Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 
 

PASKUTINIOJO 2009 M. PROJEKTO – LINCE EKSPONUOTOS BALTIŠKOJO GINTARO INKLIUZŲ PARODOS „ĮKALINTI GINTARE“ ATIDARYMAS


Informacinis pranešimas [2009 12 29]
 

Gintaro inkliuzai

Baltiškojo gintaro inkliuzų paroda „Įkalinti gintare“ balandžio – spalio mėnesiais buvo eksponuojama Europos kultūros sostinėje – Lince. Idėja surengti šią parodą kilo 2004 m. didžiausio Linco Aukštutinės Austrijos žemės muziejaus vadovui dr. Peter Assmann atvykus į Vilnių aptarti pasirengimo 2009 m. Europos kultūros sostinių programoms. Tąkart didžiausi Vilniaus ir Linco muziejai susitarė keistis vertingomis parodomis. Dar 2007 m. Vilnius turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su pasaulinio garso dailininko Alfredo Kubino piešinių ir grafikos kolekcija iš Aukštutinės Austrijos žemės muziejų „Alfredas Kubinas – kita realybės pusė“, o 2008 m. pabaigoje Lince pristatyta lietuviškųjų prakartėlių paroda, kurią 2009 m. pakeitė Lietuvos dailės muziejaus sukurta baltiškojo gintaro kolekcijos iš Palangos gintaro muziejaus paroda.

Iš Linco grįžusi paroda „Įkalinti gintare“ gruodžio 29 dieną atidaryta Taikomosios dailės muziejuje. Lankytojai turi unikalią galimybę 26 ekspozicijos vitrinose pamatyti natūralaus grožio rinkinį iš Lietuvos dailės muziejaus fondų, kuris yra puikus kultūros ir gamtos mokslų sąlyčio pavyzdys. Ši moksliškai vertinga baltiškojo gintaro inkliuzų kolekcija yra viena iš garsiausių ir žymiausių pasaulyje. Gintare užsikonservavę gyvūnų ir augalų fragmentai kaip niekas kitas gamtoje įtikinamai atskleidžia tolimą gyvybės mūsų žemėje praeitį. Lankytojai pamatys net 214 inkliuzų iš LDM Palangos gintaro muziejaus, kuriuose bus matomos skirtingos vabzdžių grupės, augaliniai motyvai. Anot parodos kuratorės Reginos Makauskienės, vienas įdomiausių iš Palangos gintaro muziejaus atkeliavusių eksponatų yra inkliuzas su jame esančiu driežu. Grožėtis inkliuzais lankytojai galės per padidinimo stiklus, kurie yra įmontuoti specialiose parodinėse vitrinose. Paroda veiks iki 2010 m. gegužės 2 dienos.

Informaciją apie baigiamąją spaudos konferenciją teikia LDM Ryšių su visuomene centro vedėja Lina Paukštienė (tel. 262 18 83, 8 682 45 300), apie parodą „Įkalinti gintare“ – LDM Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė (tel. 8 687 78 641).


LDM Ryšių su visuomene centras


Parodos atidarymo akimirkos ir parodos fragmentai
 

Parodos atidarymo akimirka Kalba parodos kuratorė Regina Makauskienė Pirmieji parodos lankytojai
Parodos eksponatai – baltiškojo gintaro inkliuzai


Andriaus Valužio nuotraukos


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.23