Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Stasio Ušinsko retrospektyvinė kūrybos  paroda
 „VALINGO GROŽIO KONSTRUKCIJOS“,
skirta dailininko gimimo 100-mečiui

Parodos koordinatorės: dr. L. Jablonskienė, L. Bialopetravičienė:

  • Radvilų rūmai (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2005 m. lapkričio 22 d. – 2006 m. sausio 9 dienomis

Lapkričio 22 d. Tamošaičių galerijoje „Židinys“ vyko konferencija, skirta dviejų iškilių lietuvių dailės kūrėjų Stasio Ušinsko ir Liudviko Strolio 100-osioms gimimo metinėms. Konferenciją surengė Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institutas.

Informacinis pranešimas apie parodą

Parodos koncepciją parengė ir visuomenei ekspoziciją šią vasarą pirmą kartą pristatė Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Radvilų rūmuose rodomas projektas papildytas Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus parengta ir jame šį rudenį veikusia S. Ušinsko teatro meno paroda.
Šiame jungtiniame projekte pristatoma S. Ušinsko tapyba, grafika, piešiniai, scenografija, taikomosios dailės kūriniai, vitražai, unikalios lėlės-marionetės ir demonstruojamas pirmasis garsinis lėlių filmas „Storulio sapnas”, pateikiama dokumentinė medžiaga apie kūrėją. Čia galima pamatyti kūrinius iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus bei privačių rinkinių – iš viso daugiau kaip 300 eksponatų.
Stasys Ušinskas (1905–1974) – vienas žymiausių XX a. Lietuvos dailininkų. Savo įvairiapusį talentą jis realizavo tapybos, scenografijos, grafikos, vitražo bei meninio stiklo srityse. Iš pradžių mokęsis Kauno meno mokykloje, Justino Vienožinskio tapybos studijoje, vėliau profesinį išsilavinimą įgijęs Paryžiuje, S. Ušinskas lietuvių meną praturtino konstruktyvizmo principais, šiuolaikiškomis monumentaliomis bei dekoratyviomis formomis. S. Ušinskas buvo ir lėlių teatro bei garsinio lėlių filmo Lietuvoje pradininkas. 1937 m. pasaulinėje Paryžiaus parodoje „Meno ir technikos vieta šiuolaikiniame gyvenime“ dailininkas už lėles ir scenografijos eskizus buvo apdovanotas aukso medaliu ir diplomu. Itin reikšminga ir pedagoginė S. Ušinsko veikla. Jis dėstė Kauno meno mokykloje, Kauno valstybiniame taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute ir Lietuvos TSR dailės institute. Tad savo mokytoju jį vadina daugelis žymiausių XX a. antrosios pusės lietuvių dailininkų monumentalistų.

Parodos rėmėjai:
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija;
Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto rėmimo fondas;
Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyrius.

Išsamesnę informacijos apie parodą teikia projekto koordinatorės Lolita Jablonskienė (tel. 2122997) ir Laima Bialopetravičienė (t. 2624771).

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.25