Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 

Tarptautinė paroda „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“

Adresas: Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 2628080, (8-5) 2121813. El. paštas: tdm@takas.lt 

LDM informacinis pranešimas [2009-05-15]
 
TARPTAUTINĘ MUZIEJŲ DIENĄ –  NEMOKAMAI SUPAŽINDINAMA SU LINCO IR VILNIAUS PARODA  „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“                          
 
Šiemet Tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18-ąją, pirmadienį, Lietuvos dailės muziejus Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo 3A), atveria  n e m o k a m a m  lankymui unikalią tarptautinę dailės parodą „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“, kurią parengė Vilniaus ir Linco muziejai. Nors pirmadieniais Lietuvos muziejuose ekspozicijos ir parodos uždarytos, tačiau šiemet, tarptautinę muziejų dieną, lankytojams dovanojamas 2009 metų Europos kultūros sostinių bendras projektas – muziejus atveria duris ir kviečia susipažinti su 200 gražiausių Europos gamtos ir sielos vaizdų.
 
Taikomosios dailės muziejuje nuo 11 val. iki 18 val. lankytojai ne tik grožėsis Europos peizažais, bet ir dalyvaus ekskursijose bei kituose edukaciniuose renginiuose. Tarptautinėje dailės parodoje jų laukia ne tik vertingi eksponuojami kūriniai, bet ir įdomūs pasakojimai bei pokalbiai apie dailę, o aktyviausieji edukacinių renginių dalyviai bus apdovanoti vertingais parodos leidiniais. Nemokamos ekskursijos suaugusiems lankytojams vyks 12, 14 ir 16 valandomis.  15 val. suaugusiesiems vyks edukacinė meninė akcija „Ošiantis peizažas“.
 
Pažymėtina, jog nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tarptautinė dailės paroda „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“ yra svarbiausias Lietuvos dailės muziejaus (Vilnius) ir Aukštutinės Austrijos žemės muziejų (Lincas) bendras projektas. Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus R. Budrio nuomone, „tarptautinė dailės paroda „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“ yra ypatingas meno projektas, atveriantis Europos kraštų unikaliausius gamtovaizdžius, kurie kartu yra ir iš vidinės menininkų patirties atsivėrę europietiškieji sielovaizdžiai. Europos gamtinės erdvės, kokios bebūtų skirtingos, įvairios, parodoje atsiskleidžia ir bendraisiais europinės civilizacijos bruožais, lotyniškosios kultūros sklaidos linijomis“. 
Paroda lankytojams pristatomi unikaliausi 138 žymių dailininkų sukurti Europos kraštų gamtovaizdžiai nuo Adrijos iki Šiaurės jūros, nuo Britanijos salų iki Kaukazo kalnų. Anot parodos kuratoriaus L.Schultes,  „dauguma šiai parodai atrinktų peizažų atspindi ne tik Senojo pasaulio geografinę įvairovę, kelionių tikslus ar potyrius, bet ir išsvajotas vietas. Šiuo atveju jie tampa žmogaus jausmų sinonimais. Jie simbolizuoja nuotykius, laisvę, begalybę, šviesą, karštį ir aistrą, taip pat paslaptį, nykumą ir melancholiją. Paroda pateikia daug tokio ilgesio vietų – pažįstamų ir apaugusių klišėmis, bet taip pat nuošalių bei nepaliestų“. Kuratorė L.Bialopetravičienė tikina, kad parodos lankytojai „išvys ne tik gaivališkus, civilizacijos nepaliestus gamtos vaizdus – kalnus, laukus, miškus ar vandenis – bet taip pat kūrinius, atspindinčius žmonių gyvenimo scenas, architektūros fragmentus ar kitokius žmogaus rankų darbo objektus“. Neatsitiktinai kuratorių pasirinktas ir ekspozicijos dalių išdėstymas, kuris yra grindžiamas ne geopolitiniais principais, o universalesniais aspektais atskleidžiama Europos peizažų įvairove: didžiųjų Senojo žemyno regionų – Šiaurės, Pietų, Rytų, Vakarų ir Vidurio Europos šalių kultūrinėmis tradicijomis, mentaliteto savitumu, kraštovaizdžio skirtybėmis, peizažo žanro chronologine ir stilistine raida, dailininkų kūrybos originalumu bei vaidmeniu Europos meno istorijos kontekste.  
Parodoje lankytojai pamato per 200 XVI – XX a. pr. peizažų iš Lietuvos dailės muziejaus, Aukštutinės Austrijos žemės muziejų (Lincas) rinkinių ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, taip pat Latvijos nacionalinio dailės muziejaus, Estijos dailės muziejaus, Šiaulių „Aušros“ muziejaus,  Žemaičių muziejaus „Alka“.
Paroda Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje, bus uždaryta po tarptautinės muziejų dienos – gegužės 19 d. O Aukštutinės Austrijos žemės muziejų Pilies muziejuje (Lincas) paroda rodoma birželio 3 d. – spalio 26 d.
 
Informaciją apie nemokamą parodos lankymą tarptautinę muziejų dieną teikia edukacinių renginių kuratorė Nideta Jarockienė (mob. 8 670 76 308) bei muziejaus Ryšių su visuomene centras.
 
Informacija ir vaizdai internete - www.ldm.lt. Šios LDM svetainės skyrelyje „Žiniasklaidai“ (nuoroda meniu juostoje NAUJIENOS) žurnalistams spausdinimui įdėtos parodoje rodomų kūrinių nuotraukos.
Lietuvos dailės muziejaus
Ryšių su visuomene centras
Lina Paukštienė,
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.25