvokimu. Jo darbuose atskleidžiama žmonių, gyvūnų ir daiktų įvairovė. Šiam menininkui gyvenimas ir menas, menas ir žmogus yra neatsiejamos sąvokos: jo mąstymą suformavo mitologija.
 
Pirosmani mitologinio pasaulio suvokimas yra naivus, nesudėtingas ir suprantamas. Anot Grigol Robakidzes, “bevardė egiptietiška freska, afrikietiškas stabas ar vaza iš Kretos: Pirosmani darbai turėtų būti priskirti šiems meno kūriniams, nes tik tokiu būdu juos galima tikrai suprasti... Pamatę Pirosmani kūrybą, patikėsite Gruzija...“
 
N. Pirosmani visuomet buvo artimas Gruzijos kultūrai ir menui ir puoselėjo savo šalies „kultūrinę atmintį“. Šiam menininkui svarbiausi buvo šiuolaikinio visuomeninio gyvenimo vaizdiniai, kasdienį gyvenimą iliustruojantys nuotraukų personažai bei senojo Tbilisio veidas.
 
Pirosmani vardas jau seniai yra žinomas visame pasaulyje. Nuolat augantis susidomėjimas šiuo savamoksliu menininku parodo nenykstančią Pirosmani kūrybos vertę.
 
Parodoje Vilniuje eksponuosimi 35 svarbiausi dailininko kūriniai pristatys visą dailininko kūrybą, jau rodytą Vokietijoje, Šveicarijoje Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Ukrainoje, Turkijoje.
Lietuvos visuomenei N. Pirosmani tapo visuotinai žinomas nuo 1981 m., kai Jaunimo teatre Eimuntas Nekrošius pastatė spektaklį „Pirosmani, Pirosmani“.   
 
Informaciją apie parodą teikia kuratorius Skaistis Mikulionis (mob. tel. 8 682 45323).
 
Informacija internete – www.ldm.lt. Šios LDM svetainės skyrelyje „Žiniasklaidai“ (nuoroda meniu juostoje NAUJIENOS) žurnalistams spausdinimui įdėtos parodoje eksponuosimų kūrinių nuotraukos.
 
LDM Ryšių su visuomene centras
Tel. 212 08 41, 8 687 16739
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24