Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE PRISTATOMA
AUDRONĖS GIRDZIJAUSKAITĖS KNYGA
„NUTOLĘ BALSAI/ PORTRETŲ METMENYS“

2012 m. sausio 17 d. 18 val.

Audronės Girdzijauskaitės knygos „Nutolę balsai/ portretų metmenys“ viršelis

Audronės Girdzijauskaitės knygos „Nutolę balsai/ portretų metmenys“ pristatyme dalyvauja knygos autorė Audronė Girdzijauskaitė, literatūros kritikai Jūratė Sprindytė ir Valentinas Sventickas, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, pianistas Povilas Jaraminas.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistoje knygoje “Nutolę balsai” menotyrininkė ir eseistė dr. Audronė Girdzijauskaitė dalijasi prisiminimais apie žmones, sutiktus gyvenimo kelyje įvairiomis aplinkybėmis, tai – aktoriai, dailininkai, rašytojai ar šiaip pakeleiviai. Su vienais bendrauta ilgą laiką, su kitais – epizodiškai. Portretuose kryžiuojasi esė, novelės ir prisiminimų žanrai, juose atsispindi laiko ženklai, dramatiški likimai. Vidiniai prieštaravimai ir lemties paradoksai. Nors autorės žvilgsnis į portretuojamus žmones subjektyvus, ji stengiasi nenusižengti tiesai, savo personažų nedailina.

„Nutolę balsai“ – tai portretų metmenys, bandymas išskleisti žmonių charakterius ir likimus ir prisiminti tai, ką autorei su jais bendraujant teko išgyventi, patirti. Tai laisvi prisiminimai, kuriuose atsiveria permainingas nugyventas laikas. Skaitytojas turi progos iš arčiau pamatyti tokias spalvingas asmenybes, kaip Kazimiera Kymantaitė, Monika Mironaitė, Liudas Truikys, Vytautas Kalinauskas, Algimantas Masiulis, Stasys Budrys, Kazė Zimblytė, Bronys Savukynas, Vega Vaičiūnaitė, Andrejus Volkonskis, Kazys Teodoras Valaitis ir daugelį kitų. Fone šmėsčioja antros eilės personažai, kiekvienas jų irgi vertas įdėmaus žvilgsnio.

LDM Ryšių su visuomene centras
tel. 2621883, 8 682 45300

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.01.17