Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

                                                                                                           

LDM informacinis pranešimas [2009-05-07]
 
PENKTAJAME PARODOS „GAMTOS ILGESYS. EUROPOS PEIZAŽAI“ MUZIKOS PROGRAMOS KONCERTE – TĖVIŠKĖS VAIZDAI 
 
Taikomosios dailės muziejuje kovo 12 d. buvo atidaryta Nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tarptautinė dailės paroda „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“, kurią surengė Lietuvos dailės ir Aukštutinės Austrijos žemės muziejai (veiks iki gegužės 17 d.). Parodoje eksponuojama  per 200 XVI – XX a. pr. peizažų, ją taip pat papildo edukacinė bei muzikos programos.   
Gegužės 8 d., penktadienį, 18 val. Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo 3A) įvyks penktasis parodos „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“ muzikos programos koncertas „GAMTA PRO TĖVIŠKĖS LANGĄ“. Visą muzikos programą sudaro šeši koncertai, kurie skirtingais aspektais pristato muzikos kūrinius gamtos tema. Ją parengė muzikologė Zita Kelmickaitė.
 
Koncerte „Gamta pro tėviškės langą“ dalyvaus:
Aušra Liutkutė (sopranas),
Lina Giedraitytė (fortepijonas).
 
Anot muzikologės Zitos Kelmickaitės, „dainininkės Aušros Liutkutės repertuare visada daug lietuvių kompozitorių kūrinių. Įdomu, jog lietuvių autorių gamtos vaizdai labai dažnai siejasi su tėviške – įspūdžiais patirtais vaikystėje, arba įvaizdis, kuris nuolat lydėdavo augantį kūrėją pro jo močiutės, gyvenančios paprastai kaime, langą. Dėl to lietuvių kompozitorių kūriniuose peizažas visada yra jaukus, paprastas ir labai asmeniškas. Nesvarbu ar tai būtų Vytauto Laurušo, Vytauto Barkausko, ar Aleksandro Kačanausko kūriniai.“
Įėjimas į koncertą - su parodos lankytojo bilietu. Koncerto dalyviai pirmiausia kviečiami susipažinti su paroda, o po to pasiklausyti muzikos.
Su koncertų programa galima susipažinti Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt. Čia taip pat rasite informaciją ir apie tarptautinę parodą „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“.
Išsamesnę informaciją teikia muzikologė Zita Kelmickaitė (mob. 8 671 84571)
 
LDM Ryšių su visuomene centras
 
Lina Paukštienė,
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.25