Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 
2008 m. gruodžio 31 d. – 2009 m. gruodžio 31 d.
Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4)
Tel./faksas (8-5) 2120841, tel. (8-5) 2124258

 

LDM informacinis pranešimas [2008-12-22]

SPAUDOS KONFERENCIJOJE GRUZIJOS MUZIEJININKAI PRISTATYS Į VILNIŲ JAU ATVEŽTĄ PARODOS „PIROSMANI“ KOLEKCIJĄ

Spaudos konferencijos svečiai (parodą atlydėjusios Gruzijos nacionalinio muziejaus darbuotojos, rėmėjų atstovai_, moderatorė dr. Lolita Jablonskienė, parodos kuratorius Skaistis Mikulionis . Vilniaus paveikslų galerijoje išeksponuotos Niko Pirosmani parodos fragmentai

Danutės Mukienės nuotraukos

2008 m. gruodžio 23 d. įvykusios spaudos konferencijos dalyviai
Lietuvos dailės muziejus gruodžio 23 d., antradienį, 10 val. kviečia į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą spaudos konferenciją, kurioje Gruzijos nacionalinio muziejaus specialistės pristatys į Vilnių jau atskraidintą garsiojo gruzinų dailininko Niko Pirosmani paveikslų kolekciją.
Vilniuje, Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje, nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dailės paroda „Pirosmani“ iš Gruzijos atidaroma gruodžio 31 d. ir bus eksponuojama iki 2009 m. gegužės 31 d. 
 
Spaudos konferencijoje dalyvaus Gruzijos nacionalinio muziejaus specialistės, atlydėjusios kolekciją į Vilnių: dailininko kūrybos tyrinėtoja dr. Irina  Arsenishvili, parodos kuratorė Maia Kchachidze, restauratorė Natia Korkotashvili. Spaudos konferencijoje dalyvaus ir Lietuvai garsiojo gruzinų dailininko Niko Pirosmani paveikslų kolekcijos parodos draudimą padovanojusios bendrovės „BTA Draudimas“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Ignas Panka bei Pirosmani kūrinius į šią parodą  nemokamai atskraidinusių Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovai, VEKS, Gruzijos ambasados ir LDM darbuotojai.
 
Niko Pirosmanašvili (Pirosmani) meno kūriniai yra viena iš svarbiausių ir reikšmingiausių Gruzijos kultūrinio paveldo dalių. Pasaulinį pripažinimą pelnęs dailininkas Niko Pirosmani (1862-1918) buvo apdovanotas unikaliu pasaulio matymu, jo vientisumo ir sintezės suvokimu. Jo darbuose atskleidžiama žmonių, gyvūnų ir daiktų įvairovė. Šiam menininkui gyvenimas ir menas, menas ir žmogus yra neatsiejamos sąvokos: jo mąstymą suformavo mitologija. Pirosmani mitologinio pasaulio suvokimas yra naivus, nesudėtingas ir suprantamas. Anot Grigol Robakidzes, “bevardė egiptietiška freska, afrikietiškas stabas ar vaza iš Kretos: Pirosmani darbai turėtų būti priskirti šiems meno kūriniams, nes tik tokiu būdu juos galima tikrai suprasti... Pamatę Pirosmani kūrybą, patikėsite Gruzija...“
 
N. Pirosmani visuomet buvo artimas Gruzijos kultūrai ir menui ir puoselėjo savo šalies „kultūrinę atmintį“. Šiam menininkui svarbiausi buvo šiuolaikinio visuomeninio gyvenimo vaizdiniai, kasdienį gyvenimą iliustruojantys nuotraukų personažai bei senojo Tbilisio veidas.
 
Pirosmani vardas jau seniai yra žinomas visame pasaulyje. Nuolat augantis susidomėjimas šiuo savamoksliu menininku parodo nenykstančią Pirosmani kūrybos vertę.
 
Parodoje Vilniuje eksponuosimi 35 svarbiausi dailininko kūriniai pristatys visą dailininko kūrybą, jau rodytą Vokietijoje, Šveicarijoje Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Ukrainoje, Turkijoje.
 
Lietuvos visuomenei N. Pirosmani tapo visuotinai žinomas nuo 1981 m., kai Jaunimo teatre Eimuntas Nekrošius pastatė spektaklį „Pirosmani, Pirosmani“.   
 
 Informaciją teikia parodos kuratorius Skaistis Mikulionis (mob. tel. 8 682 45323).
 
Informacija ir vaizdai internete - www.ldm.lt. Šios LDM svetainės skyrelyje „Žiniasklaidai“ (nuoroda meniu juostoje NAUJIENOS) žurnalistams spausdinimui įdėtos parodoje eksponuosimų kūrinių nuotraukos.
 
LDM Ryšių su visuomene centras
Tel. 212 08 41, 8 687 16739
 
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.24