Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
Neįgaliesiems     English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 262 8080, (8-5) 212 1813. El. paštas: vosylyte[at]yahoo.com 
 

KAMERINIO ANSAMBLIO „vILNIAUS ARSENALAS“ KONCERTAS
„žIEMOS DIVERTISMENTAS“


2013 m. vasario 17 d. 16 val.

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ bei solistai Regina Šilinskaitė ir Tadas Girininkas

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į koncertą „Žiemos divertismentas“. Klausytojų laukia intriguojantis susitikimas su dainininkais Regina Šilinskaite, Tadu Girininku ir nuostabia muzika. Autentiškoje senojo Arsenalo erdvėje skambės rafinuoti baroko genijų G. F. Händelio, J. S. Bacho bei jo sūnaus C. Ph. E. Bacho, virtuozo W. A. Mozarto ir temperamentingojo F. Henriques muzikos kūriniai.

KAMERINIS ANSAMBLIS „VILNIAUS ARSENALAS“

Laima Šulskutė (fleita)
Rolandas Romoslauskas (altas)
Sergejus Okruško (klavesinas)

SOLISTAI

Regina Šilinskaitė (sopranas)
Tadas Girininkas (bosas)

KONCERTO PROGRAMA:

Carl Philipp Emanuel Bach (1714–1788)

Trio Nr. 1 D-dur
1. Allegretto 2. Adagio 3. Allegro molto

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Arija „Bete, bete, bete aber auch dabei“ iš kantatos, BWW 115
Arija „Phobus eilt mit shnellen Pferden“ iš kantatos, BWV 202
Arija „Quia fecit mihi magna“ iš Magnificat D-dur, BWV 243

George Friedrich Händel (1685–1759)
Cezario arija „Quel torrente, che cade dal monte“ iš operos „Julijus Cezaris“

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Fragmentai iš operos „Don Žuanas“
Uvertiūra
Leporelo arija „Madamina! Il catalogo e questo“
Donos Elvyros arija „Mi tradi quell‘alma ingrata“
Don Žuano kanconetė „Deh vieni alla finestra“
Cerlinos ir Don Žuano duetas „La ci darem la mano“

Fini Henriques (1867–1940)
Trio G-dur, op. 31
1. Moderato 2. Andantino 3. Allegro con fuoco

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Blondos ir Osmino duetas „Ich gehe, doch rate ich dir“ iš operos „Pagrobimas iš Seralio“
Papagenos ir Papageno duetas „ Bist du mir nun ganz gegeben“ iš operos „Užburtoji fleita“

 

kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“

1986 m. susibūręs ansamblis aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai.

Ansamblis atlieka įvairius kamerinės muzikos kūrinius nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Repertuaras, kurio pagrindą iš pradžių sudarė XVII–XVIII a. muzika, ilgainiui plėtėsi, įtraukiant įvairių epochų kūrinius. 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Pastaruoju metu ansamblis vis dažniau pasirodo šiuolaikiniame amplua, didesnį dėmesį skirdamas XX–XXI a. autoriams.

„Vilniaus arsenalui“ ypač reikšminga šiuolaikinė lietuvių muzika, jo iniciatyva gimsta nauji kūriniai. 2001 m. ansamblio pradėtas kūrybinis bendradarbiavimas su iškiliausiais nūdienos Lietuvos kompozitoriais O. Balakausku, F. Bajoru, A. Martinaičiu, T. Makačinu, V. Bartuliu, J. Juozapaičiu, M. Urbaičiu, Z. Bružaite, L. Narvilaite ir kt. tęsiasi iki šiol. Nuo to laiko ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 40 lietuvių kompozitorių premjerų.

2006 m. „Vilniaus arsenalas“ pradėjo įrašinėti kompaktinių plokštelių ciklą „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirtą šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai. 2006–2011 m. išleistos 4 kompaktinės plokštelės su ansamblio inicijuotais šiuolaikinių lietuvių autorių vokaliniais ciklais ir instrumentine muzika, sukurta 2001–2010 m.

Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio (1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2011), Medvėgalio (2008), T. Manno (2007); Kražių (2010) fstivaliai, gausybė šiuolaikinės muzikos renginių: festivaliai „Muzikos ruduo“ (2002, 2005), „Marių klavyrai“ (2006), „Permainų muzika“ (2009), „Iš arti“ (2003, 2006, 2009), Rheinsbergo naujosios muzikos festivalis (2007, „Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“, Vokietija). Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms.

Ansamblio „Vilniaus arsenalas“ atlikėjai:

Laima Šulskutė (fleita)
Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir ansamblyje groja nuo pat įkūrimo. Baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Po studijų pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, paruošė daug koncertinių programų: solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos su įvairiais kameriniais ansambliais ir kt. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; grojo su Čiurlionio styginių kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu, pianistais A. Paley, A. Staškumi, S. Okruško, A. Vasiliausku ir kt. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje ir kt. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje.
L. Šulskutė aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

Rolandas Romoslauskas (altas)
Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir vadovas, vadovauja viešajai įstaigai studijai „Vilniaus arsenalas“. Baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoti pradėjo iškart po studijų, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, tame tarpe su pianistu Alexandru Paley (JAV). 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru koncertavo Paryžiuje ir Reimse, 2007 m. – kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV).
R. Romoslauskas jau daug metų groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris. Solinės muzikos repertuarą sudaro įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Atlikėjas ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai. 2001, 2002, 2005, 2007, 2009 m. paruošė naujas solines programas (jose skambėjo ir lietuviškos premjeros, inicijuota 11 naujų kūrinių altui ir fortepijonui).

Sergejus Okruško (klavesinas)
Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas. Aktyviai koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. Pianistas atlieka įvairių epochų kompozitorių kūrinius, ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, kurią skambina ir klavesinu. Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais – tai dainininkai R. Maciūtė ir A. Mizrahi (JAV), klarnetininkas A. Budrys, perkusininkas P. Giunteris, marimbininkė L. Maxey (JAV), violončelininkas M. Drobinskiu (Prancūzija). S. Okruško muzikavo su kameriniu ansambliu „Sostinės trio“, Čiurlionio kvartetu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; dalyvavo įvairiuose šiuolaikinės ir naujosios muzikos festivaliuose.
S. Okruško koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro Akademijos fortepijono katedros profesorius.

SOLISTAI:

Regina Šilinskaitė (sopranas)
studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. V. Mikštaitės kl.), tobulinosi tarptautiniuose dainavimo interpretacijos kursuose pas prof. V. Šukys (Danija), P. Orlowitz (Danija) ir J. Loible (Vokietija). 1992 m. debiutavo Kauno muzikiniame teatre Džildos vaidmeniu G. Verdi operoje „Rigoletas“. Tais pačiais metais Sankt Peterburge laimėjo prizą jaunųjų atlikėjų dainininkų konkurse „Baltijos žvaigždės“. 1994 m. vykusiame trečiame tarptautiniame Mirjam Helin dainininkų konkurse dalyvavo antrame ture.

Nuo 1998 m. yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė. Dainininkės repertuare – daugiau kaip dvidešimt operos vaidmenų, tarp jų Konstanca, Dona Elvyra, Adina, Džilda, Mikaela, Olimpija, Siuzana, Rozalinda ir kt. 2004 m. už Valensjenos vaidmenį (F. Leharo „Linksmoji našlė“) buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“, už Eudoksiją (J. F. Halevy „Žydė“) pelnė 2004–2005 m. sezono Kultūros ministerijos premiją ir atminimo ženklą „Auksinis scenos kryžius“.

Bendradarbiavo su dirigentais Y. Menuhinu, I. E. Reilhu, J. Aleksa, S. Sondeckiu, M. Staškumi, V. Viržoniu, K. Bumanu, D. Rustioni. Parengė kamerinės muzikos programų; koncertavo Prancūzijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Lenkijoje, JAV ir kt.

Tadas Girininkas (bosas) – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, Lietuvos muzikos sąjungos narys 1989–2000 m. Mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, 2009 m. baigė magistrantūros studijas LMTA (prof. V. Prudnikovo kl.). Yra Respublikinis S. Baro dainavimo konkurso II premijos laureatas (2007), 2009 m. pelnė finalisto diplomą tarptautiniame K. Taev vokalistų konkurse (Estija), 2011 m. atrinktas į konkursą „Neue Stimmen“ (Vokietija), 2012 m. nuominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.

Parengė vaidmenis LNOBT, Kauno ir Klaipėdos valstybiniuose muzikiniuose teatruose, LMTA operos studijoje, operų pastatymams Vilniaus kongresų rūmuose. Tai – Cuniga, Sparafučilė, Donas Alfonsas, Falstafas, Nortonas, Ginkluotas vyras, Johanas, Rotnis, Zareckis, Eskamiljas, Tristanas, Vabalas su ūsais, Kapuletis, Vagneris, generolas Houelas, Flevilis, Raimondas, Atila, Seneka, Frankenšteinas, Simonas ir kt. 2010 m. buvo pakviestas dalyvauti operos pastatyme XVI tarptautiniame senosios muzikos festivalyje Rundalės pilyje (Latvija). Dalyvauja šiuolaikiniuose operų pastatymuose (R. Mačiliūnaitės „Nebūti ar nebūti“). Atliko boso partiją įvairiuose stambios formos muzikos kūriniuose: W. A. Mozarto „Missa Brevis“, G. Puccini „Messa di Gloria“, B. Britteno „Karo requiem“. Bendradarbiauja su dirigentais M. Lutzu, J. Wallnigu, E. Pehku, N. Vaicisu, A. Veismaniu, G. Rinkevičiumi, R. Šerveniku, D.Katkumi, M. Pitrėnu, J. Geniušu, M. Staškumi, V. Visockiu.

Rengėjas VšĮ studija „Vilniaus arsenalas“.
Koncerto partneris – Lietuvos dailės muziejus.
Rėmėjas – Kultūros rėmimo fondas.
Bilietų platintojas – bilietai lt.
Informaciniai rėmėjai – radijo stotis A2, LR Lietuvos radijas, radijo stotis „Klasika“, Vilniaus turizmo informacijos centras, laikraštis „Obzor“.

Bilietų Įsigyti galima visose sistemos bilietai.lt platinimo vietose

Daugiau informacijos:
VšĮ STUDIJOS „Vilniaus arsenalas“ direktorius, kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ vadovas
Rolandas Romoslauskas, mob. tel. +370 699 27014, el. p.: rromosla[at]takas.lt

 
 
 
[[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2013.01.07