Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
Neįgaliesiems     English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 
 

kamerinio ansamblio „vILNIAUS ARSENALAS“ naujametinis KONCERTAS

2014 m. gruodžio 31 d. 17.30 ir 20 val.
Taikomosios dailės muziejuje, Arsenalo g. 3A, Vilniuje

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ ir solistai Regina Šilinskaitė (sopranas) ir Tomas Tuskenis (baritonas)

Praleiskite paskutines šių metų akimirkas autentiškoje senojo Arsenalo erdvėje. Klausytojų laukia šventinis susitikimas su ansambliu „Vilniaus arsenalas“, žinomais dainininkais ir nuostabia muzika. Palydint senuosius metus skambės J. S. Bacho, W. A. Mozarto, G. Donizetti ir G. Rossini muzikiniai perlai bei žaismingi operų fragmentai, kurie sukurs nepaprastą vakaro atmosferą.
 

KAMERINIS ANSAMBLIS „VILNIAUS ARSENALAS“

Laima Šulskutė (fleita)
Rolandas Romoslauskas (altas)
Sergejus Okruško (klavesinas)
 

SOLISTAI

Regina Šilinskaitė (sopranas)
Tomas Tuskenis (baritonas)
 

KONCERTO PROGRAMA:

Johann Sebastian Bach (1685–1750)

Trio d-moll, BWV 1036
1. Adagio 2. Allegro 3. Largo 4. Vivace

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)

Fragmentai iš operos „Bastienas ir Bastienė“:
Intrada
Bastienės arija Nr. 2 „Ich geh jetzt auf die Weide“
Kola arija Nr. 4 „Befraget mich ein zartes Kind“
Bastienės arija Nr. 6 „Würd ich auch“
Kola arija Nr. 10 „Diggi, diggi, schurry, murry“
Bastienės arija Nr. 12 „Er war mir sonst treu und ergeben“
Bastienės ir Kola duetas Nr. 7 „Auf den Rat, den ich gegeben“

Trio Es-dur, KV 407 (386c)
1. Allegro 2. Andante 3. Rondo Allegro

Gaetano Donizetti (1797–1848)

Fragmentai iš operos „Meilės eliksyras“:
Adinos ir Dulkamaros duetas „Bella Adina“
Barkarolė

Gioachino Rossini (1792–1868)

Fragmentai iš operos „Šilkinės kopėčios“:
Uvertiūra
Giulios arija Nr. 6 „Ma si vada“
Germano arija Nr. 7 „Quando suona, quando suona“
Giulios ir Germano duetas Nr. 2 „Io so ch’ai buon core“
 

kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“

1986 m. susibūręs ansamblis aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai.
Ansamblis atlieka įvairius kamerinės muzikos kūrinius nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Repertuaras, kurio pagrindą iš pradžių sudarė XVII–XVIII a. muzika, ilgainiui plėtėsi, įtraukiant įvairių epochų kūrinius. 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Pastaruoju metu ansamblis vis dažniau pasirodo šiuolaikiniame amplua, didesnį dėmesį skirdamas XX–XXI a. autoriams.
„Vilniaus arsenalui“ ypač reikšminga šiuolaikinė lietuvių muzika, jo iniciatyva gimsta nauji kūriniai. 2001 m. ansamblio pradėtas kūrybinis bendradarbiavimas su iškiliausiais nūdienos Lietuvos kompozitoriais O. Balakausku, F. Bajoru, A. Martinaičiu, T. Makačinu, V. Bartuliu, J. Juozapaičiu, M. Urbaičiu, Z. Bružaite, L. Narvilaite ir kt. tęsiasi iki šiol. Nuo to laiko ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 40 lietuvių kompozitorių premjerų.
2006 m. „Vilniaus arsenalas“ pradėjo įrašinėti kompaktinių plokštelių ciklą „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirtą šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai. 2006–2011 m. išleistos 4 kompaktinės plokštelės su ansamblio inicijuotais šiuolaikinių lietuvių autorių vokaliniais ciklais ir instrumentine muzika, sukurta 2001–2010 m.
Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio (1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2011, 2013), Medvėgalio (2008), T. Manno (2007); Kražių (2010) festivaliai, gausybė šiuolaikinės muzikos renginių: festivaliai „Muzikos ruduo“ (2002, 2005), „Marių klavyrai“ (2006), „Permainų muzika“ (2009), „Iš arti“ (2003, 2006, 2009), Rheinsbergo naujosios muzikos festivalis (2007, „Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“, Vokietija). Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms.
 

Ansamblio „Vilniaus arsenalas“ atlikėjai:

Laima Šulskutė (fleita)
Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir ansamblyje groja nuo pat įkūrimo. Baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Po studijų pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, paruošė daug koncertinių programų: solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos su įvairiais kameriniais ansambliais ir kt. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; grojo su Čiurlionio styginių kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu, pianistais A. Paley, A. Staškumi, S. Okruško, A. Vasiliausku ir kt. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje ir kt. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje.
L. Šulskutė aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

Rolandas Romoslauskas (altas)
Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir vadovas, vadovauja viešajai įstaigai studijai „Vilniaus arsenalas“. Baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoti pradėjo iškart po studijų, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, tame tarpe su pianistu Alexandru Paley (JAV). 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru koncertavo Paryžiuje ir Reimse, 2007 m. – kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV).
R. Romoslauskas jau daug metų groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris. Solinės muzikos repertuarą sudaro įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Atlikėjas ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai. 2001, 2002, 2005, 2007, 2009 m. paruošė naujas solines programas (jose skambėjo ir lietuviškos premjeros, inicijuota 11 naujų kūrinių altui ir fortepijonui).

Sergejus Okruško (klavesinas)
Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas. Aktyviai koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. Pianistas atlieka įvairių epochų kompozitorių kūrinius, ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, kurią skambina ir klavesinu. Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais – tai dainininkai R. Maciūtė ir A. Mizrahi (JAV), klarnetininkas A. Budrys, perkusininkas P. Giunteris, marimbininkė L. Maxey (JAV), violončelininkas M. Drobinskiu (Prancūzija). S. Okruško muzikavo su kameriniu ansambliu „Sostinės trio“, Čiurlionio kvartetu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; dalyvavo įvairiuose šiuolaikinės ir naujosios muzikos festivaliuose.
S. Okruško koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro Akademijos fortepijono katedros profesorius.
 

SOLISTAI:

Regina Šilinskaitė (sopranas) studijavo LMTA (prof. V. Mikštaitės kl.), tobulinosi tarptautiniuose dainavimo interpretacijos kursuose pas prof. V. Šukys (Danija), P. Orlowitz (Danija) ir J. Loible (Vokietija). 1992 m. debiutavo Kauno muzikiniame teatre Džildos vaidmeniu, Sankt Peterburge laimėjo prizą jaunųjų atlikėjų dainininkų konkurse „Baltijos žvaigždės“. Nuo 1998 m. yra LNOBT solistė. Repertuare – daugiau kaip 20 operos vaidmenų. 2004 m. už Valensjenos vaidmenį (F. Leharo „Linksmoji našlė“) nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“, už Eudoksiją (J. F. Halevy „Žydė“) pelnė 2004–2005 m. Kultūros ministerijos premiją ir „Auksinį scenos kryžių“. Bendradarbiavo su dirigentais Y. Menuhinu, I. E. Reilhu, J. Aleksa, S. Sondeckiu, M. Staškumi, V. Viržoniu, K. Bumanu, D. Rustioni. Parengė kamerinės muzikos programų; koncertavo Prancūzijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Lenkijoje, JAV ir kt.

Tomas Tuskenis (baritonas) dainavimą studijavo Panevėžio konservatorijoje, LMTA, stažavo LNOBT Operos studijoje, Händelio ir Mozarto akademijoje Provanso Ekse. 2006 m. tapo B. Grincevičiūtės kamerinio dainavimo konkurso diplomantu. Surengė pasirodymų Lietuvoje ir užsienyje, koncertavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje, Latvijos nacionalinėje operoje, dalyvavo festivalyje „Didysis muzikų paradas“, koncertavo su LMTA simfoniniu orkestru (dir. R. Šervenikas), Kauno simfoniniu orkestru, ansambliais „Musica humana“, „Vilniaus arsenalas“ ir kt. Repertuare – nuo baroko arijų iki šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių miniatiūrų, parengta vaidmenų operoms G. Rossini, O. Nicolai, G. Donizetti, G. Händelio, G. Verdi, G. Puccini, P. Čaikovskio ir kt. operoms.


Rengėjas VšĮ studija „Vilniaus arsenalas“
Koncerto partneris – Lietuvos dailės muziejus
Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba
Bilietų platintojas – bilietai.lt
Informaciniai rėmėjai – LR Lietuvos radijas, radijo stotis „Klasika“, Vilniaus turizmo informacijos centras, naujienų portalas 15min.lt

Bilietus galima įsigyti visose sistemos bilietai.lt platinimo vietose

Daugiau informacijos:
VšĮ STUDIJOS „Vilniaus arsenalas“ direktorius, kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ vadovas
Rolandas Romoslauskas, mob. tel. +370 699 27014, el. p.: rromosla[at]takas.lt

 
 
 
[[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.12.11