Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 
 

LITERATŪROS IR MUZIKOS PROGRAMA „KLAUSANTIS MILOŠO“

2011 m. liepos 4 d. 18 val.
 

Tai „Šeštosios skrajojančios kultūros akademijos“, organizuojamos fondo f.o.r.t.e. (Lenkija), tarpdisciplininių renginių ciklo pirmoji dalis. Dalyvauja: konsortas „Brevis“ (vadovas Darius Stabinskas), aktorius Algirdas Latėnas ir dr. Gediminas Mikelaitis.

Fondas f.o.r.t.e (Lenkija) ir viešoji koncertinė įstaiga Banchetto musicale pristato dviejų etapų (I etapas – 2011 m. liepos mėn., II etapas – 2011 m. lapkričio mėn.) poezijos, muzikos, dailės programą, skirtą XX a. rašytojo ir poeto, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo šimtosioms gimimo metinėms. Lietuvoje ir Lenkijoje vyksiantys šio ciklo renginiai pristatys jo literatūrinį palikimą, skambės senoji ir naujoji muzika, bus eksponuojami dailės kūriniai.

Pirmajame programos etape, be Č. Milošo poezijos kūrinių, sukurtų iki 1980 m., bus skaitomos Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus ir Tomo Venclovos, Č. Milošo vertėjo ir jo kūrybos aiškintojo, eilės. Programai parinktus šių poetų eilėraščius sieja universalios vertybės tragiškų suiručių metu, lietuviškos temos, dangiškosios tėvynės ieškojimas.

Bus atliekama muzika iš Pelplino, Braunsbergo, Kražių tabulatūrų ir kitų Abiejų Tautų Respublikai svarbių senųjų muzikinių šaltinių; renesanso, baroko epochų italų, vokiečių ir lenkų kompozitorių kūriniai. Jie buvo sukurti tuo pačiu laikotarpiu, kai savo poeziją skelbė visoje Europoje išgarsėjęs poetas Motiejus Kazimieras Sarbievijus. Specialiai programos pirmajam etapui yra sukurti du nauji kūriniai: lietuvių kompozitoriaus Algirdo Martinaičio „Ex libris Czesław Miłosz“ ir lenkų kompozitoriaus Zygmunt Konieczny „Równoległe“ („Lygiagretės“).

Įėjimas nemokamas

Programos rengėjai: Fondas f.o.r.t.e. (Lenkija), Viešoji koncertinė įstaiga „Banchetto musicale“. Partneriai ir rėmėjai: Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas, Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija, Lenkijos institutas Vilniuje, Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje.

Projekto koordinatorė LI: Katarzyna Dzierżyńska-Loch 

 

 
 
 
[pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.23