Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Vilniaus paveikslų galerijos adresas:
Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258
 

IŠLEISTA ABDONO LIETUVNINKO KOMPAKTINĖ PLOKŠTELĖ

2011 m. spalio 2 d. 16 val.
 

Kompaktinės plokštelės „Maestro Basso Profondo Adbonas Lietuvninkas“ viršelis

Išleista kompaktinė plokštelė „Maestro Basso Profondo Adbonas Lietuvninkas“, skirta žymaus lietuvių operos daininko, Lietuvos nusipelniusio artisto Abdono Lietuvninko 90-sioms gimimo metinėms paminėti. Abdono Lietuvninko atminimas bei įrašų paveldas yra reikšminga Lietuvos kultūros dalis.

Dainininkas Abdonas Lietuvninkas scenai atidavė 40 savo gyvenimo metų, buvo pirmasis lietuvis, pokario metais tapęs tarptautinio vokalistų kokurso laureatu, žinomas ir mylimas pedagogas. Jis dėstė dainavimą Pedagoginiame institute bei Lietuvos konservatorijoje (LMTA). Dainininko kompaktinė plokštelė skirta pristatyti Maestro ne tik kaip ypatingą atlikėją, bet ir kaip muzikos pedagogą, kurio pėdsakas įsirėžęs jo užaugintuose mokiniuose bei puikų pavyzdį ateinančioms operos dainininkų kartoms.

Abdono Lietuvninko kompaktinė plokštelė išleido UAB “Prior Musica”, iš dalies parėmus Lietuvos kultūros rėmimo fondui. Tai jau antras “Prior Musica” išleistas Lietuvos operos paveldui skirtas leidinys- pirmasis buvo Maestro Kipro Petrausko įrašų kompaktinė plokštelė.

“Maestro Basso Profondo Abdonas Lietuvninkas “ kompaktinė ploštelė bus pristatyta šių metų spalio 2 dieną, 16 val, Vilniaus Paveikslų galerijoje (Chodkevičių rūmuose), Didžioji gatvė 4. Pristatymo metu girdėsime atsiminimus apie Maestro gyvenimą, kūrybos kelią, klausysimės Adbono Lietuvninko įrašų. Renginį ves muzikologė Eglė Ulienė, dalyvaus operos solistai Irena Jasiūnaitė bei Virgilijus Noreika.

Daugiau informacijos:

www.priormusica.lt

Asmuo kontaktams:
Nijolė Kuckaitė Lietuvninkienė

Tel. 865318530

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24