Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 
 

Paroda „Česlovo Milošo tėvynės ieškojimas“

TAIKOMOSIOS DAILĖS MUZIEJUJE – SUSITIKIMAS SU ČESLOVO MILOŠO METŲ VALSTYBINIŲ PROGRAMŲ LIETUVOJE IR LENKIJOJE RENGĖJAIS

Informacinis pranešimas [2011 11 25]
 

Lenkijos institutas Vilniuje ir Lietuvos dailės muziejus bei Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas lapkričio 28 d., pirmadienį, 17 val. Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) rengia susitikimą su Česlovo Milošo metų valstybinių programų Lietuvoje ir Lenkijoje rengėjais „Česlovo Milošo metus palydint“. Renginys įvyks prie Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo 100-osioms gimimo metinėms skirtos parodos „Česlovo Milošo Tėvynės ieškojimas“ (ji veikia iki gruodžio 5 d.), kurią kartu surengė Lietuvos dailės muziejus ir Lenkijos institutas Vilniuje (lietuvių ir lenkų kalbomis).

Susitikime dalyvaus svečias iš Lenkijos – Knygos instituto Krokuvoje direktorius Grzegorz Gauden, kuris pristatys Lenkijos surengtą Č. Milošo gimimo šimtmečio paminėjimo valstybinę programą. Lietuvoje įvykusius valstybinės programos renginius aptars Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Stanislav Vidtmann, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius dr. Mindaugas Kvietkauskas, Lenkijos instituto Vilniuje direktorė dr. Małgorzata Kasner.

Pažymėtina, kad Česlovo Milošo 100-osioms gimimo metinėms Lenkijoje ir Lietuvoje buvo skirtas ypatingas valstybių dėmesys. Lietuvoje programą koordinavo Kultūros ministerija, Lenkijoje - Knygos institutas Krokuvoje, kuriam vadovauja Grzegorz Gauden. Šis Knygos institutas – Lenkijos kultūros įstaiga, kurios svarbiausia užduotis – skleisti pasaulyje lenkų literatūrą ir lenkų kalbą bei populiarinti lenkų literatūros laimėjimus. Knygos instituto Krokuvoje direktoriaus Grzegorz Gauden nuomone, „100-osios Czesławo Miłoszo gimimo metinės tapo puikia proga dar kartą susitikti su jo kūriniais, kurie visuomet skatino kūrybiškai apmąstyti šiuolaikinį pasaulį“. Č. Milošo metų programoje Lenkijoje dominavo naujos knygos, konferencijos, diskusijos, jam skirtos parodos, rengiamos ne tik Lenkijoje ir Lietuvoje, bet ir daugelyje užsienio šalių kultūrinių centrų – Paryžiuje, Niujorke, San Franciske ir kt.. Lenkijos programos pagrindinis renginys – Antrasis Miłoszo festivalis, kuris įvyko Krokuvoje 2011 m. gegužės 9–15 d.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktoriaus Mindaugo Kvietkausko mintim,  „Č. Milošo metų renginių programos Lietuvoje ir Lenkijoje buvo viena kitą papildančios. Tai – paralelios programos ir jos pademonstravo tai, kad mūsų kultūros turi labai svarbius vienijančius dalykus, kurie nesikeičia nepaisant įvairių politinių aplinkybių“. Lietuvoje tarptautinės programos „Česlovo Milošo kelias“ pagrindiniai renginiai buvo surengti birželio pabaigoje svarbiausiose poeto gyvenimo vietose – gimtuosiuose Šeteniuose prie Kėdainių, Vilniuje, Kaune, vėliau – tęsėsi Lenkijoje.

Susitikimu su Česlovo Milošo metų valstybinių programų Lietuvoje ir Lenkijoje rengėjais siekiama pristatyti ir aptarti įgyvendintas programas, atskleisti jų savitumą ir vertingumą.

Kultūros vakaru - susitikimu užbaigiama Č. Milošo metų renginių Lietuvoje programa.

Informaciją apie renginį teikia Barbara Orszewska (Lenkijos institutas Vilniuje).

LDM Ryšių su visuomene centras
85 262 18 83, 8 682 45300

 

 
 
 
[pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.28