Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
Neįgaliesiems     English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 
 

naujametis kamerinio ansamblio „vILNIAUS ARSENALAS“ KONCERTAS

2013 m. gruodžio 31 d. 17.30 ir 20 val.

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ ir solistai Natalija Katilienė (sopranas) ir Stein Skjervold (baritonas)

Ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia kartu praleisti paskutines šių metų akimirkas autentiškoje senojo Arsenalo erdvėje. Klausytojų laukia šventinis susitikimas su žinomais atlikėjais ir nuostabia muzika. Palydint senuosius metus skambės J. M. Leclair, H. Purcello, A. Vivaldi, G. F. Händelio, J. Ph. Rameau, W. A. Mozarto, J. Offenbacho ir A. Messager muzikiniai perlai ir žaismingi operų fragmentai, kurie sukurs nepaprastą šventinio vakaro atmosferą.

KAMERINIS ANSAMBLIS „VILNIAUS ARSENALAS“

Laima Šulskutė (fleita)
Rolandas Romoslauskas (altas)
Sergejus Okruško (klavesinas)

SOLISTAI

Natalija Katilienė (sopranas)
Stein Skjervold (baritonas)

KONCERTO PROGRAMA:

Jean-Marie Leclair (1697–1764)
Trio D-dur, op. 13 Nr. 2
1. Adagio 2. Allegro 3. Sarabande 4. Allegro assai

Henry Purcell (1659–1695)
Sušalusio genijaus daina iš operos „Karalius Artūras“, Z. 628

Jean-Philippe Rameau (1683–1764)
Foli arija iš operos „Platėja“

Antonio Vivaldi (1678–1741)
Daina „Un certo non so che“

George Friedrich Händel (1685–1759)
Apolono ir Dafnės duetas „Una guerra ho dentro il seno“ iš kantatos „Apolonas ir Dafnė“, HWV 122

Jean-Philippe Rameau (1683–1764)
Koncertas Nr. 1 c-moll fleitai, altui ir klavesinui
1. La Coulicam – Rondement 2. La Livri – Rondeau gracieux 3. Le Vézinet – Gaiement, sans vitesse

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Fragmentai iš operos „Visos jos tokios“
Guglielmo arija „Non siate ritrosi“
Dorabelos arija „È amore un ladroncello“
Guglielmo arija „Donne mie, la fate a tanti“
Guglielmo ir Dorabelos duetas „Il cuore vi dono“

Jacques Offenbach (1819–1880)
Operetės „Paryžiaus gyvenimas“ uvertiūra
Fleuretės ir Princo Safiro duetas iš operetės „Mėlynbarzdis“

André Messager (1853–1929)
Helenos ir Florestano duetas iš operetės „Veronika“
 

kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“

1986 m. susibūręs ansamblis aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai.
Ansamblis atlieka įvairius kamerinės muzikos kūrinius nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Repertuaras, kurio pagrindą iš pradžių sudarė XVII–XVIII a. muzika, ilgainiui plėtėsi, įtraukiant įvairių epochų kūrinius. 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Pastaruoju metu ansamblis vis dažniau pasirodo šiuolaikiniame amplua, didesnį dėmesį skirdamas XX–XXI a. autoriams.
„Vilniaus arsenalui“ ypač reikšminga šiuolaikinė lietuvių muzika, jo iniciatyva gimsta nauji kūriniai. 2001 m. ansamblio pradėtas kūrybinis bendradarbiavimas su iškiliausiais nūdienos Lietuvos kompozitoriais O. Balakausku, F. Bajoru, A. Martinaičiu, T. Makačinu, V. Bartuliu, J. Juozapaičiu, M. Urbaičiu, Z. Bružaite, L. Narvilaite ir kt. tęsiasi iki šiol. Nuo to laiko ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 40 lietuvių kompozitorių premjerų.
2006 m. „Vilniaus arsenalas“ pradėjo įrašinėti kompaktinių plokštelių ciklą „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirtą šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai. 2006–2011 m. išleistos 4 kompaktinės plokštelės su ansamblio inicijuotais šiuolaikinių lietuvių autorių vokaliniais ciklais ir instrumentine muzika, sukurta 2001–2010 m.
Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio (1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2011, 2013), Medvėgalio (2008), T. Manno (2007); Kražių (2010) festivaliai, gausybė šiuolaikinės muzikos renginių: festivaliai „Muzikos ruduo“ (2002, 2005), „Marių klavyrai“ (2006), „Permainų muzika“ (2009), „Iš arti“ (2003, 2006, 2009), Rheinsbergo naujosios muzikos festivalis (2007, „Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“, Vokietija). Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms.

Ansamblio „Vilniaus arsenalas“ atlikėjai:

Laima Šulskutė (fleita)
Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir ansamblyje groja nuo pat įkūrimo. Baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Po studijų pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, paruošė daug koncertinių programų: solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos su įvairiais kameriniais ansambliais ir kt. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; grojo su Čiurlionio styginių kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu, pianistais A. Paley, A. Staškumi, S. Okruško, A. Vasiliausku ir kt. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje ir kt. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje.
L. Šulskutė aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

Rolandas Romoslauskas (altas)
Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir vadovas, vadovauja viešajai įstaigai studijai „Vilniaus arsenalas“. Baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoti pradėjo iškart po studijų, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, tame tarpe su pianistu Alexandru Paley (JAV). 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru koncertavo Paryžiuje ir Reimse, 2007 m. – kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV).
R. Romoslauskas jau daug metų groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris. Solinės muzikos repertuarą sudaro įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Atlikėjas ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai. 2001, 2002, 2005, 2007, 2009 m. paruošė naujas solines programas (jose skambėjo ir lietuviškos premjeros, inicijuota 11 naujų kūrinių altui ir fortepijonui).

Sergejus Okruško (klavesinas)
Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas. Aktyviai koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. Pianistas atlieka įvairių epochų kompozitorių kūrinius, ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, kurią skambina ir klavesinu. Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais – tai dainininkai R. Maciūtė ir A. Mizrahi (JAV), klarnetininkas A. Budrys, perkusininkas P. Giunteris, marimbininkė L. Maxey (JAV), violončelininkas M. Drobinskiu (Prancūzija). S. Okruško muzikavo su kameriniu ansambliu „Sostinės trio“, Čiurlionio kvartetu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; dalyvavo įvairiuose šiuolaikinės ir naujosios muzikos festivaliuose.
S. Okruško koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro Akademijos fortepijono katedros profesorius.

SOLISTAI:

Natalija Katilienė (sopranas) studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) dainavimo dėstytojos G. Apanavičiūtės bei prof. R. Maciūtės klasėse, įgijo magistro, taip pat meno aspiranto laipsnius. Ji yra J. Vytuolo vokalistų konkurso Latvijoje diplomantė ir tarptautinio A. Girardi konkurso Vokietijoje laureatė bei specialiojo prizo laimėtoja. Debiutavo Kauno muzikiniame teatre Adinos vaidmeniu G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“. 2001–2003 m. buvo Klaipėdos muzikinio teatro solistė, dainavo Bajaderę I. Kalmano operetėje „Bajaderė“ ir Stelą I. Dunajevskio miuzikle „Laisvasis vėjas“.
N. Katilienė dalyvauja žymiuose Lietuvos ir užsienio festivaliuose – J. Haydno – F. Schuberto Austrijoje, Torunės tarptautiniame Lenkijoje, Reinsbergo Naujosios muzikos Vokietijoje, Bresto Baltarusijoje, taip pat „Gaidos“, Vilniaus, Pažaislio, „Kristupo vasaros“, Sakralinės muzikos ir kt. Solistė garsėja ir kaip baroko muzikos atlikėja, dalyvauja specialiuose projektuose, cikluose, dažnai pasirodo Lietuvos koncertų salėse, bažnyčiose, mokyklose su pianistais, instrumentiniais ansambliais ir orkestrais. Daug solistės įrašų sukaupta Lietuvos radijuje ir televizijoje; įrašytos penkios kompaktinės plokštelės (L. Boccherini, A. Lotti, G. F. Händelio, Ch. T. Griffes’o, D. Argento, F. Bajoro, V. Juozapaičio, Z. Bružaitės kūriniai). Su lietuvių dainininkės menu yra susipažinę Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Suomijos, Lenkijos klausytojai.
N. Katilienė ryškiai ir įsimintinai atlieka kamerinę vokalinę muziką; jos repertuare daug šiuolaikinių lietuvių kompozitorių ir užsienio autorių kūrinių, tarp jų – F. Bajoro, V. Barkausko, A. Martinaičio, V. Juozapaičio opusai, Ch. Iveso, D. Argento, Ch. Griffes’o, W. Bolcomo, A. Coplando, L. Hoiby, J. Marxo vokaliniai ciklai ir dainos. Atrasti, publikai pateikti primirštus ar visai nežinomus tiek senosios muzikos, tiek šiuolaikinių autorių kūrinius – svarbus dainininkės N. Katilienės kūrybinio, koncertinio, sceninio gyvenimo principas.
Nuo 2002 m. N. Katilienė dėsto dainavimą LMTA.


Norvegų dainininką Steiną Skjervoldą tarptautinis muzikos žurnalas „Pianowereld“ yra pristatęs kaip pasaulinės klasės baritoną. Keletą pastarųjų metų jis gyvena Lietuvoje ir aktyviai dalyvauja mūsų šalies kultūriniame gyvenime: koncertuoja, rengia rečitalius, dainuoja festivaliuose. S. Skjervoldas dainavimą studijavo E. Griego muzikos akademijoje Bergene (Norvegija), vėliau – Aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Hamburge (Vokietija), magistro studijas tęsė Norvegijos muzikos akademijoje. Jo dėstytojai – žymūs pedagogai B. Marklundas ir H. Hagegårdas. Dainininkas tobulinosi meistriškumo kursuose, kuriuos vedė O. Brownas, S. Eken, P. Kiesgenas, I. Bjoner ir kt.
S. Skjervoldo repertuarą sudaro įvairi muzika – nuo bažnytinių kūrinių, operų arijų iki romansų ir šiuolaikinių opusų. Per pastaruosius kelerius metus jis dainavo nemažai rečitalių ir Norvegijoje, ir kitose šalyse, atliko svarbių vaidmenų Norvegijos operos teatruose, koncertavo su chorais bei orkestrais. Lietuvoje dainininkas parengė programų su Čiurlionio kvartetu, ansambliu „Vilniaus arsenalas“, pianistais Roku Zubovu, Egle Andrejevaite ir kt.


Rengėjas VšĮ studija „Vilniaus arsenalas“.
Koncerto partneris – Lietuvos dailės muziejus.
Rėmėjas – LR Kultūros ministerija.
Bilietų platintojas – bilietai lt.
Informaciniai rėmėjai – radijo stotis A2, LR Lietuvos radijas, radijo stotis „Klasika“, Vilniaus turizmo informacijos centras, laikraštis „Obzor“.

Bilietų Įsigyti galima visose sistemos bilietai.lt platinimo vietose

Daugiau informacijos:
VšĮ STUDIJOS „Vilniaus arsenalas“ direktorius, kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ vadovas
Rolandas Romoslauskas, mob. tel. +370 699 27014, el. p.: rromosla[at]takas.lt

 
 
 
[[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2013.12.04