Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

Paroda „Lili Paškauskaitės švytintys ir spindintys portretai“

VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE ATIDAROMA PARODA „LILI PAŠKAUSKAITĖS ŠVYTINTYS IR SPINDINTYS PORTRETAI“

Informacinis pranešimas [2010 11 02]

Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) lapkričio 3 d., trečiadienį, 16 val. atidaroma paroda „Lili Paškauskaitės Švytintys ir spindintys portretai“. Parodą atidarys grafikė Lili Janina Paškauskaitė, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, parodos kuratorė Ramutė Rachlevičiūtė.

Lili Janina Paškauskaitė 1951 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar – VDA), įgijo dailininkės grafikės specialybę. Nuo 1949 m. dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse dailės parodose. Lietuvos nusipelniusi meno veikėja (1967). Nuo 1952 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Dailininkė dirbo lakštinės ir knyginės grafikos srityse, sukūrė daug visuomenės veikėjų, menininkų portretų: ciklas „Kultūros ir meno darbuotojai“ (1953–1961), „Mokslininkų portretai“ (1968–1985), iliustravo knygų (J. Marcinkevičiaus „Sena abėcėlė“, 1969; A. Baltakio „Akimirkos“, 1970).

Parodoje „Lili Paškauskaitės švytintys ir spindintys portretai“ lankytojams pristatomi 46 grafikės kūriniai (21 – iš dailininkės dirbtuvės, 25 – iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių).

Pasak parodos kuratorės Ramutės Rachlevičiūtės, „grafikės Lili Janinos Paškauskaitės kūryba – unikalus puslapis Lietuvos dailės istorijoje. Nieko nedariusi pusiau ar po truputį, kaip itin taikliai įvertino viena jos kolegė, menininkė mums yra perfekcionistės meninėje kūryboje pavyzdys, kėlusi sau ir savo kolegoms maksimalius meninius reikalavimus. Nesiblaškiusi, neabejojusi ir įtikėjusi estampo bei sausos adatos technikos privalumais, ji itin susikaupusi kūrė portretus. Menininkės preciziška technika, racionali, intelektuali portretuojamųjų interpretacija itin tiko pasirinktiems mokslininkams.“ Parodoje pristatomi mokslininkų: chemiko R. Šarmaičio, 1968; geografo K. Bieliuko, 1973, botaniko A. Minkevičiaus, 1973 ir menininkų: dainininko K. Petrausko (1955) bei dailininko J. Kuzminskio, portretai. Vyrų portretų ciklus papildo keli moterų atvaizdai – balerinos G. Sabaliauskaitės portretas, du dailininkės autoportretai. Iš ankstyvojo grafikės kūrybos laikotarpio – moterų darbininkių portretai.

Parodos rengėjai tikisi, kad lankytojus ypač sudomins trijų dalių M. Šalkausko portretas, nes tai kone vienintelis bandymas grafikoje portretuojamą asmenį pavaizduoti natūralaus dydžio ir visu ūgiu. Ne mažiau įdomūs ir gaisrininkų portretai, gaisrinės vaizdai. Portretų ciklą parodoje papildo Vilniaus peizažai, „Vilniaus“ triptikas (1965), kur taip jaukiai ir įtikinamai jungiasi sena ir nauja. Parodoje taip pat eksponuojami keli japoniškai subtilūs natiurmortai – su vyšnių šakele, su žvake (1965).

Išsamesnę informaciją teikia parodos kuratorė Ramutė Rachlevičiūtė (mob. 8 699 19961).

Sveitainės www.ldm.lt skyrelyje „Žiniasklaidai“ galite rasti spaudai tinkamų vaizdų.

LDM Ryšių su visuomene centras,
85 262 18 83, 8 682 45 300

 

 
 
 
[>[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24