Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
LDM informacinis pranešimas [2008-07-07[
 
VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE – KULTŪROS IR ATMINTIES VAKARAS „METAI BE ONOS NARBUTIENĖS“
 
Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 
Ona narbutienė. Nuotrauka iš LDM SLC archyvoLiepos 9 d., trečiadienį, 18 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamas atminties vakaras „Metai be Onos Narbutienės“. Jame dalyvaus muzikologės, pedagogės, publicistės, daugelio kultūros idėjų autorės ir įgyvendintojos kolegos, bičiuliai, artimieji. Dainuos kamerinis choras „Aidija“ (vad. Romualdas Gražinis), skambins Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų fortepijoninis duetas, gros Valstybinis Vilniaus kvartetas. Vakarą ves O.Narbutienės mokinė ir kolegė muzikologė Vytautė Markeliūnienė.
 
Jos žodžiais, Ona buvo visada kitus girdinti ir išklausanti. „Būdama bemaž svarbiausia mūsų muzikinės patirties tyrinėtoja ir nuo pat  studijų metų puoselėdama meilę lietuvių muzikos istorijai, Ona Narbutienė, kaip reta, jautė pareigą šia meile įvairiomis formomis dalintis ir ją skleisti kitiems“. Tai liudija ilgametis pedagoginis darbas ir jos išugdyti šimtai muzikos specialistų ar tiesiog jautrių muzikai žmonių, jos parašytų ar sudarytų 15 knygų, šimtai straipsnių, radijo, TV laidų, paskaitų, gili vaga tarptautinio Tomo Manno festivalio Nidoje programose ir tradicijose. Festivalio lankytojų dalis dar ilgai prisimins jos sudarytas muzikos programas, charizmatiškai vedamus koncertus, šiltą bendravimą po jų. Muzikologas Edmundas Gedgaudas teigia, kad „ji pranoko ir savo profesijos ir mūsų gyvensenos ribas“ . Ir dar – „mylėti Ona moka ne tik dėl ko nors, bet ir nepaisydama“.
 
Ir vis tik teigiama, kad šios visuomeniškos, lengvai, draugiškai bendraujančios asmenybės beveik nepažinome. Besigilinanti į lietuvių muziką ir jos kūrėjų istoriją, rašydama tokias kapitalines studijas, kaip „Eduardas Balsys“, knygą apie Vytautą Bacevičių ir kt., savąsias gyvenimo patirtis tarsi slėpė po tylos skraiste. Nedaug jos teatskleidė ir O. Narbutienės apdovanojimo Nacionaline kultūros ir meno premija iškilmės, nei autorinis vakaras ir paroda jos 70-čio proga. Tad šis atminties vakaras tebus artimesnės pažinties su O. Narbutiene proga.
 
Trumpai apie jos gyvenimo faktus: O.Narbutienė (Litvinaitė) gimė Kaune 1930 m., Lietuvos kariuomenės kapitono Kazio Litvino šeimoje, tačiau vaikystė prabėgo Klaipėdos krašte Čiūtelių dvare. Sovietams okupavus Lietuvą, tėvui pavyko pasitraukti į Vakarus, bet Onutė, jos mama ir močiutė, atskirtas nuo jų brolis Leonas – visi jie pateko į tremtį. Tik po 1954 m., ištekėjusi už Vytauto Narbuto, ji sugrįžo į Vilnių. Konservatorijoje tęsė Irkutske pradėtus mokslus ir 1960 m. gavo muzikos istorikės diplomą. Išaugino sūnų ir dukrą. Iki gyvenimo pabaigos Narbutų namai traukė šeimos santarve, svetingumu ir žaižaruojančio proto pašnekove Ona Narbutiene.
 
Išsamesnę informaciją apie renginį teikia Vytautė Markeliūnienė (tel. 8 682 04741).
 
LDM ryšių su visuomene centras
Tel. 212 08 41, 8 687 16739
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24