Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 

„ROLANDO ROMOSLAUSKO JUBILIEJINIS VAKARAS – 3“

Informacinis pranešimas
[2009 11 10]

Altininkas Rolandas Romoslauskas ir pianistas
Sergejus Okru
ško

Altininkas Rolandas Romoslauskas su savo ilgamečiu scenos partneriu pianistu Sergejumi Okruško muzikos mylėtojus kviečia į kamerinį koncertą, kuris įvyks 2009 m. lapkričio 15 d. (sekmadienį), 16 val. Taikomosios dailės muziejuje, Arsenalo g. 3A, Vilniuje.

Tai trečias, paskutinis vakaras iš trijų koncertų ciklo Vilniuje, skirto Rolando Romoslausko 50-ečiui. Altininko jubiliejui buvo skirti du vakarai Vilniaus kongresų rūmų salėje – simfoninės muzikos koncertas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir kamerinės muzikos vakaras „Beveik rimtai“.

Trečiajame koncerte klausytojų laukia intriguojanti programa. Tai amžinai skambanti klasika – R. Schumanno, G. Enescu, A. Piazzollos šedevrai, bei trečiojo tūkstantmečio lietuvių kompozitorių iššūkis praeičiai – Nacionalinės premijos laureato F. Bajoro, Z. Bružaitės, T. Makačino naujų kūrinių premjeros bei Nacionalinės premijos laureato A. Martinaičio 2004 m. kūrinys, kuriame bus ne tik grojama, bet ir...... Visus šiuos lietuviškus kūrinius inicijavo muzikantų duetas. Per pastarąjį dešimtmetį Rolandas Romoslauskas ir Sergejus Okruško inicijavo 10 naujų kūrinių altui ir fortepijonui, o su trio „ Vilniaus arsenalas“ (be minėtų atlikėjų ansamblyje groja fleitininkė Laima Šulskutė) – per tridešimt kūrinių šiai sudėčiai.

Rolandas Romoslauskas (altas) – vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, vadovas. Baigė M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Atlikėjas aktyviai koncertuoja, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas pasirodė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje ir kt. Grojo su Pasaulio filharmonijos orkestru Paryžiuje ir Reimse (2006), kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (2007, JAV). R. Romoslausko soliniame repertuare – įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai, inicijavęs ir atlikęs bevei 10 naujų lietuviškų kūrinių premjerų altui ir fortepijonui. Altininkas jau daug metų groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris.

Sergejus Okruško (fortepijonas, klavesinas). Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas (1978). Nuo 1974 m. koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys, gastroliavo Maskvoje, Sankt Peterburge, Odesoje, Armėnijos, Rusijos, Ukrainos didžiuosiuose miestuose, Vokietijoje, JAV. Dalyvavo įvairiuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Soliniame repertuare – įvairių epochų kompozitorių, šiuolaikiniai kūriniai. Juos atlikėjas skambina ir klavesinu. Aktyvus lietuvių kompozitorių kūrybos propaguotojas, dažnai pirmasis naujų kūrinių atlikėjas. Ypatingą dėmesį skiria kamerinei muzikai. Bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais, Lietuvos kameriniais ansambliais ir orkestrais. LMTA fortepijono katedros docentas.

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ susibūrė 1986 m., aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai. 1998 m. ansamblis įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“.

„Vilniaus arsenalas“ – daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio muzikos festivalis (1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009), gausybė šiuolaikinės muzikos festivalių: „Muzikos ruduo“ (2002, 2005); „Marių klavyrai“ (2006); „Iš arti“ (2003, 2006, pakviestas dalyvauti 2009 m.); Rheinsbergo (Vokietija) naujosios muzikos festivalis (2007, „Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“). Ansamblis inicijavo, įgyvendino ir dalyvavo kultūros kelių projektuose, surengė per 1000 koncertų ne tik Lietuvoje, dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose.

„Vilniaus arsenalo“ repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 40 lietuvių kompozitorių premjerų. Išleido 3 kompaktines plokšteles iš ciklo „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirto šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai.

Koncerto Taikomosios dailės muziejuje programa:
Robert Schumann. Adagio ir Allegro, op. 70, altui ir fortepijonui
George Enescu. Koncertinė pjesė altui ir fortepijonui
Astor Piazzolla. Tango „Café“
Astor Piazzolla. Tango „Nightclub“
Feliksas Bajoras. „Wefts“ altui ir fortepijonui (2009, premjera)
Zita Bružaitė. „Aurora“ altui ir fortepijonui (2009, premjera)
Algirdas Martinaitis. „AmberLife provincijos melodijos“ altui ir fortepijonui (2004)
Teisutis Makačinas. Dvi dalys „Iš paraštės“ altui ir fortepijonui (2009 m. versija , premjera)

Koncertą organizuoja Lietuvos nacionalinė filharmonija.
Koncerto pradžia 16 val.
Bilietai platinami Lietuvos nacionalinės filharmonijos kasoje ir prieš koncertą Taikomosios dailės muziejuje.

Daugiau informacijos:
VšĮ studijos „Vilniaus arsenalas“ direktorius, kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ vadovas altininkas Rolandas Romoslauskas
Mob. tel. 8 699 27014
El. paštas rromosla[at]takas.lt

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24