Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

KNYGOS „ATRASTI VILNIŲ: SKIRIAMA VLADUI DRĖMAI“ PRISTATYMAS

2011 m. gruodžio 3 d. 15 val.

Knygos „Atrasti Vilnių: skiriama Vladui Drėmai“ viršelis

Lietuvos dailės istorikų draugija kviečia į dailės istoriko Vlado Drėmos 101-ąjį gimtadienį ir knygos „Atrasti Vilnių: skiriama Vladui Drėmai“ pristatymą 2011 m. gruodžio 3 d., šeštadienį, 15 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4 Vilniuje).

Renginyje dalyvaus:
dailėtyrininkė ir leidinio sudarytoja dr. doc. Giedrė Jankevičiūtė
istorikas habil. dr. prof. Egidijus Aleksandravičius
Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė
architektas, restauratorius Romanas Jaloveckas
dailėtyrininkė dr. Rūta Janonienė
dailėtyrininkas Viktoras Liutkus
dailininkas grafikas Mikalojus Povilas Vilutis

Renginys skirtas žymiausiam Lietuvos dailės istorikui, paveldosaugos teoretikui bei praktikui, dailininkui Vladui Drėmai (1910–1995), kurio 100-ias metines minėjome pernai, gruodžio 3 dieną. Lietuvos dailės istorikų draugija siekdama deramai pagerbti V. Drėmą prieš metus Nacionalinėje dailės galerijoje organizavo jam skirtą, plataus visuomenės atgarsio sulaukusią mokslinę konferenciją „Atrasti Vilnių“. Šios konferencijos pagrindu parengta knyga „Atrasti Vilnių. Skiriama Vlado Drėmos 100-mečiui“ (leido Lietuvos dailės istorikų draugija kartu su Vilniaus dailės akademijos leidykla), kuri ir bus pristatoma Lietuvos paveikslų galerijoje.

Ši knyga – dailės istorikų bendrijos pagarbos ženklas Lietuvos dailės istorijos klasikui V. Drėmai. Leidiniu norėta priminti jo nuopelnus valstybės kultūros paveldo išsaugojimui ir tyrimui, o taip pat paviešinti naujausius mokslinius pasiekimus, susijusius su Lietuvos kultūros paminklų likimu, Vilniaus istorijos ir miesto kultūrinės atminties pažinimu. Pirmąją knygos dalį sudaro kolegų, bičiulių, bendraminčių, mokinių prisiminimai, antrąją – naujausi dailėtyrininkų, istorikų, kultūrologų ir literatūrologų moksliniai tyrimai V. Drėmą dominusiomis, jo darbuose nagrinėtomis temomis. Leidinio gale patalpinta išsami V. Drėmos darbų bibliografinė rodyklė.

Knygoje skelbiami moksliniai straipsniai liudija V. Drėmos darbų aktualumą ir gyvybingumą, patvirtina, kad jo temos tęsiamos, plėtojamos, generuoja naujas idėjas, kad jam pavyko įgyvendinti kiekvieno istoriko svajonę: ne tik pažinti praeitį, bet taip pat ją sudabartinti, atverti amžininkams. Tad ši knyga yra paminklas Vladui Drėmai ir jo palikimui.


 

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.12.01