Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 
Japonijos fondo paroda „Rankdarbiai: tradicijos ir meistriškumas“

2011 m. rugsėjo 2 d. – spalio 4 d.

ANOTACIJA
 

Hiroshi Sakai. Raudono šino sãkės butelis, arbatos ir sãkės puodelis. 2004

Japonijos fondas, bendradarbiaudamas su daugiau nei 130 pasaulio valstybių, vykdo plačią kultūrinių mainų programą. Dalyvaudamas tarptautinėse meno parodose, pavyzdžiui, Venecijos ir San Paulo bienalės, organizuodamas bei paremdamas įvairius tradicinio ir šiuolaikinio meno projektus, jis siekia supažindinti užsienio valstybes su Japonijos menu bei parodyti kitų šalių kultūrą Japonijoje.

Kilnojamosios parodos yra viena iš kultūrinių mainų programos dalių. Japonijos fondas rengia keramikos, fotografijos, tapybos, molio darbų bei japoniškų lėlių parodas. Per metus nuolat rodoma dvidešimt kilnojamųjų parodų, jos eksponuojamos daugiau nei 100 muziejų ir visur sulaukia puikiausių atsiliepimų.

Nauja kilnojamoji paroda „Rankdarbiai: tradicijos ir meistriškumas“ pristato įvairias rankdarbių grupes – keramikos, tekstilės, metalo, medžio, bambuko, popieriaus dirbinius – tai, kas Japonijoje buvo naudojama kasdieniame kiekvienos šeimos gyvenime. Greta kasdienių daiktų, rodome darbus liaudies meistrų, ypač gebančių puoselėti gamtą, globoti aplinką.

Tikimės, kad įvertinsite parodoje eksponuojamų darbų įvairovę ir turtingumą. Dėkojame Ibaraki keramikos meno muziejaus darbuotojui p. Kazuko Todate, kuris planavo ir vadovavo šios parodos sudarymui, taip pat liaudies meistrams bei menininkams, maloniai padovanojusiems parodai savo darbus.

Japonijos fondas

Taikomojo meno daiktai supa mus kasdieniame gyvenime. Kokia bebūtų naudojama žaliava – molis, metalas, medis – kiekvienai išrasta savita apdirbimo technologija, o sukurti gaminiai yra gražūs ir patogūs kasdieniam naudojimui.
Pramoninė revoliucija Vakaruose turėjo įtakos ir Rytų šalims. Meiji laikotarpiu (1868–1912) Japonijoje prasidėjo pramonės modernizavimas. Atsiradus mašinoms, augo masinė gamyba daiktų, kurių dauguma anksčiau buvo gaminama rankomis. Tačiau greta mechanizuotos produkcijos smulkiose privačiose dirbtuvėse buvo tęsiamos rankų darbo amatų tradicijos. Konkurencija su pramoniniais gaminiais skatino amatininkus kelti savo meistriškumą, ieškoti naujovių, tobulėti.

Įvairiuose Japonijos regionuose, pasižyminčiuose klimato bei kraštovaizdžio savitumu, puoselėtos tradicijos ir technikos formavo tiek taikomojo pobūdžio dirbinių formą, kuriuos gamino patyrę meistrai, tiek meninio pobūdžio objektų stilistiką, prisodrintą vietos dailininkų kūrybinės išmonės. Mėgėjai ir profesionalūs menininkai neišvengė tarpusavio įtakos. Tokia sąveika ypač prisidėjo prie išskirtinumo formavimo ir aukštų kokybės reikalavimų, būdingų visai Japonijos rankdarbių tradicijai.

Ši paroda supažindina su rankdarbiais, pagamintais naudojant tradicines žaliavas ir technikas, žinomas visoje Japonijoje. Parodos šerdį sudaro išskirtiniai dirbiniai, kuriems suteiktas „Tradicinio rankdarbio dirbinio“ ženklas pagal Japonijos vyriausybės galiojančią Dailiųjų amatų dirbinių teisę. Čia taip pat pristatomi kiti rankdarbių pavyzdžiai.

Sveitainės www.ldm.lt skyrelyje „Žiniasklaidai“ galite rasti spaudai tinkamų vaizdų.

Vyr. kuratorius Kazuko Todate,
Ibaraki keramikos meno muziejus

 

Japonu_paroda_2011_05*Suigetsu Shimizu, liaudies meistras. Banko keramikos arbatinukas, dekoruotas bijūno žiedu. 2004*
Japonu_paroda_2011_03*Aritos keramika – Imari porcelianas. Slyvos žiedo formos valgomųjų lazdelių laikikliai. 2004*
Japonu_paroda_2011_01*Nobuaki Shigeki. „Gražuolė su puodeliu arbatos“, vėduoklė su apvaliu juodojo bambuko kotu. 2004*
Japonu_paroda_2011_06*Hiroshi Sakai. Raudono šino sãkės butelis, arbatos ir sãkės puodeliai. 2004*
Japonu_paroda_2011_02*EDO dekoratyvinis rankų darbo popierius. Trys šviestuvai. 2004*
Japonu_paroda_2011_04*Rokubei keramika. Arbatinukas žaliajai arbatai ir puodeliai, dekoruoti miežių šiaudų motyvais. 2004*

 
Japonijos fondo nuotr.
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.09.23