Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE BUS PAMINĖTA
PASAULIO KULTŪROS DIENA

Informacinis pranešimas
[2011 04 14]

Lietuvos dailės muziejus kartu su „Santaros“ žurnalu kviečia balandžio 15 d., penktadienį, 16.30 val. į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą Pasaulio kultūros dienos paminėjimą. Draugėn susirikę mokslo, meno, diplomatijos žmonės turės malonią progą paklausyti aktoriaus Petro Venclovo skaitomos Česlavo Milošo poezijos, Edmundo Seiliaus atliekamos prancūzų, rusų, lietuvių vokalo klasikos, smuikininkės Raimondos Daunienės ir dukros violončelininkės Joanos muzikavimo. Vakare apie kultūros misiją šiandieniniame komplikuotame pasaulyje mintimis dalinsis UNESCO Generalinės direktorės patarėjas Henrikas Juškevičius, profesoriai Libertas Klimka, Juozas Antanavičius. Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius prisimins betarpiškus susitikimus su nobelistu Česlavu Milošu. Žurnalo gerbėjai gaus naują “Santaros” numerį.

Pasaulio kultūros diena paskelbta po to, kai 1935 m. balandžio 15 d. JAV Prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai Vašingtone pasirašė sutartį dėl meno, mokslo, istorinių paminklų išsaugojimo. Šią idėją plačiai skleidė dailininkas, keliautojas, mąstytojas Nikolajus Rerichas, iki I-jo Pasaulinio karo jau sukūręs seriją paveikslų, kuriuose ryškėjo įspėjimas apie artėjančią grėsmę pasaulio intelektualiniam palikimui. Po kelių niokojančių karų jo kreipimasis kartu su prancūzų juristų parengtu Taikos paktu buvo pamirštas. Dabar, plačiai besivystant pasaulio pramonei, jai besiskverbiant į saugotinas gamtos teritorijas ir augant komercijos agresijai, šio pakto idėjos vėl tampa aktualios. Taip pat ir Lietuvoje, kur inteligentija skelbia būtinumą rūpintis nepavydėtina dvasinės kultūros padėtimi. Tad Lietuvoje Pasaulio kultūros dieną nuspręsta minėti balandžio 15 d., kartu primenant ir N. Rericho keltų idėjų svarbą.

Jau tampa tradicija, kad Pasaulio kultūros dienai skirtą vakarą kartu su Lietuvos dailės muziejumi jau kelinti metai rengia kultūros žurnalas „Santara“, nuo pirmųjų leidybos metų pasirinkęs savo kredo seną išmintį „Tenutolsta visoks riksmas ir pyktis“. Žurnalas nesmaguriauja kriminalais ir politinėmis rietenomis, neskatina sąmoningo visuomenės supriešinimo. Jo puslapiuose dėmesys skiriamas tam, kas kelia dvasią, palaiko tikėjimą šviesiomis žmogaus idėjomis ir darbais, rašoma apie lietuviškąją diasporą, jos intelektualinį palikimą, asmenybių šviesą. Su žurnalu drauge leidžiama ir „Santaros“ knygų biblioteka, kuri jau papildyta beveik pora šimtų leidinių.

„Santaros“ žurnalo sumanytojo ir leidėjo Romualdo Norkaus, galinčio praplėsti šią informaciją, mob. tel. 8 620 35 404.

LDM Ryšių su visuomene centras
Tel. 85 2621883, 8 682 45 300

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.04.14