Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
LDM informacinis pranešimas [2008 01 03]
 
APIE TAIKOMOSIOS DAILĖS MUZIEJUJE KULTŪROS VAKARE PASITINKAMĄ NAUJĄ LEIDINĮ „MUZIKOS MAGAS JONAS ALEKSA“
 
Lietuvos dailės muziejus ir leidykla „Tyto alba“ kviečia sausio 8 d., antradienį, 17 val. į Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A) rengiamą naujos knygos sutiktuvių vakarą. Bus kalbama apie šios leidyklos išleistą, muzikologo Edmundo Gedgaudo parengtą knygą „Muzikos magas Jonas Aleksa: prisiminimai, straipsniai, laiškai.“ Dalyvaus muzikologai prof. Juozas Antanavičius, Živilė Ramoškaitė, Edmundas Gedgaudas, kompozitorius Šarūnas Nakas, operos solistė Sigutė Stonytė, pianistai Jurgis Karnavičius ir Petras Geniušas, aktorė Olita Dautartaitė. Atsiminimų apie talentingą dirigentą, diskusijų ir pastabų apie naują leidinį, taip pat muzikavimo programą moderuos Lolita Varanavičienė.
 
Knygos sudarytojas E. Gedgaudas atliko kruopštų ir pasišventėlio darbą: susitiko su kompozitoriais, dirigentais, dainininkais, muzikais, kitų kultūros sričių žmonėmis - teatrų režisieriais, pedagogais, J.Aleksos šeimos nariais. Visų jų prisiminimus, samprotavimus, vertinimus, pastebėjimus įrašęs į magnetofono juostelę, E. Gedgaudas išrinko įdomiausius fragmentus, juos sutvarkė, suredagavo ir jie dabar išspausdinti knygoje. Be to, čia gausu fotografijų iš šeimos, bičiulių, teatro archyvų. Visa ši medžiaga liudija, koks talentingas, savitas, ryškus muzikas gyveno šalia mūsų, paliko įsimintinus įspūdžius koncertų, operos spektaklių lankytojams ir visiems, kuriems teko su J. Aleksa dirbti, smagiai bendrauti laisvalaikiu. Jo paties gyvenimo darbai, džiaugsmai, nesėkmės, jų kartėlis ir atsidavimas pagrindiniam dalykui – muzikai, jos perteikimui žmonėms ryškėja iš daugybės prisiminimų, įvairių faktų paliudijimų. Pateiktos ir paties J. Aleksos dienoraščių, jo laiškų ištraukos. Užfiksuotas ir jo filmavimosi kine darbas ir nuotykiai, atskleidžiantys dar vieną talentingo dirigento asmenybės pusę. Vartant knygą, ryškėja, ko neteko mūsų kultūra, išėjus šiai įdomiai ir savitai asmenybei, ką prarado visuomenė, ne visada pasistengusi, skatinusi atsiskleisti turtingam talentu ir žiniomis menininkui.
Tad toks kultūros vakaras yra įdomus įvykis, prisimenant didį muziką Joną Aleksą ir, tuo pačiu, daugiau sužinant apie išliekamos vertės naują knygą.
Išsamesnę informaciją gali suteikti Edmundas Gedgaudas (tel. 275 22 87, mob. tel. 8 619 399 28).
Apie knygą galite sužinoti ir interneto adresu www.tytoalba.lt.
 
LDM ryšių su visuomene centras
Tel 212 08 41, 8 687 16739
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.25