Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258

LDM informacinis pranešimas [2009-05-27]
 
DU ŠIO SAVAITGALIO VAKARUS baigiama eksponuoti PARODA „PIROSMANI“ ATVIRA LANKYTOJAMS IKI 21 VALANDOS IR RODOMA PERPUS PIGIAU
 
 
2009 m. gegužės 29 ir 30 dienomis Lietuvos dailės muziejus, baigdamas eksponuoti nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ parodą „Pirosmani“, kviečia žiūrovus aplankyti Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) ne tik įprastu laiku, bet ir du vakarus (penktadienį ir šeštadienį)  iki 21 valandos, o bilietus visą savaitgalį bus galima įsigyti perpus pigiau bei nemokamai gauti parodos lankstuką. Nemokamos ekskursijos vyks: penktadienį ir šeštadienį – 15 ir 18 val., sekmadienį – 15 val.
 
Lietuvos visuomenei Niko Pirosmanašvili (Pirosmani) tapo visuotinai žinomas nuo 1981 m., kai Jaunimo teatre Eimuntas Nekrošius pastatė spektaklį „Pirosmani, Pirosmani“. 
N. Pirosmani kūriniai yra viena iš svarbiausių ir reikšmingiausių Gruzijos kultūrinio paveldo vertybių. Pasaulinį pripažinimą pelnęs dailininkas N. Pirosmani (1862-1918) buvo apdovanotas unikaliu pasaulio matymu, jo vientisumo ir sintezės suvokimu. Jo darbuose atskleidžiama žmonių, gyvūnų ir daiktų įvairovė. Šiam menininkui gyvenimas ir menas, menas ir žmogus yra neatsiejamos sąvokos: jo mąstymą suformavo mitologija. Pirosmani mitologinio pasaulio suvokimas yra naivus, nesudėtingas ir suprantamas. Anot Grigol Robakidzes, “bevardė egiptietiška freska, afrikietiškas stabas ar vaza iš Kretos: Pirosmani darbai turėtų būti priskirti šiems meno kūriniams, nes tik tokiu būdu juos galima tikrai suprasti... Pamatę Pirosmani kūrybą, patikėsite Gruzija...“
Pirosmani vardas jau seniai yra žinomas visame pasaulyje. Nuolat augantis susidomėjimas šiuo savamoksliu menininku parodo nenykstančią Pirosmani kūrybos vertę.
Parodoje Vilniuje penkis mėnesius eksponuojami 35 svarbiausi dailininko kūriniai pristato visą dailininko kūrybą, jau rodytą Vokietijoje, Šveicarijoje Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Ukrainoje, Turkijoje.
Vilniuje rodoma kolekcija pristatoma ir parodos kataloge bei jo CD.
Parodą „Pirosmani“ Vilniaus paveikslų galerijoje jau aplankė per 30 tūkstančių lankytojų. Paroda veiks iki šio sekmadienio 17 valandos.
 
Parodos globėjas – Kultūros ministerija.
Parodos generalinis rėmėjas - bendrovė „BTA Draudimas“. N. Pirosmani kūrinių kolekciją į Lietuvą atskraidino ir į Gruziją grąžins parodos rėmėjas - Krašto apsaugos ministerija ir jos Karinės oro pajėgos.  
Informaciją apie parodą teikia kuratorius Skaistis Mikulionis (mob. tel. 8 682 45323).
Paroda pristatoma muziejaus svetainėje - www.ldm.lt. Jos skyrelyje „Žiniasklaidai“ (nuoroda meniu juostoje NAUJIENOS) žurnalistams spausdinimui įdėtos parodoje eksponuojamų kūrinių nuotraukos.
 
Lietuvos dailės muziejaus
Ryšių su visuomene centras
 
Lina Paukštienė,
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24