Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Petro Aleksandravičiaus gimimo šimtmečiui skirta paroda
„PASAULIS BE TAMSOS“
Nuotraukoje – P. Aleksandravičiaus reljefas „Darbai“. 1937 m.

Radvilų rūmai (Vilniaus g. 22, Vilnius)
2006 m. lapkričio 2 d. – 2006 m. gruodžio 31 d.

Parodos atidarymas  2006 m. lapkričio 2 d. 16 d.
Atminimo vakaras 2006 m. lapkričio 2 d. 17 val.

Parodą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros, sporto rėmimo fondas

Papildoma informacija apie parodą teikiama Vilniuje telefonu 262 0981

 
Radvilų rūmuose – skulptoriaus Petro Aleksandravičiaus
šimtmečiui skirta paroda
Petras Aleksandravičius lipdant Vienuolio paminklo modelį. 1976 m. Egidijaus Penkausko nuotraukaLietuvos dailės muziejus maloniai kviečia į Petro Aleksandravičiau gimimo šimtmečiui skirtą parodą „Pasaulis be tamsos“, kuri lapkričio 2 d., ketvirtadienį, 16 val. atidaroma Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 22). Ten pat 17 val. įvyks atsiminimų vakaras.
Parodos koncepcija – Lietuvos dailininkų sąjungos, Vilniaus dailės akademijos ir Lietuvos dailės muziejaus bendradarbiavimo, ruošiant jubiliejaus renginius, rezultatas. Pirmoji jubiliatui skirta piešinių paroda rugsėjo mėnesį buvo atidaryta „Arkos“ galerijoje. Po šios parodos Radvilų rūmuose (veiks iki gruodžio 31 d.) dar viena ekspozicija numatyta sausio mėnesį Kaune, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Lapkričio 6 d. planuojami skulptoriaus jubiliejui skirti renginiai Vilniaus dailės akademijoje – memorialinės lentos atidengimas, parodos.  
Radvilų rūmuose surengtą parodą ir jos katalogą rėmė Kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas ir Vilniaus miesto savivaldybė.     
Parodos pavadinimas „Pasaulis be tamsos“ perteikia P. Aleksandravičiaus – šviesaus ir kūrybingo žmogaus – credo. Jį atspindi principingas ir teisingas menininko gyvenimas, o taip pat jo kūriniai – skulptūriniai portretai, reljefai, piešiniai, akvarelės. Parodoje eksponuojama daugiau kaip 80 dailininko darbų. Monumentalioji skulptūra rodoma padidintose fotografijose. Tai žymūs paminklai, skirti Jonui Jablonskiui, Antanui Vienuoliui, Žemaitei. Parodoje taip pat sutelkti kameriniai P. Aleksandravičiaus kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės, Šiaulių „Aušros“ muziejų, taip pat ir iš P. Aleksandravičiaus šeimos kolekcijos.
Meniškai įtaigiausi parodos eksponatai – skulptūriniai portretai. P. Aleksandravičius sukūrė nemažai savo amžininkų, kolegų atvaizdų. Išsiskiria ir jo reljefai, vaizduojantys moterį. Dailininkas siekė ryškinti šviesiąją moters, jos darbo, motinystės, kūno grožio pusę. Vertingi ir skulptoriaus piešiniai bei akvarelės. P. Aleksandravičius – taip pat žymus pedagogas, daugelį metų dirbęs Vilniaus dailės akademijoje. Ekspozicijoje gretinama viešosioms erdvėms skirta ir kamerinė dailininko kūryba, kalbanti apie sudėtingą jo gyvenimo ir kūrybos metą.
Parodoje pristatomi ir dailininko biografijos faktai, dokumentinės fotografijos.
2006 m. lapkričio 2 d. po parodos atidarymo 17 val. atsiminimų vakare apie skulptorių ir pedagogą kalbės jo duktė Giedrė Filipavičienė, Vilniaus dailės akademijos profesorius Albertas Gurskas, skulptorius Stanislovas Kuzma, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, dr. Giedrė Jankevičiūtė, kuri parodą lydinčiame kataloge aptarė dailininko kūrybą ir yra viena iš dviejų parodos koncepcijos autorių.
Išsamesnę informaciją apie parodą teikia parodos kuratorė menotyrininkė dr. Elona Lubytė (tel. 8 612 15430).
 
Lietuvos dailės muziejaus
Ryšių su visuomene centras
 
Tel. 2120841, 8 687 16739

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.25