Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE – „SANTAROS“ ŽURNALO KULTŪROS POPIETĖ „PO M. K. ČIURLIONIO ŽENKLU“

Informacinis pranešimas [2010 12 02]

„Santaros“ žurnalas, Lietuvos dailės muziejus, UAB „Petro ofsetas“ ir VšĮ „Socialiniai partneriai“ kviečia gruodžio 5 d., sekmadienį, 16 val. į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą kultūros popietę „Po M. K. Čiurlionio ženklu“. Renginyje gros Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gentainiai – Eglė ir Aidas Strimaičiai, Sonata ir Rokas Zubovai, dailininko laiškus skaitys aktorius Petras Venclovas, filosofinėmis ir eseistinėmis impresijomis apie kultūros misiją pasidalins filosofai, eseistai.

Kultūros žurnalas „Santara“, 2009 metais atšventęs dvidešimtmetį, pasirinko savo credo seną išmintį „Tenutolsta visoks riksmas ir pyktis“. Žurnalas nesmaguriauja kriminalais ir politinėmis rietenomis, neskatina sąmoningo visuomenės supriešinimo. Jo puslapiuose dėmesys skiriamas tam, kas kelia dvasią, palaiko tikėjimą šviesiomis žmogaus idėjomis ir darbais, rašoma apie lietuviškąją diasporą, jos intelektualinį palikimą, asmenybių šviesą.

Pirmaisiais leidybos metais žurnale plačiai buvo pristatoma Lietuvos kultūra išblaškyta po visą pasaulį. Drauge pradėta leisti „Santaros“ knygų biblioteka“. Per du dešimtmečius santariečiai parengė ir išleido beveik porą šimtų kultūros, diplomatijos, eseistikos knygų. Be leidybinio darbo „Santara“ organizavo „Metų knygos“ konkursus. Pastaraisiais metais žurnalas drauge su Lietuvos dailės muziejumi rengia Pasaulio kultūros dienos paminėjimus, kuriuose dalyvauja žurnalo autoriai, muzikai, filosofai, literatai.

Kultūros pavakarėje „Po M. K. Čiurlionio ženklu“ svečiams bus pristatytas naujas kultūros žurnalo „Santara“ numeris. Šį kartą drauge su nauja žiemos „Santara“ žurnalo skaitytojai turės progos susipažinti ir su „Santaros“ rusų kalba pirmuoju numeriu. Jame pridėtas ir CD su pianisto Roko Zubovo įgrotais M.K. Čiurlionio fortepijoniniais preliudais. Renginyje gros Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gentainiai, bus skaitomi dailininko laiškai, filosofinėmis ir eseistinėmis impresijomis apie kultūros misiją dalinsis filosofai, eseistai, kuriuos savo puslapiuose pristatė žurnalas.

Informaciją teikia „Santaros“ žurnalo sumanytojas ir leidėjas Romualdas Norkus (mob. tel. 8 620 35 404).

LDM Ryšių su visuomene centras

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24