Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Vilniaus g. 24, LT-01402, Vilnius. Tel. (8-5) 262 0981, (8-5) 212 1477.

PARODA „TOHOKU JAPONIJOS FOTOGRAFŲ AKIMIS“
 

2014 m. sausio 28 d. – kovo 2 d.

 

 

ANOTACIJA

 


Hiroši Ošima. Ohadzama rajonas, Sėkmės miestas. 1979
 

 

„2011 m. kovo 11 d. Japonijai smogęs Didysis Rytų Japonijos žemės drebėjimas nuniokojo Tohoku regioną. Žmonių atmintyje dar gyvi jaudinantys fotografuoti ir filmuoti vaizdai, kuriuos žaibiškai visame pasaulyje išplatino žiniasklaida. Šia Tohoku regiono fotografijų paroda nesiekiama dokumentuoti žalos ar atstatymo darbų. Parodos tikslas – parodyti gamtinę ir kultūrinę Tohoku regiono aplinką, jo žmones bei jų gyvenimo būdą,“ – pasakoja parodos kuratorius Kotaro Iidzava.

Šioje parodoje, žyminčioje pirmąsias nelaimės metines, eksponuojami devynių atskirų fotografų ir vienos fotografų grupės darbai. Visi autoriai priklauso skirtingoms kartoms ir stilistinėms tendencijoms, bet juos vienija tai, kad visi jie yra iš Tohoku regiono. Fotografijos, sukurtos 1940 m., eksponuojamos drauge su šiandienos vaizdais. Pristatydami kiekvieno fotografo individualų požiūrį į savo kraštą, atspindintį jo praeitį, dabartį ir ateitį, šia paroda siekiama pasaulio žmonėms atskleisti Tohoku regiono žavesį.

Džiomon kultūra yra giliausias Japonijos tradicinės kultūros sluoksnis, kuris, atrodo, po truputį nyksta, tačiau jo palikimas vis dar gyvas Tohoku regione. Ši paroda suteikia galimybę bent akies krašteliu žvilgtelėti į pirmykštį Japonijos kraštovaizdį. Parodos rengėjai tikisi, kad tai paskatins žiūrovą susimąstyti apie Japonijos žmonių prigimtį ir pagalvoti apie Tohoku regiono ateitį.

Norėtume padėkoti parodos kuratoriui Kotaro Iidzava, fotografams, parodą surengti padėjusioms institucijoms, taip pat daugeliui kitų žmonių, kurių dėka ši paroda tapo realybe.

Pasinaudodami proga, dėkojame žmonėms iš viso pasaulio, kurie po žemės drebėjimo siuntė šiltas palaikymo žinutes ir dosniai teikė visokeriopą pagalbą. Daug nuo žemės drebėjimo ir cunamio nukentėjusių žmonių iki šiol tebegyvena sunkiomis sąlygomis prieglaudose ar laikinuose namuose. Tad norėtume su šiais žmonėmis susikibti rankomis ir dirbti kartu, kad kuo greičiau atsigautume po nelaimės.

2012 m. kovas

Japonijos fondasSvetainės www.ldm.lt skyrelyje „Žiniasklaidai“ galite rasti spaudai tinkamų vaizdų.

 

 

Trumpai apie fotografus:

 

Teisuke Čiba (Teisuke Chiba)

Ičiro Kodžima (Ichiro Kojima)

Hideo Haga (Hideo Haga)

Masatoši Naito (Masatoshi Naito)

Hiroši Ošima (Hiroshi Oshima)

Meiki Lin (Meiki Lin)

Masaru Tacuki (Masaru Tatsuki)

Sendai kolekcija: Toru Ito, Širo Ouči (Shiro Ouchi), Makoto Kotaki, Vataru Macutani (Wataru Matsutani), Hidekadzu Katakura (Hidekazu Katakura), Hisaši Saito (Hisashi Saito), Riūdži Sasaki (Ryuji Sasaki) ir Reiko Anbai

Nao Cuda (Nao Tsuda)

Naoja Hatakejama (Naoya Hatakeyama)

 
 
     
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2014.01.29