Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 
Adomas Galdikas. „Peizažas“ (parodos eksponatas) Lietuvos dailės muziejus kovo 14 d. visuomenę pakvietė į Vilniaus paveikslų galerijoje surengtos 2004–2005 m. įsigytų kūrinių parodą „XVII a. pabaigos – XX a. Lietuvos dailė ir tautodailė“. atidarymą. Antroji įsigytų kūrinių paroda “Šiuolaikinė Lietuvos dailė“ bus atidaryta kovo 23 d. Radvilų rūmuose. Joje lankytojai jau galės apžiūrėti dalį dabarties Lietuvos dailininkų ir fotografų kūrinių, kurie ateityje bus rodomi rekonstruotoje Nacionalinėje dailės galerijoje.  
Per pastaruosius dvejus metus LDM rinkinius papildė per 2100 meno eksponatų. Apie 700 jų sudaro Lietuvoje ir užsienyje kūrusių ir tebekuriančių dailininkų, jų artimųjų, privačių asmenų dovanoti vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūriniai, liaudies meno dirbiniai, fotografijos, dokumentai, spaudiniai.
Kita dalis – per 1200 vienetų – yra muziejinės vertybės, kurias Lietuvos dailės muziejui perdavė įvairios institucijos – Lietuvos bankas, Literatūros ir meno archyvas ir kt.
Savo lėšomis LDM iš autorių ir kolekcininkų nupirko 73 eksponatus. Iš Kultūros ministerijos paskirtų lėšų muziejaus rinkinių programai įsigyta 86, o iš LR Vyriausybės skirtos papildomos paramos  – 26 eksponatai.
Paroda Vilniaus paveikslų galerijoje veiks iki balandžio 16 d. Joje bus atspindėtos senojo portreto tradicijos. Įdomi ir menine prasme vertinga dirbinių kolekcija su Lietuvos didikų herbais ir monogramomis.
XIX a. pab. – XX a. pr. puikūs ir subtilūs rankdarbiai iš Marijos Medekšaitės-Bieliauskienės kolekcijos. Intuityviu kūrybos proveržiu žavi tautodailės kūriniai. XX a. mūsų modernizmo klasika rodoma žymių dailininkų darbais – Adomo Galdiko, Juozo Zikaro, Vytauto Kazimiero Jonyno, Antano Samuolio, Antano Gudaičio ir kt.
Šios parodos kuratorė 0 Laima Sazonova (tel. 212 42 57), koordinatorė – menotyrininkė Laima Bialopetravičienė (mob. tel.  8 611 01166).
Atidarius šią parodą, 17 val. kultūros vakare visuomenė buvo supažindinta su naujausiais „Lietuvos dailės muziejaus metraščio“ numeriais, kuriuose atspindėta LDM darbų visuma: tyrinėjimai, konferencijos, ekspozicijos, parodos, ryšiai su užsienio kolegomis, muziejaus rinkinių naujienos, edukacinės programos, menotyrinių publikacijų bibliografija. Tai vakaro metu aptarė muziejaus direktorius Romualdas Budrys, metraščio sudarytoja Danutė Mukienė ir dailės istorikė dr. Gražina Marija Martinaitienė.
Pristatyta ir lietuvių bei vokiečių kalbomis išleista studija „Lietuvos krikščionėjimas Vidurio Europos kontekste“ (sudarytojas dr. Vydas Dolinskas). Apie ją kalbėjo pats knygos sudarytojas ir prof. Eugenija Ulčinaitė.
Ispanijos fotografijų albumas „Hola, España! XIX a. Ispanija Jeano Laurent’o fotografijose“ buvo palydėtas jo sudarytojos Margaritos Matulytės ir Lietuvos-Ispanijos draugijos pirmininko Evaldo Galvanausko pastabomis.
Vakaro nuotaiką paįvairino pianisto Kasparo Uinsko muzikavimas.
Paroda atidaryta ir naujausių muziejaus leidinių pristatymas surengtas Lietuvos dailės muziejaus įkūrimo dienos išvakarėse (muziejus pirmtakas – Vilniaus miesto muziejus – buvo įkurtas 1933 kovo 15 d.).
 
Lietuvos dailės muziejaus Ryšių su visuomene centras
Tel. 2120841, 8 687 16739
Vakaro metu grojo pianistas Kasparas Uinskas Spaudos konferencijos metu parodą pristatė LDM direktoriaus pavaduotoja Laima Bialopetravičienė (pirma iš dešinės)
Dalios Sirgedaitės nuotraukos
Kalba prof. Eugenija Ulčinaitė
 
Vakaro metu pristatyti ir aptarti šie leidiniai:
 
„Lietuvos dailės muziejaus metraštis. Knyga 7.
 Kalbėjo leidinio sudarytoja Danutė Mukienė ir
dailės istorikė dr. Gražina Marija Martinaitienė.
 
Studija „Lietuvos krikščionėjimas“.
Kalbėjo leidinio sudarytojas dr. Vydas Dolinskas,
prof. Eugenija Ulčinaitė
 
Ispanijos fotografijų albumas  „Hola, España! XIX amžiaus Ispanijos fotografijos“.
Kalbėjo leidinio sudarytoja Margarita Matulytė  bei Lietuvos ir Ispanijos draugijos pirmininkas Evaldas Galvanauskas.
 
Renginį vedė – Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys
Vakaro metu grojo pianistas Kasparas Uinskas.
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24