Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
Neįgaliesiems     English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 
 

KAMERINIO ANSAMBLIO „vILNIAUS ARSENALAS“ KONCERTAS
„žIEMOS DIVERTISMENTAS“


2013 m. rugsėjo 29 d. 16 val.

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ ir solistė Rita Novikaitė (mecosopranas)

Paskutinį rugsėjo sekmadienį ansamblis VILNIAUS ARSENALAS kviečia į tradicinį koncertą „Rudens divertismentas“. Klausytojų laukia nepamirštamas susitikimas su žinomais atlikėjais ir dainininke Rita Novikaite. Autentiškoje senojo Vilniaus Arsenalo erdvėje skambės J. S. Bacho ir jo sūnaus C. Ph. E. Bacho, C. Stamitzo, Ch. W. Glucko, W. A. Mozarto ir G. Rossini muzikiniai perlai bei dviejų lietuvių kompozitorių D. Kairaitytės ir V. Bartulio kūriniai, kurie tarsi laiko tiltas sujungs praeitį su dabartimi.

KAMERINIS ANSAMBLIS „VILNIAUS ARSENALAS“

Laima Šulskutė (fleita)
Rolandas Romoslauskas (altas)
Sergejus Okruško (klavesinas)

SOLISTĖ

Rita Novikaitė (mecosopranas)

KONCERTO PROGRAMA:

Carl Philipp Emanuel Bach
Trio Nr. 2 a-moll
1. Andantino 2. Largo e sostenuto 3. Allegro assai

Johann Sebastian Bach
Arija „Erbarme dich, mein Gott“ iš „Pasijos pagal Matą“, BWV 244
Arija Nr. 9 „Esurientes“ iš Magnificat, BWV 243

Carl Stamitz
Trio Nr. 1 G-dur, op. 14
1. Moderato 2. Andante moderato 3. Rondo

Christoph Willibald von Gluck
Orfėjo arija iš operos „Orfėjas ir Euridikė“

Wolfgang Amadeus Mozart
Kerubino arijetė „Voi, che sapete“ iš operos „Figaro vedybos“

Dalia Kairaitytė
„Regėjimas in Ly šviesus...“ fleitai, altui, klavesinui ir lūpinei armonikėlei in G (2008)

Vidmantas Bartulis
„Skaitydami Justino Marcinkevičiaus žodžius, triskart atsidūstame...“ balsui, fleitai, altui ir klavesinui (2007)

Gioachino Rossini
Fragmentai iš operos „Sevilijos kirpėjas“
Uvertiura
Rozinos kavatina „Una voce poco fa“

kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“

Susibūręs 1986 m., aktyvią koncertinę veiklą ansamblis pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai. 1998 m. įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio muzikos festivalis (1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009; 2011, 2013); „Medvėgalio festivalis (2008); T. Manno festivalis (2007); gausybė šiuolaikinės muzikos festivalių: „Muzikos ruduo“ (2002, 2005); „Marių klavyrai“ (2006); „Permainų muzika“ (2009); „Iš arti“ (2003, 2006, 2009 m.); Rheinsbergo naujosios muzikos festivalis („Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“, 2007, Vokietija). Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms. Repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo
ir atliko daugiau kaip 40 lietuvių kompozitorių premjerų. Išleido 4 kompaktines plokšteles iš ciklo „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirto šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai.

Ansamblio „Vilniaus arsenalas“ atlikėjai:

Laima Šulskutė (fleita)
Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir ansamblyje groja nuo pat įkūrimo. Baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Po studijų pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, paruošė daug koncertinių programų: solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos su įvairiais kameriniais ansambliais ir kt. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; grojo su Čiurlionio styginių kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu, pianistais A. Paley, A. Staškumi, S. Okruško, A. Vasiliausku ir kt. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje ir kt. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje.
L. Šulskutė aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

Rolandas Romoslauskas (altas)
Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir vadovas, vadovauja viešajai įstaigai studijai „Vilniaus arsenalas“. Baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoti pradėjo iškart po studijų, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, tame tarpe su pianistu Alexandru Paley (JAV). 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru koncertavo Paryžiuje ir Reimse, 2007 m. – kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV).
R. Romoslauskas jau daug metų groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris. Solinės muzikos repertuarą sudaro įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Atlikėjas ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai. 2001, 2002, 2005, 2007, 2009 m. paruošė naujas solines programas (jose skambėjo ir lietuviškos premjeros, inicijuota 11 naujų kūrinių altui ir fortepijonui).

Sergejus Okruško (klavesinas)
Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas. Aktyviai koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. Pianistas atlieka įvairių epochų kompozitorių kūrinius, ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, kurią skambina ir klavesinu. Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais – tai dainininkai R. Maciūtė ir A. Mizrahi (JAV), klarnetininkas A. Budrys, perkusininkas P. Giunteris, marimbininkė L. Maxey (JAV), violončelininkas M. Drobinskiu (Prancūzija). S. Okruško muzikavo su kameriniu ansambliu „Sostinės trio“, Čiurlionio kvartetu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; dalyvavo įvairiuose šiuolaikinės ir naujosios muzikos festivaliuose.
S. Okruško koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro Akademijos fortepijono katedros profesorius.

SOLISTė:

Rita Novikaitė (mecosopranas)
studijavo LMTA, Graco muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete (prof. Rosamarie Schmied ir KS, prof. Joanna Borovska), A. Toscanini fondo įkurtoje „Accademia Verdiana“. Nemažai operų ir operečių vaidmenų R. Novikaitė sukūrė Austrijos, Italijos ir Anglijos teatruose. Dainininkės repertuare – Lied žanro dainos, kamerinė muzika, oratorijų partijos. Solistė surengė koncertų ir dalyvavo festivaliuose Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje.
Dainininkės atliekamos partijos įrašytos kompaktinėse plokštelėse (A.Vivaldi Gloria, W. A. Mozarto Requiem, L. van Beethoveno Missa Solemnis), ji taip pat įdainavo Austrijoje išleistas Weihnachtslieder („Kalėdų giesmės“), F. von Suppé’s „Fatinitza“; Lietuvoje įrašytos kompaktinės plokštelės „Lapkričio sapnai“ ir „Nel Contrasto“. R. Novikaitės įdainuotų kūrinių yra Lietuvos ir Austrijos ORF radijo fonduose.

Rengėjas VšĮ studija „Vilniaus arsenalas“.
Koncerto partneris – Lietuvos dailės muziejus.
Rėmėjas – LR Kultūros ministerija.
Bilietų platintojas – bilietai lt.
Informaciniai rėmėjai – radijo stotis A2, LR Lietuvos radijas, radijo stotis „Klasika“, Vilniaus turizmo informacijos centras, laikraštis „Obzor“.

Bilietų Įsigyti galima visose sistemos bilietai.lt platinimo vietose

Daugiau informacijos:
VšĮ STUDIJOS „Vilniaus arsenalas“ direktorius, kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ vadovas
Rolandas Romoslauskas, mob. tel. +370 699 27014, el. p.: rromosla[at]takas.lt

 
 
 
[[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2013.06.26