Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

 
LDM informacinis pranešimas [2009-06-11]
 
DU ŠIO SAVAITGALIO VAKARUS baigiama eksponuoti PARODA  „TIESA IR GROŽIS. REALISTINĖ RUSŲ TAPYBA IŠ LATVIJOS NACIONALINIO DAILĖS MUZIEJAUS KOLEKCIJOS“ ATVIRA LANKYTOJAMS IKI 21 VALANDOS IR RODOMA PERPUS PIGIAU
 
Nuotraukoje – Nikolajaus Bogdanovo-Belskio  (1868–1945)  kūrinys „Kaimo berniukai“. Iki 1930 metų
 
Nikolajaus Bogdanovo-Belskio  (1868–1945)  kūrinys „Kaimo berniukai“. Iki 1930 metų2009 m. birželio 12 ir 13 dienomis Lietuvos dailės muziejus, baigdamas eksponuoti parodą „TIESA IR GROŽIS. REALISTINĖ RUSŲ TAPYBA IŠ LATVIJOS NACIONALINIO DAILĖS MUZIEJAUS KOLEKCIJOS“, kviečia žiūrovus aplankyti Radvilų rūmus (Vilniaus g. 22) ne tik įprastu laiku, bet ir du vakarus (penktadienį ir šeštadienį)  iki 21 valandos, o bilietus visą savaitgalį bus galima įsigyti perpus pigiau. Nemokamos ekskursijos vyks: penktadienį – 17 val., šeštadienį – 12 ir 17 val.
 
Latvijos nacionaliniame dailės muziejuje saugoma reikšmingiausia Baltijos šalyse rusų dailės kolekcija. Ji puikiai atspindi realistinės tapybos raidą Rusijoje – nuo XIX a. 8-ojo dešimtmečio iki XX a. 7-ojo dešimtmečio pabaigos. Parodoje „Tiesa ir grožis. Rusų realistinė tapyba iš Latvijos Nacionalinio dailės muziejaus kolekcijos“ lankytojai turi unikalią galimybę pamatyti Rusijos dailėje plačiai žinomų net septyniasdešimties autorių 80 dailės darbų.
 
Parodoje Vilniuje eksponuojami ryškiausi rusų nacionalinės dailės mokyklos kūriniai – Ivano Aivazovskio, Ivano Šiškino, Iljos Repino, Vasilijaus Surikovo, Aleksejaus Savrasovo tapybos darbai. Šiuose kūriniuose pagarbiai, tiksliai ir su meile pavaizduota Rusijos gamta – visi metų laikai su jiems būdingomis unikalumo ir spalvingumo nuotaikomis, taip pat liaudies buitis ir darbai kaime bei mieste, reikšmingiausi istoriniai įvykiai. Dailininkus vienijo noras tikroviškai perteikti paprastų žmonių gyvenimo problemas ir sunkumus. Tiek buities žanro paveiksluose ir portretuose, tiek plataus masto istorinėse kompozicijose ypač daug dėmesio skirta tipiškų buities ir darbo aplinkybių atskleidimui, įtikinamam psichologiniam vaizdų apibūdinimui.
 
XIX a. 10-asis dešimtmetis ir XX a. 4-asis dešimtmetis rusų dailėje buvo intensyvus naujų raiškos priemonių paieškų metas. Parodoje eksponuojamuose Konstantino Korovino, Boriso Kustodijevo, Iljos Maškovo, Filipo Maliavino, Apolinarijaus Vasnecovo ir kitų autorių darbuose perteiktas realistinis pasaulio suvokimas, papildytas impresionizmo, simbolizmo, fovizmo, primityvizmo ir kitų stilių bruožais.
 
Parodai „Tiesa ir grožis. Rusų realistinė tapyba iš Latvijos Nacionalinio dailės muziejaus kolekcijos“ atrinktos dailininkų Aleksandro Deinekos, Piotro Kotovo, Viktoro Ivanovo XX a. 5–7 dešimtmečiais sukurtos kompozicijos leidžia susipažinti su žymiausiais socialistinio realizmo pavyzdžiais.
Paroda iš Latvijos nacionalinio dailės muziejaus kolekcijos 2007–2008 metų sandūroje su dideliu pasisekimu buvo demonstruojama Italijoje, Potencos Galleria Civica di Palazzo Loffredo, kur ją aplankė per 20 tūkstančių lankytojų.
 
Informaciją apie parodą teikia kuratorius Skaistis Mikulionis (mob. tel. 8 682 45 323).
 
Paroda pristatoma muziejaus svetainėje - www.ldm.lt. Jos skyrelyje „Žiniasklaidai“ (nuoroda meniu juostoje NAUJIENOS) žurnalistams spausdinimui įdėtos parodoje eksponuojamų kūrinių nuotraukos.
 
Lietuvos dailės muziejaus
Ryšių su visuomene centras

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.25