Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: A. Goštauto g. 1, Vilnius, tel. (8~5) 261 6764. El. paštas kasiuliomuziejus[at]ldm.lt

KALĖDINIS KONCERTAS „RUSIŠKŲ ROMANSŲ VAKARAS“

2015 m. gruodžio 29 d., antradienį, 19 val.

Artėjant Naujiesiems Metams kviečiame pabūti kartu ir prisiminti bei kartu dar kartą išgyventi maloniausias praėjusių metų akimirkas ir tikruosius jausmus, pasineriant į jausmingos, prasmingos ir dvasingos muzikos skambesį.
Atlikėjai Nijolė Kniukštaitė- Vaičiulienė (sopranas) bei pianistas Linas Dužinskas parengė įspūdingą klasikinių romansų programą “RUSIŠKŲ ROMANSŲ VAKARAS” - Michailo Ipolitovo- Ivanovo vokalinį ciklą “Keturi Rabindranato Tagorės eilėraščiai”, op.68. bei gražiausius Piotro Čaikovskio romansus. Koncerte dalyvauja Marius Pupkovas (fleita).

 

Renginio plakatas

Gruodžio 29 d., antradienį, 19 val.
Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilniuje)

Kalėdinis koncertas „Rusiškų romansų vakaras“
SKIRIAMA P.I. ČAIKOVSKIO 175-erių metų sukakčiai

Koncertuoja: Nijolė KNIUKŠTAITĖ -VAIČIULIENĖ (sopranas), Linas DUŽINSKAS (fortepijonas), Marius PUPKOVAS (fleita)


Programoje: Michailas IPOLITOVAS - IVANOVAS ( 1859–1935 ). “Keturi Rabindranato Tagorės eilėraščiai”, op.68;
Piotras ČAIKOVSKIS ( 1840–1893). Romansai


Michailas Ipolitovas- Ivanovas - daugiametis Maskvos konservatorijos profesorius ir Didžiojo teatro dirigentas, parašė šešias operas ir daugybę orkestrinių kūrinių.  Ypatingą vietą kompozitoriaus kūryboje užima vokalinis  ciklas ‘’Keturi Rabindranato Tagorės eilėraščiai’’, op.68. Ciklą kompozitorius sukūrė įkvėptas Nobelio premijos laureato,  poeto Rabindranato Tagorės apsilankymo Maskvoje. Keturios ciklo dainos tarsi atskleidžia jaunos merginos meilės istorijos vystymąsi:  jos užgimimą, laimę būti mylimai, išsiskyrimo nuojautą ir patį išsiskyrimą. Tačiau muzikoje negirdime tragizmo, o jaučiame tik lengvą liūdesį, ir tai atskleidžia optimistinę paties kompozitoriaus pasaulėžiūrą.

 

Piotras Čaikovskis - vienas žymiausių, iškiliausių rusų kompozitorių, kurio muzika ir šiandien- daugiau nei po šimto metų - skamba visame pasaulyje. Viename iš savo laiškų kompozitorius rašė:’’ Svarbiausia vokalinėje muzikoje - tikroviškai atkurti  gilius jausmus ir nuotaikas’’. Vakaro programoje skambėsiantys romansai pulsuoja meilės ilgesiu, jie išjudina visą žmogaus emocinę,  dvasinę jausmų skalę. Čaikovskio romanso lyrinis herojus gyvena patirtos meilės jausmuose, kurie iki šiol gyvi, nes  “meilė plati kaip jūra ir jos krantų nėra žemiškame gyvenime”.

 

“Atliekant šią muzika, dainininkas turi išgyventi, atverti visus savo jausmus, emocijas ir naudoti dvasines patirtis, kad išliktų tikroviškas ir atviras, gyvas ir jautrus, gyvenanatis tuo momentu, kuris vyksta čia ir dabar”- sako daininkė Nijolė Kniukštaitė- Vaičiulienė.


Bilieto kaina – 8 €
Bilietus galima įsigyti: www.bilietai.lt
Renginio trukmė: 1 val.
 
Organizatorius 
 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

  Tinklalapis atnaujintas 2015.12.03