Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

ALBUMO „DALIA MATAITIENĖ. PAVEIKSLAI. ORNAMENTINĖS STRUKTŪROS. TEATRAS“ PRISTATYMAS

2013 m. kovo 26 d. 17 val.

 

sAlbumo „Dalia Mataitienė. Paveikslai. Ornamentinės struktūros. Teatras“ viršelis

„Krantų redakcija“ išleido albumą „Dalia Mataitienė. Paveikslai. Ornamentinės struktūros. Teatras“. Dalia Mataitienė (g. 1936) – dailininkė, scenografė, viena Lietuvių folkloro teatro įkūrėjų, 2010 m. apdovanota Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Jau penkis dešimtmečius savo kūrybinę energiją ji tolygiai dalija dviem sritims – dailei ir teatrui, su kuriomis savo gyvenimą susiejo dar besimokydama tuometiniame Lietuvos valstybiniame dailės institute.

Dailininkė dirbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto, Lietuvos nacionaliniame dramos, Šiaulių dramos, Kauno valstybiniuose dramos ir muzikiniame teatruose, bendradarbiavo su žinomais režisieriais Romualdu Juknevičiumi („Maskaradas“), Aurelija Ragauskaite („Valdovas“), Jonu Vaitkumi („Ričardas II“, „Strazdas žalias paukštis“, „Nabukas“, „Marija Stiuart“) ir kitais, yra sukūrusi scenovaizdžių ir kostiumų spektakliams, pastatytiems Vokietijoje, Armėnijoje ir Rusijoje, kino filmams („Eglė žalčių karalienė“, „Don Žuanas“, „Strazdas žalias paukštis“).

Dar XX a. septintojo dešimtmečio Dalia Mataitienė drauge su Povilu Mataičiu įkūrė Lietuvių folkloro teatrą – daugybė spektaklių ir programų nuvalė apnašas nuo anuomet dažnai fasadinės „liaudies“ kūrybos sampratos, spektakliai „Nukrėskime rasą apie rugių lauką“ (1986), „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ (1989) ir kiti tapo Lietuvos tautinio ir politinio atgimimo žadintojais.

Nuo 1973 metų dailininkė rengia asmenines parodas (jos vyko Lietuvos dailės muziejuje, Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Kauno ir Klaipėdos paveikslų galerijose). Kaip ir kuriant spektaklį, taip ir rengiant parodą dailininkei svarbiausia yra originali, savarankiška, autentiška meninė vizija, išsiskleidžianti scenovaizdžių, objektų, tapybos kūrinių, teatro fotografijų, kostiumų deriniais.

Aukštos poligrafinės kokybės albume pateikiama išsami dailininkės biografija ir bibliografija, spausdinamos kūrinių – tapybos darbų, ornamentinių struktūrų, scenovaizdžių ir kostiumų projektų – reprodukcijos, spektaklių fotografijos.

Albumo „Dalia Mataitienė. Paveikslai. Ornamentinės struktūros. Teatras“ pristatyme dalyvauja dailininkė Dalia Mataitienė, filosofai Juozas Algimantas Krikštopaitis ir Andrius Konickis, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius. Pristatymo metu pianu skambins Rytis Juškaitis, smuikuos Austėja Juškaitytė.

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2013.03.14