Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
Neįgaliesiems     English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE – PUBLICISTO POVILO SIGITO KRIVICKO KNYGOS „ŠVIESORAŠČIO TAKAIS“ PRISTATYMAS

Informacinis pranešimas [2010 12 07]

Povilo Sigito Krivicko knygos
„Šviesoraščio takais“ viršelis

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) gruodžio 9 d., ketvirtadienį, 17.30 val. rengiamas publicisto Povilo Sigito Krivicko knygos „Šviesoraščio takais“ pristatymas.

Povilas Sigitas Krivickas – žurnalistas, fotografas. Dirbo žurnalų, laikraščių redakcijose, leidyklose, korespondentu prie Jungtinių Tautų Organizacijos (JAV). Dėstė Vilniaus ir Klaipėdos universitetuose. 1969 su kitais įsteigė Lietuvos fotografijos meno draugiją (nuo 1989 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjunga). Kūrė fotografijų ciklus, parašė penkiolika publicistikos knygų, sudarė tris fotoalbumus.

„Šviesoraščio takais“ – tai esė rinkinys apie meninę fotografiją, jos kūrėjus ir šios kūrybinės veiklos reikšmę mūsų kultūroje. Įžanginėje dalyje aptariamos moralinės kūrėjų atsakomybės problemos. Knygą sudaro penketas skyrių, atspindinčių būdingesnius profotografijos, fotografijos ir postfotografijos epochų bruožus. Profotografija – tai vizualūs reiškiniai iki fotografijos ir jų tolimesnis vystymasis. Knygoje pačiai fotografijai, o ypač jos plačiai pasaulyje pagarsėjusiai lietuviškajai mokyklai, skiriama daugiausia vietos – nuo pirmųjų bandymų Lietuvoje 1839 m. iki šiuolaikiniame tarptautiniame Arlio festivalyje dalyvaujančių mūsų fotografų. Naujųjų laikų medijų jungimosi aspektu žvelgiama į pastaraisiais metais stiprėjančias postfotografijos tendencijas. Mokslininkai ir fotografija – dar viena tema atskleidžiant fotografijos ne tik visuomeninę, bet ir mokslinę reikšmę. Galima susipažinti, kaip fotografija taikoma atkuriant senovinės architektūros pavyzdžius, sudarant itin tikslius žemėlapius, nustatant faktų autentiškumą kriminalistikoje.

Pateikiami samprotavimai apie fotomenininkų ir apskritai kūrėjų padėtį visuomenėje. Knygą pratęsia autoriaus ir jo fotožurnalistikos disciplinos studentų mintys apie šiuolaikinės fotografijos pobūdį ir paklausą. Kalbama apie būtinybę turėti aukštus profesinius įgūdžius fotografuojant unikalius gamtos objektus (gintarą), subtiliai kuriant peizažinę fotografiją.

Daug nusipelniusiems Lietuvos fotografijai ir jau Anapilin išėjusiems kolegoms atminti skiriamas paskutinis knygos skyrius. Knyga iliustruojama autoriaus ir jo studentų fotografijomis.

Knygos „Šviesoraščio takais“ sutiktuves paįvairins ekrane rodoma autoriaus fotoserija „Gyvenimas įstrižai“.

Papildomą informaciją teikia Povilas Sigitas Krivickas (mob. 8 620 51326).


LDM Ryšių su visuomene centras

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.12.08