Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
Neįgaliesiems     English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 
 

VOKALINIS ANSAMBLIS „BALSAI“ PRISTATO SPALVINGĄ MUZIKOS PROGRAMĄ NUO O. DE LASSUS IKI J. LENNON & P. MCCARTNEY

2012 m. spalio 20 d. 18 val.

Taikomosios dailės muziejaus erdvėje jaunas, veržlus vokalinis ansamblis „Balsai“ pristato spalvingą muzikos programą nuo O. de Lassus iki J. Lennon & P. McCartney ir kitų kompozitorių kūrinių.

Vokalinis ansamblis „Balsai“ įkurtas 2006 m. solistės Aušros Liutkutės ir choro dirigento Egidijaus Kavecko iniciatyva. Ansamblis yra surengęs nemažai koncertų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Rietavo, Visagino, Ignalinos, Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų bei Vokietijos, Latvijos, Estijos koncertų salėse ir bažnyčiose.

Per savo gyvavimo laikotarpį vokalinis ansamblis „Balsai“ pelnė svarbių apdovanojimų: 2008 m. konkurse „Cantate Domino“ (Kaunas) laimėjo aukso diplomą, 2009 m. įvertintas Lietuvos liaudies kultūros centro „Aukso Paukštės“ apdovanojimų nominacija „Geriausias Debiutantas“, tais pačiais metais vykusiame tarptautiniame Stasio Šimkaus chorų ir ansamblių konkurse (Klaipėda) pripažintas geriausiu ansamblių kategorijoje ir pelnė pirmąją vietą bei didįjį prizą, 2010 m. konkurse „Sidabriniai balsai“ ir 2011 m. tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje – konkurse „Sidabriniai varpai“ (latv. „Sudraba zvani“) – pirmojo laipsnio diplomą, o 2011 m. balandžio mėnesį tapo laureatu XII tarptautiniame chorų festivalyje–konkurse „Tallinn 2011“.

Ansamblio meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas – vienas perspektyviausių jaunosios kartos choro dirigentų, jau tapęs ne vieno konkurso laureatu, dalyvavęs žymių Europos choro muzikos interpretacijos specialistų meistriškumo kursuose.

Vilniaus senamiesčio muzikos festivalis jungia profesionaliosios muzikos koncertus, vykstančius istorinio Vilniaus erdvėse, koncertų salėse.

Į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą įtrauktas senasis Vilnius žymus ne tik savo darniai susipynusiomis gatvelėmis, erdviomis aikštėmis, architektūros įvairove, bažnyčių bokštais ar legendomis, bet ir kultūrine šalies bei Europos atmintimi. Istoriniai didikų rūmai buvo kultūrinės veiklos centrai. Antai pirmoji opera Vilniuje buvo parodyta 1636 m., anksčiau negu daugelyje Europos sostinių. Organizuodama festivalį, VšĮ Genius Arts siekia puoselėti kultūrines muzikines tradicijas Vilniaus širdyje, patrauklias istorines erdves užpildant muzikos garsais. Festivalio prioritetas – profesionalūs bei šiuolaikški muzikiniai renginiai, kuriuose dalyvauja perspektyviausi Lietuvos ir pasaulio atlikėjai.

 

 
 
 
[[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.10.09