Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 
2008 m. gruodžio 31 d. – 2009 m. gruodžio 31 d.
Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4)
Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
Gruzijos nacionalinio muziejaus generalinis direktorius Prof. Davido Lordkipanidzės laškas
Gruzijos nacionaliniam muziejui tenka didelė garbė Lietuvoje pristatyti nuostabius legendinio gruzinų tapytojo Niko Pirosmani paveikslus.  Niko Pirosmani – nepaprastas begalinio kūrybingumo menininkas, kuris visur žavi žiūrovus.  Jo darbams pergalingai keliaujant po Europos sostines,  jo ypatingas meninis talentas laukia platesnio tarptautinio pripažinimo.
 
Mes labai dėkingi ir privilegijuoti būdami šios Pirosmani parodos, kuria pradedamas Vilniaus, Europos kultūros sostinės 2009 renginių ciklas, bendradalyviai.
 
Šiandien, Gruzijai tęsiant pastangas, kad jos turtinga kultūra būtų pripažinta ir atsirastų dėmėsio centre pasaulio žemėlapyje, mes įsitikinę, kad būtent per kultūrinę veiklą mes galime vėl tapti vartais į Vakarus, tuo tvirtindami  Gruzijos, kaip tilto tarp vakarų ir rytų civilizacijų, tradicijas.
 
Ryšiai tarp Lietuvos ir Gruzijos siekia kur kas toliau, nei šiandieninės iškilmės.  Mus sieja stiprūs istoriniai ir kultūrinia ryšiai, kurie tik pradedami gvildenti ir dar laukia išsamesnio nagrinėjimo.  Šiandien Lietuva - tvirtas mūsų partneris grindžiant kelią į Europą. 
 
Mes stebime, kokią pažangą pasiekęs Lietuvos dailės muziejus tvirtose p. Romualdo Budrio rankose ir džiaugiamės tapdami jo dalimi.  Mes dėkingi už puikią progą pradėti ilgalaikį ir mūsų muziejus praturtinantį bendradarbiavimą.  Aš labai dėkingas visiems, kurie rėmė šį projektą ir prisidėjo prie jo sėkmės, ypatingai abiejų muziejų darbuotojams, atsakingiems už parodos rengimą, už jų veiksmingą bendradarbiavimą.
 
Mes tikimės, kad paroda susilauks didelio visuomenės dėmesio ir paskatins lankytojus, ypatingai jaunesniųjų kartų lankytojus, susidomėti Gruzija ir jos kultūra bei paskatins juos aplankyti ir garsinti Gruziją.
 
Prof. David Lordkipanidze
Gruzijos nacionalinio muziejaus generalinis direktorius
 
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24