Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

 

Miko J. Šileikio ir Teofilio Petraičio premijų dailės konkurso „Lietuvos laikas“ paroda
 
Radvilų rūmai (Vilniaus g. 22, Vilnius)
 
2007 m. spalio 11 – gruodžio 2 dienomis
 
Paroda atidaryta ir laureatai pagerbti 2007 m. spalio 11 d.
 
Parodos ir konkurso organizatoriai:
Lietuvos dailės muziejus
Čiurlionio galerija (Lemontas, JAV)
 
Išsamesnė informacija teikiama tel. 212 1477
LDM informacinis pranešimas [2007-10-08]
 
Apie LDM ir Čiurlionio galerijos (JAV) parodą „Lietuvos laikas“ Radvilų rūmuose
 
Lietuvos dailės muziejus ir Čiurlionio galerija (The Art Gallery of Čiurlionis,Inc., Lemontas, JAV) 2007 m. spalio 11 d., ketvirtadienį, 16 val. kviečia į Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 22) atidaromą parodą „Lietuvos laikas“ (veiks iki gruodžio 2 d.). Tai trečioji Miko J. Šileikio ir Teofilio Petraičio premijų dailės konkursų ciklo paroda.
 
SPAUDOS KONFERENCIJA TEN PAT 15 VAL.
 
Joje dalyvaus LDM direktorius Romualdas Budrys, Čiurlionio galerijos valdybos pirmininkas Leonas Maskaliūnas (JAV). Vertinimo komisija paskelbs ir konkurso nugalėtojus, kuriems premijos bus įteiktos per parodos atidarymą. 
Per pirmąsias dvi parodas sulaukta po pusšimtį konkurso dalyvių. Trečiojoje „Lietuvos laiko“ parodoje dalyvauja apie 50 tapytojų, 30 akvarelės ir grafikos kūrėjų, 10  skulptorių. Iš viso pateikta per 200 kūrinių, sukurtų 2000–2007 m.
Čiurlionio galerija  – pirmoji tokio pobūdžio išeivijos kultūros institucija, atidaryta lietuvių jėzuitų Jaunimo centre Čikagoje prieš 50 metų – 1957 m. spalio 20 d. Ten telkėsi gabiausi dailininkai, karo pabėgėliai iš Lietuvos, o vėliau – iš DP stovyklų Vakarų Europoje.  Galerija globojo dailininkus, skatino juos kurti, padėjo rengti parodas, įsigydavo geriausius kūrinius, tuo pačiu pagelbėdama juos išsaugoti. Augantis išeivių kultūros centras kaupė meno kūrinių fondą, tikėdamasis, kad jo kūriniai kada nors pasieks laisvą Lietuvą. Vėliau dėl nesutarimų radosi dvi tuo pačiu vardu besivadinančios galerijos. Viena jų – Lithuanian Art Gallery Čiurlionis – ir toliau liko Jaunimo centre, o kita galerija - Art Gallery of Čiurlionis - 1975 m. atnaujino savo veiklą Midland Savings banko patalpose, taip pat rengė parodas, leido katalogus, saugojo ir eksponavo dailininkų Povilo Puzino, Teofilio Petraičio, Miko J. Šileikio palikimą. Vėliau galerija persikėlė į Lemontą.
Mikas J. Šileikis (1893–1987) kilęs iš Zarasų krašto, į JAV atvyko 1913 m. Vėliau dailės parodose išgarsėjo kaip „kopų tapytojas“, buvo Čiurlionio galerijos signataras, pirmasis jos direktorius, ilgametis Amerikos lietuvių dailininkų sąjungos pirmininkas. Antrasis mecenatas – Lietuvos savanoris, Kauno meno mokyklos auklėtinis, dailės pedagogas, akvarelininkas ir tapytojas Teofilis Petraitis (1896–1978). Jo valia premija buvo įsteigta po mirties. Šiomis premijomis įvertinti kūriniai pateko į rinkinį, kuris 1999-2000 m. buvo persiųstas į Lietuvą. Sukauptą premijų fondą galerijos valdyba nusprendė ir toliau naudoti išeivijos ir Lietuvos dailininkų kūrybai skatinti. Kartu su Lietuvos dailės muziejumi nutarta 2005–2009 m. pakaitomis Vilniuje ir Lemonte surengti penketą konkursinių parodų, o jų laureatams skirti po tris Miko J. Šileikio premijas už tapybą ir skulptūrą, ir po tris Teofilio Petraičio premijas už akvarelės ir grafikos kūrinius.
Parodos kuratorė Julija  Mušinskienė (tel. 212 14 77, mob. tel. 8 600 43 115).
 
LDM ryšių su visuomene centras
Tel 212 08 41, 8 687 16739

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.25