Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

XX–XXI a. Lietuvos dailės paroda „Eksperimentas“
 
LDM Radvilų rūmai (Vilniaus g. 22, Vilnius)
 
2007 m. gruodžio 20–2008 m. kovo 12 d.
Parodos kvietimo viršelisLDM informacinis pranešimas [2007-12-17]
 
RADVILŲ RŪMUOSE – NOVATORIŠKA XX–XXI A. LIETUVOS DAILININKŲ KŪRYBA                    
                     
Lietuvos dailės muziejaus Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 22) gruodžio 20 d., ketvirtadienį, 16 val. atidaroma XX–XXI a. Lietuvos dailės paroda „Eksperimentas“, pristatanti novatorišką lietuvių dailininkų kūrybą. Čia eksponuojama per 200 kūrinių iš Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos mokslų akademijos bibliotekos, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Vilniaus dailės akademijos, Klaipėdos parodų rūmų, Kazio Varnelio namų-muziejaus, privačių asmenų ir dailininkų rinkinių. Parodos kuratorės: Erika Grigoravičienė, Lolita Jablonskienė ir Jolita Mulevičiūtė. Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto rėmimo fondas. Paroda veiks iki 2008 m. kovo 12 d.
SPAUDOS KONFERENCIJA 15 VAL.
Ruošiantis numatytam 2009 m. Nacionalinės dailės galerijos atidarymui, LDM jau surengtos modernizmo klasikų (A. Gudaičio, V. Vizgirdos, J. Mikėno, S. Ušinsko), žymių XX a. antros pusės Lietuvos ir išeivijos dailininkų (J. Čeičytės, V. Antanavičiaus, V. Ciplijausko, P. Gailiaus, R. Viesulo) kūrinių ekspozicijos ir kelios teminės parodos („Lietuvos valstybės kūrėjai. Pirmos XX a. pusės portretai“, „Freiburgo dailės ir amatų mokykla. Dėstytojai ir mokiniai“). „Eksperimentas“ tęsia modernios Lietuvos dailės pristatymų seriją. Šioje parodoje siekiama pristatyti novatorišką XX – XXI amžių Lietuvos dailę, išryškinti joje kelias eksperimentavimo kryptis ir strategijas.
Meninio eksperimento sąvoką įprasta sieti su modernizmo avangardu. Lietuvos dailininkų, siekusių kvestionuoti ir atmesti įsitvirtinusias normas, kūryboje taip pat galima atpažinti radikaliųjų XX a. Vakarų dailės krypčių požymius, tačiau jų eksperimentavimo strategijos dažniausia yra mišrios, nulemtos tarptautinio avangardo idėjų ir vietos kultūros ypatumų. Eksperimentas čia ne radikali programinė išradyba, bet veikiau normų pažeidimas, individualus tyrimas ar žaisminga improvizacija. Spontaniškas, nevaržomas kūrimas neretai yra svarbesnis už nenuspėjamą rezultatą.
Parodą sudaro septyni skyriai: „Tuštuma“, „Šviesa“, „Ribos“, „Geometrijos kūnai“, „Raidės“, „Medžiagos ir daiktai“ ir „Citatos“. Eksponuojami 76 autorių tapybos, skulptūros, grafikos, grafinio dizaino, fotografijos, naujų medijų kūriniai – per 200 darbų - nuo XX a. pradžios iki šių dienų. Nesiekiama chronologinio nuoseklumo, svarbesnės netikėtos įvairių laikotarpių kūrinių sandūros.
Gruodžio 21 d., penktadienį, nuo 11 val. Radvilų rūmuose vyks Kultūros, filosofijos ir meno instituto organizuojama mokslinė konferencija „Eksperimentai XX a. dailėje“.
Informaciją apie parodą ir konferenciją teikia Nacionalinės dailės galerijos vedėja dr. Lolita Jablonskienė (tel. 2122997).
Renginiai pristatyti ir muziejaus svetainėje www.ldm.lt.
 
LDM Ryšių su visuomene centras
Tel. 212 08 41, mob. tel. 8 687 16 739
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.24