Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Vilniaus g. 24, LT-01402, Vilnius. Tel. (8-5) 262 0981, (8-5) 212 1477.
 

Danų tapybos, skulptūros, keramikos, plakato, fotografijos ir dizaino paroda „Kristianija mene“

BAIGIAMOJE RODYTI KRISTIANIJOS MENO PARODOJE – SIMBOLINĖ BILIETO KAINA IR NEMOKAMOS FILMŲ PERŽIŪROS
 

2012 m. kovo 31 d. – balandžio 1 d.

 


Bjarne Rihave. 2011. Autoriaus nuosavybė. Fotografas Henrikas Schützas

Šį savaitgalį Radvilų rūmų muziejuje (Vilniaus g. 24) baigiama rodyti danų tapybos, skulptūros, keramikos, plakato, fotografijos ir dizaino paroda „Kristianija mene“. Danijos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirta paroda atskleidžia Kristianijos meno bendruomenės kultūrinį fenomeną. Nespėjusius apsilankyti parodoje ir norinčius susipažinti su 40-ąjį gimtadienį švenčiančiu „laisvuoju miestu“, muziejus kviečia į specialią savaitgalio programą.

Šį savaitgalį, kovo 31 ir balandžio 1 dienomis, bilietas kainuos tik 1 lt, lankytojų lauks nemokamos filmų peržiūros.

„Paroda „Kristianija mene“ yra duoklė 40-ąjį gimtadienį švenčiančio „laisvojo miesto“ kūrybinei dvasiai,“ – pasakoja parodos kuratorius J. Boysen, - „šioje parodoje tarptautinei auditorijai suteikiama galimybė įdėmiau pažvelgti į Kristianijos meną ir kūrybą. Joje pristatoma 28 talentingų Danijos dailininkų grupė. Šių menininkų darbai įkvėpti unikalios laisve ir tolerancija alsuojančios miesto atmosferos.“

Parodoje pristatomi Anderso Hanseno baldai, sukurti iš perdirbtų medžiagų, taip pat „Moterų kalvių“ – vienos iš seniausių Kristianijos draugijų – dirbiniai. Legendinis Kristianijos dviratis lankytojams primins, kad siekis saugoti gamtą per „laisvojo miesto“ gyvavimo keturiasdešimtį išliko esmine bendruomenės nuostata.

Parodoje gausu dokumentinės medžiagos, fotografijų, plakatų ir vaizdo įrašų, kuriuos atrinko ir parengė Kristianijos archyvų direktorius Ole Lykke. Joje taip pat galima išvysti įtaigią Kristianijos senbuvių portretų galeriją – daugelį metų ten dirbančios fotografės Charlotte Østervang menines nuotraukas.

Savaitgalį – žvilgsnis į Daniją režisieriaus Nilso Vesto akimis

Kovo 31 d., šeštadienį, 12, 13, 14, 15, 16 val. vyks Kristianijos bendruomenės nario, danų režisieriaus Nilso Vesto dokumentinio filmo „Kristianija, tau mano širdis“ (1991 m., 62 min.) peržiūros.

Balandžio 1 d., sekmadienį, rodomi Nilso Vesto filmai.

12 val. „Laiptai į dangų“ (1997 m. 58 min.). Dokumentinis filmas apie Kopenhagos Christianhavn rajone esančią barokinio stiliaus bažnyčią ir jos architektą Lauritz de Thurah. 1991 m. Montrealio tarptautiniame meno filmų festivalyje – geriausio edukacinio filmo apdovanojimas.

13 val. „Miesto rotušė visoms progoms“ (2010 m. 51min.). Filmas apie Kopenhagos rotušę ir jos architektą Martin Nyrop. 2010m.filmas apdovanotas Europa Nostra Grand Prix.

14 val. „Rozenborgas – Christianas IV ir jo vasaros rezidencija“ (2007 m. 45 min.). Pasakojimas apie vieną spalvingiausių Danijos istorinių asmenybių - karalių Christianą IV ir jo vasaros rezidenciją Rozenborgą, kuri yra Kopenhagos centre. 2010 m. filmas laimėjo Europa Nostra Grand Prix.

Filmai bus rodomi danų kalba su angliškais subtitrais.

Informacija internete – www.ldm.lt, www.dki.lt

Parodą pristatantis vaizdo įrašas portale „YouTube“

Plačiau apie filmus ir režisierių Nilsą Vestą – http://www.vestfilm.dk/filmsinenglish.html

LDM Ryšių su visuomene centras
8 5 262 18 83, 8 682 45 300

 


 

 
 
     
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.03.30