Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE – KNYGOS „PAKELTI AKIS. ATSIMINIMAI IR POKALBIAI APIE JUKNAIČIUS“ PRISTATYMAS
 

Informacinis pranešimas [2010 04 19]
 

Knygos „Pakelti akis. Atsiminimai ir pokalbiai apie Juknaičius“ viršelis

Lietuvos dailės muziejus maloniai kviečia balandžio 20 d., antradienį, 18 val. į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą knygos „Pakelti akis. Atsiminimai ir pokalbiai apie Juknaičius“ pristatymą. Renginyje dalyvaus: Zigmas Dokšas, Ferdinandas Kauzonas, Danielius Mickevičius, Stanislovas Kuzma, Jonas Kubilius, Justas Vincas Paleckis, Inesis Kiškis, Romualdas Budrys. Muzikuos pianistas Rimantas Jurkonis.

Pasak knygos sudarytojo, žurnalisto Ferdinando Kauzono, „knygoje kalbinami žmonės 1965-1990 metais dalyvavę kuriant Šilutės rajono Juknaičių gyvenvietės fenomeną. Iš tų dialogų, pašnekesių, dokumentų ir fotografijų sudaryta knyga atspindi to laikmečio Juknaičių atmosferą, visų laikų žemdirbio norą gyventi pasiturinčiai, gražioje ir dvasingoje aplinkoje.

Gal Juknaičiai buvo ne kaimas? Gal tai buvo Lietuvos dailės muziejaus filialas su geriausių dailininkų kūrinių ekspozicijomis? Gal tai buvo Lietuvos kino studijos filialas, kuriame buvo sukurtas ne vienas vaidybinis ir dokumentinis filmas? O gal Juknaičiai tik nuostabus parkas, o kaimas tik tarp kitko? Ne, nes parkus ir giraites čia sodino kaimas – Juknaičius žmonės. O ir Juknaičius statė, tiksliau kūrė, tie patys žmonės.

Ne, vis dėlto Juknaičiai buvo utopija... Tik užsispyrusio žemaičio Zigmanto Dokšo ir jo suburtų žmonių paversta realybe. Buvo tai, ko negalėjo būti. Didžiulės imperijos pačiame vakariniame pakraštyje, mažučiame žemės lopinėlyje, sukurtas socializmas! Tik ne tas apie kurį svaičiojo imperija, o tikras. Labai panašus į skandinaviškąjį.

Apie tai knygoje pasakoja 60 jos autorių. Tai buvęs šito lietuviškai skandinaviško socializmo direktorius Zigmantas Dokšas, jo šeimos nariai, iki šiol gyvuojančių senelių namų gyventoja Elena Paldauskienė, Vilniaus universiteto „amžinasis rektorius“ akademikas Jonas Kubilius, buvę Juknaičių ūkio darbininkai ir specialistai, profesorius Saulius Sondeckis, kanauninkas, Mažeikių dekanas Zenonas Degutis, kompozitorius Algimantas Bražinskas, architektai Petras Grecevičius, Stanislovas Kalinka, Rūta Kiškienė, Alfonsas Kiškis, Leonas Mardosas, Alvydas Mituzas, Regimantas Pilkauskas, dailininkai Gintaras Augaitis, Angelina Banytė, Algirdas Dovydėnas, Bronius Grušas, Gediminas Karalius, Stanislovas Kuzma, Lida Kuzmienė, Regimantas Midvikis, menotyrininkai Romualdas Budrys ir Lionginas Šepetys, žurnalistai, medikai, mokytojai.“

LDM Ryšių su visuomene centras
Lina Paukštienė,
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24