Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: A. Goštauto g. 1, Vilnius, tel. (8~5) 261 6764. El. paštas kasiuliomuziejus[at]ldm.lt

Paroda iš ciklo „Europos miestai“

ARBIT BLATO PARYŽIUS IR VENECIJA


2013 m. gruodžio 12 d. – 2014 m. gegužės 3 d.

 


Arbit Blatas. Paryžius, Karališkasis tiltas. XX a. 7 deš.

ANOTACIJA

Parodoje „Arbit Blato Paryžius ir Venecija“ pirmą kartą lankytojams pristatoma naujausia dailininko šeimos 2013 m. Lietuvai padovanota garsaus litvakų kilmės menininko kūrybinio palikimo dalis bei asmeninis archyvas iš dailininko Niujorko buto-studijos. Dovanojamų vertybių pergabenimu rūpinosi Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas, transporto krovinių firma Naujajame Džersyje „Atlantic Express“. Parodos generalinis rėmėjas – UAB „DOJUS agro“, vadovaujama valdybos pirmininko Prano Dailidės.

2013 m. rugpjūčio 8 d. Niujorke mirė 90 metų sulaukusi dailininko Arbit Blato (Neemija Arbitblatas, 1908–1999) našlė Regina Resnik-Blatas (1922–2013), Metropolitan Opera teatro solistė ir didelė Lietuvos bičiulė, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. 2013 m. spalio 16 d. Hunter College salėje vyko iškilmingas operos primadonos pagerbimo vakaras, kuriame kartu su Niujorko kultūrinio elito atstovais dalyvavo ir Lietuvos dailės muziejaus direktorius R. Budrys ir Blato šeimos bičiulis Vilius Kavaliauskas. Kaip žinoma, Metropolitan Opera teatro scenoje Regina Resnik debiutavo 1944 m. ir iki 6-ojo dešimtmečio buvo viena pagrindinių šio teatro solisčių. 2010 m. dainininkė Lietuvos dailės muziejui padovanojo daugiau kaip tris šimtus Arbit Blato kūrinių ir gausų dailininko archyvą. Dabar Lietuva pelnytai gali džiaugtis didžiausiu dailininko darbų rinkiniu. 2011 m. ir 2013 m. dovanota kolekcija buvo pristatyta Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje bei Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje. Bet tai – ne viskas. Šios vasaros pradžioje, rengiantis pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai, Lietuvą pasiekė dar viena R. Resnik ir jos sūnaus Michelio Philipo Daviso dovana – kelios dešimtys Arbit Blato kūrinių – drobių, skulptūrų bei grafikos ciklų.

Teminėje parodoje „Arbit Blato Paryžius ir Venecija“ eksponuojama per penkiasdešimt kūrinių iš naujausios Lietuvos dailės muziejui dovanotos dailininko kolekcijos. Tai gražiausių Europos miestų ir, kartu, svarbiausių vietų dailininko biografijos žemėlapyje, vaizdai, nutapyti laisva, ekspresyvia maniera, perteikiantys ypatingą vietos atmosferą, jautrius nuotaikų niuansus. Už šią savo kūrybą dailininkas pelnė amerikietiškojo Bonnard'o vardą, už Atlanto buvo laikomas lietuviu, prancūzų kultūros ambasadoriumi. Parodos lankytojai galės susipažinti su Paryžiaus ir Venecijos peizažais, portretais, kitais kūriniais, sukurtais dar iki karo, taip pat brandžiuoju ir vėlyvuoju periodais. Parodą sudarys trys pagrindiniai segmentai, kuriuose siekta pristatyti pirmuosius Arbit Blato veiklos metus trečiojo dešimtmečio Paryžiuje, sąsajas su garsiaisiais Paryžiaus mokyklos meistrais bei venecijietišką Džudekos periodą. Ekspozicijoje bus galima pamatyti ypatingą asmeninio menininko archyvo dalį – unikalius dokumentus, fotonuotraukas, įvairiapusiškai atskleisiančius nepakartojamą Arbit Blato asmenybės žavesį.

Svetainės www.ldm.lt skyrelyje „Žiniasklaidai“ galite rasti spaudai tinkamų vaizdų.


 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2014.04.15